Przytulny drewniany dom w Tatrach | Proj: Formy Otwarte | IH - Internity Home

Przytulny drewniany dom w Tatrach | Proj: Formy Otwarte

Miejsce, w jakim mieszkamy, wpływa na jakość naszego życia. 

Dziś prezentujemy Wam projekt domu, który w doskonały sposób łączy ze sobą nowoczesny design z dużą dozą funkcjonalności i wygody. Budynek wzniesiono na przestronnej działce w malowniczej górskiej okolicy, a z okien rozpościera się wspaniały widok na okoliczny krajobraz. Ten niezwykle przytulny dom znajduję się w polskich Tatrach. Został zaprojektowany przez architektkę z pracowni Formy Otwarte , dla młodej Inwestorki, która na co dzień medytuje i dba o samorozwój innych ludzi.

Przytulny drewniany dom w Tatrach | Proj: Formy Otwarte

Naturalne materiały we wnętrzach

Wiele osób ceni sobie kontakt z naturą, a to wnętrze idealną oazą spokoju. Przytulny, harmonijny i nowoczesny. Imponująco prezentują się ogromne okna, dzięki którym mieszkańcy mogą cieszyć się niczym nie ograniczonym widokiem na otaczające góry. Jego wnętrze zostało zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół. Wybór materiałów wysokiej jakości, w tym litego drewna, naturalne kamienie, fornir.

Przytulny drewniany dom w Tatrach | Proj: Formy Otwarte

Indywidualne podejście 

Wszystkie zabudowy zostały zaprojektowane przez architektkę wnętrz, na indywidualne potrzeby Inwestorów. Do powstania regałów otaczających ścianę telewizyjną, użyto specjalnej techniki opalania drewna Shou Sugi Ban. Deski opalane są w specjalnych piecach, dzięki którym uzyskują unikalną zwęgloną powierzchnię, widoczną w kolorze i fakturze drewna. Opalanie chroni drewno przed działaniem czynników zewnętrznych oraz nadaje mu wyjątkowego wyglądu.

Przytulny drewniany dom w Tatrach | Proj: Formy Otwarte

Serce domu

Sercem domu jest kominek przy, którym cała rodzina może odpoczywać na wygodnych meblach wypoczynkowych firmy Minotti. Drewniane mięsiste stoły, ława oraz zabudowa kuchenna zostały wykonane przez zaprzyjaźnionego stolarza. Wnętrze to dopełniają kwiaty, tkaniny, lokalna ceramika oraz azteckie motywy pojawiające się w sztuce. Dom pachnie drewnem, z jego okien widać otaczającą go naturę, z którą jest zintegrowany. 

Projekt Formy Otwarte

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków