PROJEKT 100-METROWEGO APARTAMENTU NA GDAŃSKIM GARNIZONIE | Projekt: Archem Wnętrza Foto: INKADR Natalia Kaczmarek | IH - Internity Home

PROJEKT 100-METROWEGO APARTAMENTU NA GDAŃSKIM GARNIZONIE | Projekt: Archem Wnętrza Foto: INKADR Natalia Kaczmarek

Wnętrze tego nowoczesnego apartamentu zaprojektowała pracownia Archem Wnętrza, prowadzona przez Ewę i Michała Jankowskich.

Wnętrza tworzone przez pracownię Archem wyróżniają się funkcjonalnością, elegancją i balansem pomiędzy kolorami. Najważniejszym aspektem każdego projektu jest indywidualne podejście do klienta, tak aby zrealizowana inwestycja odzwierciedlała wszystkie jego potrzeby i wymagania estetyczne. Apartament na Garnizonie ma powierzchnię 100m2, na których mieści się przestronny przedpokój z korytarzem, dwie łazienki, ponad 40-metrowy pokój dzienny z aneksem kuchennym i jadalnią, pokój gościnny z funkcją biurową oraz sypialnia z garderobą.

Projekt aranżacji wnętrz trwał około 6 miesięcy. Na początku roku rozpoczęła się jego realizacja, którą udało się zakończyć wczesną wiosną. Apartament został zaprojektowany dla małżeństwa, jako mieszkanie okazjonalne, do spędzania weekendów w Trójmieście i do organizowania rodzinnych imprez okolicznościowych. Dlatego jednym z głównych założeń funkcjonalnych było stworzenie przestronnej strefy dziennej do spędzania czasu z całą rodziną, w której pokój dzienny przenika się z kuchnią i jadalnią, tworząc spójną całość. Projektantom zależało na uzyskaniu ciepłego, eleganckiego i jednocześnie wyrazistego wnętrza. Udało się to stworzyć dzięki beżowej bazie kolorystycznej w towarzystwie czerni i drewna orzechowego.

Projekt: Archem Wnętrza Foto: INKADR Natalia Kaczmarek

Dla delikatniejszego efektu w dwóch pomieszczeniach użyto również dodatków w kolorze mosiężnym. Warto wyszczególnić w tym projekcie kilka elementów:

Wyspa kuchenna będąca sercem strefy dziennej to zdecydowanie mocny akcent gabarytowo, z racji na spore rozmiary, i kolorystycznie, dzięki zastosowanemu czarnemu spiekowi na blacie i bokach wyspy.

Projekt: Archem Wnętrza Foto: INKADR Natalia Kaczmarek
Projekt: Archem Wnętrza Foto: INKADR Natalia Kaczmarek

Ściana telewizyjna pokryta spiekami, nieregularnie przedzielonymi czarnymi listwami, która zmienia się w zabudowę meblową o charakterystycznym wzorze forniru orzechowego, przykuwa oko każdego. Szyno-przewód  z oświetleniem LED wpuszczony w sufit podwieszany tworzący kwadrat nad strefą wypoczynkowa w pokoju dziennym. Ściana z wezgłowiem w sypialni, w której wysokie wezgłowie tapicerowane zaprojektowane jest na całą szerokość ściany, z dekoracyjnym efektem na ścianie powyżej i dodatkowo wyeksponowane podświetleniem led.

Projekt: Archem Wnętrza Foto: INKADR Natalia Kaczmarek

Projekt: Archem Wnętrza
Fot: INKADR Natalia Kaczmarek

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków