Romantyczny styl angielski na wrocławskim Biskupinie

Romantyczny styl angielski na wrocławskim Biskupinie

Biskupin, historyczna dzielnica Wrocławia, sięgająca swoimi korzeniami XI wieku, to urokliwe miejsce pełne klimatycznych domków wielorodzinnych, otoczonych bujną zielenią. W jednym z tych malowniczych budynków, architektki z pracowni emwe miały okazję stworzyć wnętrze, które od pierwszej wizyty zachwyciło je ciepłymi promieniami słońca, skrzypiącą drewnianą podłogą oraz widokiem zielonej przyrody za oknem, która przenikała do wnętrza. To właśnie te elementy stały się inspiracją do stworzenia projektu, w którym dominują rozbielone pastele, szałwiowa zieleń, elementy vintage oraz urokliwe nawiązania do stylu angielskiego. Przyglądając się tej harmonijnej mieszance stylów, można dostrzec, że wnętrze idealnie wpisuje się w sielską atmosferę tej wyjątkowej dzielnicy, stanowiąc idealne miejsce do życia.

styl angielski
Proj.: emwe studio architektury; Fot: ZASOBY studio

Styl angielski – 5 pomysłów na nadanie wnętrzu brytyjskiej elegancji

Duch czasu

Projekt wnętrz zakładał przeprowadzenie generalnego remontu 60-metrowego mieszkania w budynku wielorodzinnym. Wyzwaniem dla architektek z emwe było minimalizowanie ingerencji w istniejący układ funkcjonalny, złożony z kuchni, trzech sypialni, łazienki oraz holu wejściowego. Świadome unikalnego charakteru przestrzeni architektki, postawiły sobie za cel subtelne podkreślenie ducha czasu budynku, zachowując harmonię między „babcinym” klimatem a nowoczesnym spojrzeniem na architekturę. Efektem tego jest powstanie przytulnego i stylowego wnętrza, doskonale wpisującego się w charakter wrocławskiego Biskupina.

styl angielski
Proj.: emwe studio architektury; Fot: ZASOBY studio
Proj.: emwe studio architektury; Fot: ZASOBY studio

Styl angielski – sielanka z nowoczesnymi detalami

Jednym z kluczowych założeń projektu było utrzymanie istniejącego przytulnego charakteru przestrzeni i wprowadzenie do niej ciekawych detali, nawiązujących do shabby chic w nieco nowoczesnym wydaniu. Architektki zdecydowały się na połączenie prostych zabudów meblowych z elementami vintage, co stworzyło ciekawy mariaż współczesności i romantycznej, sielankowej atmosfery. Wnętrza, utrzymane w stonowanej kolorystyce, przyciąga uwagę subtelnie wysaturowanymi pastelowymi barwami, które dodają przestrzeni delikatności. Jednak to drewniane, ługowane podłogi odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu architektury, wprowadzając naturalne ciepło i przywołując atmosferę dawnych czasów. Wśród akcentów nawiązujących do stylu angielskiego, znajdziemy sztukaterię, błyszczące płytki cegiełki, stylizowane meble czy ceramiczny zlew kuchenny wpuszczany w blat, zlokalizowany przy oknie z pięknym widokiem.

Mieszkanie w poniemieckiej willi ukrytej pośród dzikiego ogrodu

styl angielski
Proj.: emwe studio architektury; Fot: ZASOBY studio

Szachownica i szałwia

Przestrzeń mieszkania emanuje przytulnością i przenosi nas na sielankową, angielską wieś. W jednym z pokoi zachwyca odrestaurowany piec kaflowy, który stanowi wyjątkowy element stylistyczny. Motywem powtarzającym się zarówno w kuchni, jak i w łazience, jest czarno-biała szachownica na podłodze, harmonijnie komponująca się z błyszczącymi, szałwiowymi płytkami typu cegiełka. To właśnie drobne detale, takie jak kinkiety wykonane z szczotkowanego metalu czy stylizowana ceramika łazienkowa, w tym umywalka na chromowanym stelażu, nadają mieszkania angielskiego uroku i zachwycają unikalnym charakterem.

Proj.: emwe studio architektury; Fot: ZASOBY studio
styl angielski
Proj.: emwe studio architektury; Fot: ZASOBY studio

Łazienka w stylu wiktoriańskim – jak ją urządzić w nowoczesny sposób


 

Projekt: https://emwe.pl/

Zdjęcia: Zasoby Studio

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków