Dom jednorodzinny 100 m2 w Bielsku - Białej | proj. TIKA ARCHITEKTURA WNĘTRZ I KRAJOBRAZU | IH - Internity Home

Dom jednorodzinny 100 m2 w Bielsku – Białej | proj. TIKA ARCHITEKTURA WNĘTRZ I KRAJOBRAZU

Mimo średniego metrażu (100 m2) udało się pomieścić 3 sypialnie, salon z jadalnią, kuchnię, 2 łazienki, klatkę schodową i hol. Cały dom jest utrzymany w stylu nowoczesnym, ale bardzo przytulnym. Mamy tutaj bielone drewno, i beżową tapetę, która panuje nad większością ścian i jest tłem dla mebli o nowoczesnym designie światowych marek.

Salon nie jest bezpośrednio połączony z kuchnią, ale prowadzi do niego szeroki korytarz z okładziną lustrzaną na ścianie co dodatkowo potęguje efekt przestronności. Na podłodze użyto wielkoformatowych płytek gresowych 80 x 80 cm, które imitują szary kamień. Wiatrołap oddzielono od innych pomieszczeń za pomocą przeszklonych drzwi, tak aby światło dzienne wpadało do środka tego niewielkiego pomieszczenia.

Aby dodać wnętrzu charakteru w salonie oraz każdej sypialni jest dodatkowa efektowna fototapeta wykonywana na wymiar. Najbardziej prestiżowo została zaprojektowana sypialnia na poddaszu. Duże przeszklenie w czarnych ramach, które oddziela klatkę schodową od pokoju sprawia wrażenie lekkości co również podkreśla delikatna zasłona którą można rozwinąć na całą długość przeszklenia a przez to zyskać prywatność w sypialni.