Najpiękniejsze apartamenty na wynajem - ranking projektów

Najpiękniejsze apartamenty na wynajem – ranking projektów

Podczas krótkich wypadów coraz częściej rezygnujemy z wynajmowania pokoju w hotelu, na rzecz prywatnych apartamentów. Ich właściciele, chcąc wyróżnić swoją ofertę na tle innych z tego sektora, zlecają stworzenie oryginalnych aranżacji wnętrz, najlepszym biurom architektonicznym. Zaletami takiego noclegu, poza przebywaniu w pięknie urządzonym apartamencie, jest też lokalizacja. Mieszkania najczęściej znajdują się w centrum miasta, w zabytkowych kamienicach, dzięki czemu jeszcze lepiej można poczuć klimat i historię miejsca. Dziś prezentujemy najpiękniejsze apartamenty na wynajem, które pojawiły się na łamach naszego bloga. 

1. Apartamenty w klimacie vintage 

Nasz ranking otwiera jedna z niewielu kamienic w centrum Warszawy, która przetrwała czasy wojny. Mieszczą się w niej dwa niewielkie mieszkania w wyjątkowym stylu, zaprojektowane przez architektki  Aleksandrę Hyz oraz Aleksandę Mętlewicz. Aranżacja wnętrza nawiązuje do architektury i historii budynku, jednocześnie zachowując nowoczesny i elegancki charakter. Pokoje z aneksami kuchennym, wyróżniają się kolorem, do którego odnosi się ich nazwa: Green&Rose o powierzchni 25 m2 oraz Red o powierzchni 29 m2. Mieszkania stanowią reminiscencję historii budynku oraz miasta, nawiązując do klimatu lat 20. i 30., ale nie zapominając o współczesności. Zachowała się tutaj oryginalna stolarka okienna i drzwiowa, dzięki której można poczuć wyjątkowy klimat historycznych kamienic. 

Motyw vintage we wnętrzach – jak połączyć historię z nowoczesnością

Projekt: Hyz Projektuje/Aleksandra Hyz, Aleksanda Mętlewicz; Zdjęcia: Kąty Proste

ZOBACZ CAŁY PROJEKT:

Apartamenty na wynajem w klimacie vintage | Hyz Projektuje

 

2. Mieszkanie inspirowane gdańskimi kamienicami 

Inwestor posiadający mieszkanie na wynajem w Gdańsku chciał, by miejsce kojarzyło się z miastem, ale nie w dosłowny sposób. Wyzwanie podjęła pracownia architektoniczna PB studio, która znana jest z wykorzystywania w swoich projektach oryginalnych zestawień barwnych. Trójmiejski apartament został zainspirowany kolorami zabytkowych fasad, gdańskich kamienic. Butelkowa zieleń stanowi tu barwę dominującą, a towarzyszy jej ceglana siena oraz akcent ciemnego błękitu. To piękne miejsce, zlokalizowane w historycznym centrum Gdańska, z pewnością umili pobyt nad morzem.

Najpiękniejsze apartamenty na wynajem
Projekt: PB Studio

ZOBACZ CAŁY PROJEKT:

Mieszkanie pod znakiem zieleni | Apartament projektu PB Studio

 

3. Mieszkanie doskonale niedoskonałe 

Łódzkie biuro architektoniczne Scadilove to mistrzowie tworzenia niezwykle klimatycznych mieszkań. Jeden z lokali znajdujący się vis-à-vis Muzeum Sztuki, stanowi połączenie skandynawskiego minimalizmu z pochwałą niedoskonałości, która podkreśla historię miejsca. Surowy tynk ściany w sypialni stanowi piękne tło dla prostej aranżacji, opartej na kontraście bieli i czerni, wzbogaconej o beże i naturalną zieleń roślin. Architekci postarali się, by w nowoczesnym wnętrzu obecny był duch czasu.  

najpiękniejsze apartamenty na wynajem
Projekt: Scandilove

Fokus na ścianę – najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O TYM WNĘTRZU:

Metamorfoza 45 metrowego mieszkania w Łodzi

4. Mieszkanie w pastelach

Mieszkanie zlokalizowane w samym centrum miasta miało być przyjazne dla rodzin z dziećmi i wyróżniać się na tle innych baz noclegowych. Architekci ze SMart Studio stworzyli ciekawą przestrzeń wypełnioną pastelowymi kolorami: błękitem, różem, szarościami i akcentami w postaci złota. Centrum mieszkania stanowi strefa dzienna – salon z jadalnią oraz aneksem kuchennym. Mieszkanie posiada kącik dla dzieci w formie domku, zorganizowanego we wnęce, przy jednym z okien. Drewnianą zabudowę ze schowkami i kontenerkami z zabawkami, można zasłonić zasłoną, dzięki czemu najmłodsi będą mieć swój prywatny azyl i miejsce zabaw na długie godziny. 

Najpiękniejsze apartamenty na wynajem
Proj. SMart Studio Projektowe; Fot. Tom Kurek

ZOBACZ ZDJĘCIA WNĘTRZA:

Mieszkanie w pastelach | Projekt SMart Studio Projektowe

5. Pastele i vintage w warszawskiej kamienicy

Mieszkanie utytułowane w kamienicy na Starej Ochocie, o pozornie prostej aranżacji, zachwyca bogactwem form, na które składają się wyjątkowy design i dobór kolorystyki. Projektanci z biura In Architekci stworzyli eklektyczne wnętrze, w którym każdy element jest dokładnie przemyślany. Udało się zachować oryginalną stolarkę okienną i drzwiową, a także kaloryfery żeberkowe, które stanowią wspomnienie o historii miejsca. Architekci wybrali pastele, jako kolory dominujące w aranżacji. Jednocześnie stanowią one idealne tło do wyeksponowania elementów wyposażenia. Meble i dodatki ograniczone są do minimum, by lepiej zaakcentować ich wyjątkowość. Znajdują się tu odrestaurowane meble vintage w kolorze ciemnego orzecha, zestawione z nowoczesnymi modelami i wyjątkową ceramiką z Ćmielowa. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest połączenie pasteli z akcentami w postaci nasyconych barw.

Projekt: In Architekci; Zdjęcia: Hanna Połczyńska, kroniki studio

POCZYTAJ O PROJEKCIE:

Perły designu na tle pasteli | Mieszkanie projektu In Architekci

Jak stworzyć wnętrze kapsułowe – pobierz poradnik Internity Home

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków