Mieszkanie w beżach, pełne harmonii i spokoju | Proj. Na Antresoli

Mieszkanie w beżach, pełne harmonii i spokoju | Proj. Na Antresoli

Japończycy mawiają: „żyj skromnie i ciesz się życiem”. Zdaje się, że maksyma ta przyświecała zespołowi Na Antresoli, podczas projektowania mieszkania przeznaczonego na wynajem krótkoterminowy. Ograniczono tutaj ilość zarówno materiałów, jak i wyposażania oraz paletę barwną. Jednak udało się osiągnąć atmosferę wyjątkowej harmonii, relaksu oraz spokoju. We wnętrzu można odnaleźć echa estetyki wschodu, nawiązania do stylu skandynawskiego oraz współczesny kontekst. Mieszkanie w beżach posiada bardzo wyjątkowy charakter, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów o różnorodnych strukturach, a także miękkich tekstyliów nadających przytulności. Mimo przeznaczenia lokalu, można się tutaj poczuć jak w domu. 

Mieszkanie w beżach
Płytki w kuchni odbijają światło dzienne, jednoczesnie doświetlając wnętrze. | Projekt: Na Antresoli; Fot.: @mateuszszeliga.pl

Jak w domu

Lokal o powierzchni 50 m2, znajduje się we Wrocławiu i został przeznaczony na wynajem krótkoterminowy. Inwestorzy chcieli, by mieszkanie wyróżniało się na tle innych z tego samego sektora, ale jednocześnie było dość neutralne. Kolejnymi istotnymi założeniami projektu było stworzenie wnętrza funkcjonalnego, wykończonego materiałami wysokiej jakości oraz przytulnego, tak by odwiedzający go goście czuli się w nim jak w domu. Architektki postawiły na naturalne i ponadczasowe materiały: drewno, sklejkę, szkło, a także tkaniny lniane i bawełniane. Paleta barwna oparta jest na licznych odcieniach beżu oraz ciepłych szarościach. Subtelną aranżacje wzbogaciła zabawa różnorodnymi strukturami powierzchni. Nad blatem kuchennym umieszczono płytki, które odbijają światło dziennie, przez co doświetlają kuchnię w ciągu dnia. Fronty szafek imitują powierzchnie pokrytą drewnianymi listewkami, natomiast lampy posiadają dekoracyjne klosze, przypominające tradycyjne kryształy. 

Najpiękniejsze apartamenty na wynajem – ranking projektów

mieszkanie w beżach
Różnorodne struktury powierzchni, wzbogacają subtelną aranżację. Projekt: Na Antresoli; Fot.: @mateuszszeliga.pl

Inwestorzy założyli, że mieszkanie może być jednocześnie wynajęte przez maksymalnie pięć osób. Należało więc, wziąć pod uwagę funkcjonalne rozwiązania, które pozwolą na komfortowe przebywanie w nim tylu gości. Dlatego też w strefie dziennej znalazł się bardzo wygodny narożnik z funkcją spania, a także rozkładany dębowy stół. Dostawiony do blatu kuchennego, może pełnić rolę półwyspy i dodatkowego blatu roboczego. Dodatkowo zorganizowano wiele szaf i przestrzeni do przechowywania, mogących pomieścić wszystkie rzeczy gości. 

Mieszkanie w beżach z nutą geometrii

Architektki zdecydowały się na przykucie uwagi potencjalnych wynajmujących, geometrycznymi detalami. Bardzo nieoczywiste dekoracje, pięknie wybrzmiewają na tle minimalistycznej aranżacji i stanowią współczesny kontekst projektu. Aneks kuchenny został wyznaczony poprzez wysoką lamperię w kolorze pastelowego beżu, natomiast na niej, do 3/4 wysokości umieszczono płytki. Dało to efekt, rozszerzających się ku salonowi, ram. Zabawy geometrią odnajdziemy także w pozostałych pomieszczeniach, np. za sprawą minimalistycznych grafik. Wyjątkowa harmonia wnętrza została osiągnięta, właśnie dzięki tej nienachalnej geometrii, wyrażonej nie tylko poprzez dekoracje, ale również wybór mebli i elementów wyposażenia. 

Mieszkanie w beżach
Minimalistyczne grafiki dopełniają aranżację. | Projekt: Na Antresoli; Fot.: @mateuszszeliga.pl

Sypialnia w pastelowych kolorach | Selekcja projektów i praktyczne rady

Czysta harmonia 

Przeznaczenie lokalu, zdeterminowało wybór materiałów czy rozwiązań funkcjonalnych. Jednak mieszkanie w beżach, zaprojektowane przez zespół Na Antresoli, jest przykładem ponadczasowego wnętrza kapsułowego. Kolory oparte o bazowe neutrale, stanowią idealne tło dla elementów wyposażenia. Dobrej jakości, naturalne materiały, nie poddają się upływającemu czasowi i zawsze wyglądają dobrze, a także są odporne na eksploatację związaną z częstą rotacją ludzi. Umiar, spokój i prostota nie pozbawiły wnętrza przytulności i domowej atmosfery, dzięki czemu każdy będzie się tutaj czuł dobrze. Jednocześnie w projekcie można odnaleźć wiele inspiracji dla własnych czterech kątów, gdyż tego typu baza z pewnością nigdy nie przestanie się podobać i będzie podatna na zmiany. 

Mieszkanie w beżach
Subtelna geometria w łazience. | Projekt: Na Antresoli; Fot.: @mateuszszeliga.pl

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków