Przewrotna odsłona klasyki na 48m2 | Proj.: KOiKO Design
Proj.: KOiKO Design

Przewrotna odsłona klasyki na 48m2 | Proj.: KOiKO Design

Jedna z ostatnich realizacji pracowni KOiKO Design, to 48-metrowe mieszkanie do wynajęcia, zlokalizowane w jednej z atrakcyjniejszych dzielnic Dąbrowy Górniczej, na osiedlu Nowa Dąbrowa. Inwestycja charakteryzuje się wysokim standardem, co zasadniczo zdeterminowało zarówno wybór stylu wnętrza, jak i wyposażenia. Przemyślane podejście do zastanej przestrzeni i staranność projektantek, sprawiły, że pomimo niewielkiego metrażu, apartament jest kuszącą propozycją dla potencjalnych najemców. Kontrast jasnych i ciemnych elementów dodaje nie tylko głębi, ale i charakteru, ukazując potencjał głębokich barw w zacieraniu granic i udowadniając, że ciemne kolory niekoniecznie zmniejszają pomieszczenia.

Proj.: KOiKO Design

Klasyczny sznyt z nowoczesnym twistem w warszawskim apartamencie

Koncepcja w bliskości z naturą

Niewątpliwą zaletą położenia inwestycji jest bliski kontakt z naturą. Znajdujące się w pobliżu jeziora i tereny zielone tworzą wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu. To miejsce wprost idealne dla miłośników sportów wodnych, kajakarstwa i żeglarstwa. W pokazywanym dziś mieszkaniu duet sióstr z KOiKO Design zdecydował się pozostawić oryginalny układ funkcjonalny, skupiając się głównie na wydzielonych strefach sypialni i łazienki. Projekt koncepcyjny powstawał z myślą o singlach i parach w preferujących aktywny tryb życia i ceniących uroki otaczającej okolicy, znajdującej się kilka minut jazdy od jeziora Pogoria.

Proj.: KOiKO Design

Idealne warunki

Mieszkanie zapewnia idealne warunki do relaksu i spotkań towarzyskich, dostarczając przy tym należytego komfortu i funkcjonalności. W przestrzeni dziennej architektkom zależało na zachowaniu swobody ruchu, mimo proporcjonalnie mniejszej powierzchni do dyspozycji w porównaniu do sypialni. Zdecydowano się na inteligentne rozwiązania, zamiast zatłoczenia pomieszczenia szafkami wiszącymi. Zrezygnowano z nich na rzecz otwartej przestrzeni, co pozwoliło na wyeksponowanie kilku oryginalnych detali. Zamiast tradycyjnej szafki RTV, kontynuowano zabudowę kuchenną, tworząc pojemne schowki podblatowe. Co ważne, zainwestowano w jakościowe meble, które nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru. Priorytetem było bowiem stworzenie przestrzeni, która będzie trwała, zachowując jednocześnie swobodę ruchu. Teraz telewizor można oglądać zarówno siedząc na modułowej sofie UMO od kultowej polskiej marki NOBONOBO, fotelu UNI NOBONOBO, jak i przy stole.

Wnętrza black&white | Ciekawe pomysły na ponadczasową klasykę

Proj.: KOiKO Design
Proj.: KOiKO Design

Klasyczna kolorystyka z akcentem

W sypialni postawiono na wyrafinowany luksus w minimalistycznym wydaniu. Duże łóżko dla dwojga, ogromne lustro i elegancka toaletka tworzą niewielką przestrzeń do wypoczynku i twórczej pracy w domowym biurze.

Proj.: KOiKO Design

Wiodącymi elementami kompozycji wnętrz są grafit, biel oraz odważne wykorzystanie drewna, szczególnie w kontekście intensywnego koloru grafitowego. Projektantki zdecydowały się na subtelne, ale strategiczne użycie kolorów, przy czym grafit zrównoważono delikatnymi akcentami odcieni mebli, tapicerki i zasłon. Wprowadzając akcenty kolorystyczne, projektantki miały na uwadze różnorodność gustów przyszłych najemców. Stąd decyzja o ograniczeniu barwnych elementów do subtelnych dodatków w postaci zieleni i miodu, które stopniowo przechodzą w złote akcenty. Świadoma kompozycja pozwala na stworzenie przestrzeni, którą łatwo dostosować do preferencji wynajmujących, poprzez proste zmiany wyposażenia, takie jak wymiana krzeseł czy poduszek dekoracyjnych.

Proj.: KOiKO Design
Proj.: KOiKO Design

Zespół KOiKO Design zadbał o elastyczność tej 48-metrowej przestrzeni, umożliwiając łatwą personalizację przy minimalnym nakładzie finansowym. Dzięki temu, akcenty w postaci miodu i złota doskonale komponują się z tonacją podłogi, tworząc neutralne tło, które nie narzuca konkretnego stylu, pozostawiając przyszłym mieszkańcom pełną swobodę w eksperymentowaniu z wnętrzem.

Proj.: KOiKO Design
Proj.: KOiKO Design

Źródło: materiały prasowe

Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków