Wnętrza inspirowane wakacjami: 5 projektów w stylu urban jungle

Cykl o wnętrzach inspirowanych wakacjami, otworzyły projekty w stylu Hampton. Czas na kolejny styl, który jak żaden inny, przenosi w świat błogiego wypoczynku na tropikalnej wyspie. Urban jungle to prawdziwy zwrot w stronę naturalnych rozwiązań – znajdziemy tu nawiązania do dzikiej, egzotycznej przyrody, dużo zieleni, w tym tej żywej, ale poza roślinami królują tu botaniczne printy. Tapety i tkaniny ze wzorem przeskalowanych liści palmy, monstery czy bananowca stanowią najbardziej rozpoznawalny symbol stylu urban jungle. Ważnym aspektem wnętrz jest wybór naturalnych materiałów tj.: drewno, rattan czy len, ale i kolorystyki wynikającej z barw natury. Wszystkie wymienione elementy znalazły się w pięciu wyjątkowych projektach, wyselekcjonowanych przez naszą Redakcję. Ich autorzy doskonale wykorzystali elementy stylu urban jungle do wykreowania atmosfery tropikalnej wyspy.

Urban jungle we wnętrzach – trend nie tylko dla odważnych

1. MARMUR, ZŁOTO I TROPIKI

Znakiem rozpoznawczym realizacji autorstwa JT Grupa są wielkie liście, dużo zieleni, egzotyczne kwiaty oraz wzory zaczerpnięte z czeluści dżungli. Wzrok przykuwa mosiężny, ażurowy regał w kuchni, który w pomysłowy sposób czyni honory górnych szafek. Choć tropikalne wzory wysuwają się na pierwszy plan, to wnętrze posiada, także drugą – mniej oczywistą stronę. Jest nią niesamowita gra faktur i wzorów, tworząca klimat tego mieszkania – dzięki niej przestrzeń jest doskonała w każdym calu.

urban jungle
Proj.: JT Grupa; fot.: Aleksandra Dermont AYUCO Studio

ZOBACZ CAŁY PROJEKT: 

Marmur, złoto i tropiki, czyli największe trendy w jednym wnętrzu

2. TROPIKI I BŁĘKITY W NIEZIEMSKIM MIESZKANIU

Wnętrze autorstwa architektów z pracowni TIM Arc by TiM Grey , znajduję się w centrum Warszawy przy Placu Trzech Krzyży. Utrzymane jest w ciepłych barwach oraz otulone miękkimi tkaninami i produktami bardzo dobrej jakości. Dużo kwiatów, a także przyjemna kolorystyka sprzyja miłym chwilom, spędzonymi w domowym zaciszu. Każdy centymetr wnętrza został zaprojektowany z niezwykłą dbałością o szczegóły. Styl urban jungle przejawia się tu pod postacią spektakularnych zielonych roślin, a także tropikalnej aranżacji łazienki.

Tropikalne wzory we wnętrzach

urban jungle
Proj.: TIM Arc by TiM Grey

ZOBACZ CAŁY PROJEKT: 

Tropiki i błękity w nieziemskim mieszkaniu | Proj: TIM Arc by TiM Grey

3. Urban Jungle w eleganckiej odsłonie

Urokliwy apartament przy Mauerpark w sercu Berlina zgrabnie wpisuje się w charakter dzielnicy, w której się znajduje. W jego wystroju odbicie znalazła także osobowość właścicielki – osoby obdarzonej dużym poczuciem humoru oraz dystansem do siebie i świata. O przygotowanie projektu aranżacji pani domu poprosiła stylistę Michała Gulajskiego. Nic dziwnego, bowiem stylizacje wnętrz Michała zawsze mają wspólny mianownik – nawiązują do zainteresowań mieszkańców i – jeśli to możliwe – do wyglądu lub historii otoczenia. W tym przypadku elementy stylu urban jungle zostały zestawione z niezwykle eleganckimi detalami. Całość nabrała wyrafinowanego i buduarowego charakteru. 

urban jungle

ZOBACZ CAŁY PROJEKT: 

Apartament w Berlinie z widokiem na „Park przy murze”

4. Urban jungle z odrobiną vintage

Egzotyczne rośliny, których sporą kolekcją może pochwalić się właścicielka mieszkania, stały się punktem wyjścia dla projektu części dziennej. Podyktowały one tropikalny klimat wnętrz, wybór kolorystyki oraz materiałów. Lokal należy do Marii Nielubszyc, prowadzącej pracownie PURA design. Architektka, tym razem stanęła przed niełatwym zadaniem zaprojektowania swojego własnego salonu. Do pracy podeszła podobnie, jak w przypadku standardowych zleceń od swoich klientów – postanowiła oddać w aranżacji osobowość i zainteresowania domowników. Właśnie dlatego część dzienna nawiązuje do największej pasji architektki i jej męża – podróżowania.

Inspiracja tygodnia prosto z Meksyku: modern boho i dużo zieleni

urban jungle
Proj.: PURA Design

ZOBACZ CAŁY PROJEKT: 

Zielona strefa dzienna, która oddaje podróżniczą pasję domowników

5. BIEL, CZERŃ I PRAWDZIWA DOMOWA DŻUNGLA

Nietypowy dom ukryty w typowej miejscowości w centrum Śląska otoczony jest zieloną oazą. Tworzy ją prywatny park stworzony przez właścicieli. Ciekawa kompozycja brył budynku, zaprojektowana 30 lat temu, wymagała odświeżenia i wprowadzenia we współczesność oraz nowoczesne trendy. Architekci z pracowni MMOA zamiast ingerować w pierwotne założenia projektowe domu, postanowili podkreślić otwartą przestrzeń wewnątrz za pomocą odpowiednich materiałów, barw i wyposażenia. Dzięki nim budynek sprzed trzech dekad zyskał nowoczesną aranżację, która choć pełna prostych, geometrycznych form jest przyjemna i ciepła w odbiorze. Szczególną rolę w wykreowaniu wyjątkowej przestrzeni, odegrała natura – ta, która znajduje się na zewnątrz i „wkrada” się do środka za sprawą przeszklonych ścian oraz ta wewnątrz, gdyż w salonie znajduje się najprawdziwsza domowa dżungla.

urban jungle
Proj.: Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg, Katarzyna Wichary, MMOA; Fot. Janina Tyńska

ZOBACZ CAŁY PROJEKT: 

Biel, czerń i prawdziwa domowa dżungla | Nowe życie 30-letniego budynku

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków