Południowy temperament i aranżacyjna moc koloru | Proj.: Pura Design

Południowy temperament i aranżacyjna moc koloru | Proj.: Pura Design

Soczyste barwy, energetyczne zestawienia i materiały charakterystyczne dla południowych krajów. To te elementy królują w niewielkim mieszkaniu zaprojektowanym przez gdyńską pracownię PURA design. Architekci pracujący nad projektem zawsze szukają oryginalnego motywu przewodniego, który wyróżni przestrzeń na tle innych. Zatem kiedy zgłosili się do nich inwestorzy, będący ogromnymi fanami twórczości Pedro Almodovara, inspiracja na aranżację wnętrza stała się oczywista. Zarówno klienci, jak i architekci z PURA, nie boją się koloru. Właśnie dlatego w mieszkaniu dominuje nasycona czerwień, miodowy żółty oraz odcienie niebieskiego, charakterystyczne dla obrazów filmowych hiszpańskiego reżysera. Mocne kolory w połączeniu z bujną roślinnością tworzą nowoczesny, południowy klimat. 

Pura Design
Proj.: Pura Design; Fot.: Jakub Nanowski

Styl hiszpański – 5 pomysłów jak przemycić go do naszych wnętrz

Północ – południe 

Architekci z PURA Design, postanowili przenieść hiszpański temperament i gorący klimat południa do Gdańska. Właśnie na północy Polski, powstało oryginalne mieszkanie zainspirowane twórczością Almodovara. Piękna, wiśniowa czerwień wita już od progu. Kolorem tym pokryte są frezowane panele, które stanowią ciekawą dekorację ściany, wydzielającą strefę korytarza. Jednocześnie, ścianka ta pozwoliła stworzyć wąską niszę, gdzie znalazł się aneks kuchenny. Tutaj śródziemnomorski sznyt uzyskano dzięki zastosowaniu lastryko, nad blatem. Aneks uzupełnia klasyczny, drewniany stół jadalniany z kompletem krzeseł, który uspokaja aranżację. Nad nim zawisła lampa z czerwonym kloszem, nawiązującym do koloru frezowanej ścianki. Strefę wypoczynkową wyposażono w welurowy zestaw: szarą sofę oraz musztardowy fotel. Akcenty barwne powtarzają się na poduchach dekoracyjnych oraz abstrakcyjnym obrazie, wiszącym nad kanapą. Drewniana komoda w stylu mid-century, która pełni rolę szafki RTV, dopełnia styl wnętrza. Natomiast bujna roślinność przywodzi na myśl południowy klimat. 

Proj.: Pura Design; Fot.: Jakub Nanowski

Część prywatna 

Prywatna część mieszkania, gdzie znajduje się sypialnia, nie została pozbawiona nasyconych barw. Tutaj architekci z PURA Design postawili na głęboki, morski odcień błękitu. Wykorzystali go w lamperii znajdującej się za łóżkiem, a także jako obicie welurowego zagłówka. Regał, pełniący rolę biblioteczki, również pokrywa błękit. Intensywna barwa została złagodzona bielą ścian i szarymi dodatkami tekstylnymi. Charakteru aranżacji nadają czarne elementy tj.: skrzynia łóżka, oświetlenie, w tym lampka nocna Dalu marki Artemide oraz plakaty, nawiązujące do filmowej pasji właścicieli. 

Pura Design
Proj.: Pura Design; Fot.: Jakub Nanowski

Łazienka w kolorowym mieszkaniu, to jak podkreślają architekci, przestrzeń bez kompromisów. Króluje tutaj odważne połączenie czerwieni z głębokim granatem. Błyszczące płytki typu zellige o różnorodnej tonacji, pochodzą z hiszpańskiej firmy Equipe Cerámicas. Przywodzą one na myśl ręcznie wytwarzane kafle, charakterystyczne dla krajów śródziemnomorskich. Wersja granatowa wypełnia ścianę strefy umywalki, natomiast pod prysznicem znalazły się białe płytki. Czarne dodatki takie jak armatura, profil kabiny, lampy czy lustro sprawiają, że wnętrze jest jeszcze bardziej wyraziste.

Ceramika i armatura HushLab | Architekci zaufali polskiej marce

Pura Design
Proj.: Pura Design; Fot.: Jakub Nanowski

Autor projektu: PURA Design

www: https://puradesign.pl/

Zdjęcia: Jakub Nanowski

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków