Inspiracja tygodnia prosto z Meksyku: modern boho i dużo zieleni

Inspiracja tygodnia prosto z Meksyku: modern boho i dużo zieleni

Oczekując na przyjście ciepłych dni, przenieśmy się do wyjątkowo wakacyjnej destynacji: Dakona K’iin znajdującej się w śródmieściu miasteczka Tulum w Meksyku. Miejsce to bije rekordy popularności jako gorący kierunek, także wśród turystów z Polski. Właśnie tutaj powstaje nowa inwestycja, obejmująca budynek z mieszkaniami na wynajem krótko oraz długoterminowy. Natomiast koncept wnętrz stworzyło biuro projektowe PLURAL, działające między Warszawą a Meksykiem. Podczas pracy przyświecała im idea połączenia nowoczesności i funkcjonalności młodego, rozwijającego się miasta z ciepłem i kolorami tropikalnej dżungli, która de facto otacza Tulum. W rezultacie projektantom udało się wykreować bardzo inspirującą przestrzeń, pełną surowych tekstur i naturalnych materiałów, co znamienne jest dla ogólnie pojętego stylu meksykańskiego. Dodanie do nich nowoczesnej odsłony estetyki boho, dużej ilości zielonych elementów, żółtych akcentów oraz detali w postaci złota, nadało całości wyjątkowo oryginalnego charakteru. Dodatkowo jest tu bardzo dużo ciekawych rozwiązań, które mogą zainteresować każdego, kto szuka pomysłów dla własnego wnętrza. Zatem zapraszamy do środka! 

Proj.: PLURAL

Styl meksykański w domu – jak wprowadzić salsę na salony?

Inspiracje prosto z dżungli 

Szukając inspiracji dla wnętrz apartamentów, projektanci starali się odejść od estetycznych oczywistości, które kojarzą się z wakacyjnymi kurortami. Jak sami podkreślają: „wiedzieliśmy, że musimy unikać stylu boho, który na przestrzeni lat stał się nie tylko znakiem rozpoznawczym tego miejsca, ale wręcz oczywistością, jeśli chodzi o projektowanie. Chcieliśmy odróżnić projektowane wnętrza, od tych wielokrotnie widzianych na Instagramie oraz nadać im zdecydowanie bardziej miejskiego, dynamicznego charakteru.”. Kładąc nacisk na nowoczesność, nie wykluczono z aranżacji etnicznych wątków. Surowe wykończenie ścian i sufitów nawiązuje do szeroko stosowanego w Meksyku chukum – stiuku na bazie piaskowca wymieszanego z żywicą drzewną. Takie powierzchnie w połączeniu z drewnem w ciepłym odcieniu, stały się świetną bazą do dalszych eksperymentów. Echa modern boho dźwięczą pomiędzy nowoczesnymi elementami, jako dekoracje: grafiki z motywem tropikalnych liści, plecione siedziska oraz wzorzyste tekstylia. Bardzo ciekawym elementem części dziennej jest bambusowe przepierzenie, którego organiczna forma przywodzi na myśl roślinność dżungli. 

modern boho
Proj.: PLURAL

Zieleń w dobrym towarzystwie 

Kolorystyka wybrana do projektu została zaczerpnięta wprost z meksykańskiej dżungli. Mamy więc do czynienia z całym spektrum zieleni, poprzeplatanym ciepłymi pomarańczami i żółciami. Projektanci wybrali bardzo ciekawe zielone płytki do pokrycia ściany nad blatem w aneksach kuchennych. Cegiełki o różnorodnej powierzchni 3D w pięknym zgaszonym odcieniu, tworzą dynamiczną i nowoczesną powierzchnię. Natomiast model wybrany do łazienek nawiązuje do ręcznie wytwarzanej ceramiki o błyszczącym wykończeniu. Kontrastem wobec kolorystyki czerpanej z natury jest czerń, pojawiająca się pod postacią dodatków, wykończenia lamp oraz armatury łazienkowej. Proste, nowoczesne formy mebli, a także dynamiczne linie wertykalne, pojawiające się niemal w każdym pomieszczeniu, czy to w postaci bambusowego parawanu, frezów na frontach meblowych, czy choćby kształtu płytek i układu fug między nimi, stanowią nawiązanie do nowoczesnego i dynamicznego miasta. 

Zielona łazienka – trend, który nie przemija | Zobacz najlepsze projekty

modern boho
Proj.: PLURAL

Klimat wypoczynku

Projektanci nie zapomnieli o charakterze tworzonych przestrzeni, które będą w dużej mierze służyć jako wakacyjne apartamenty. Zadbali więc, by panowała w nich atmosfera relaksu i letniego luzu, a przy tym wnętrza są funkcjonalne i ergonomiczne. Kolorystyka zaczerpnięta z natury z dużą ilością zieleni, wprawia w dobry nastrój i sprzyja odpoczynkowi. Wybrane meble pozwalają na wygodny sen, relaks przed telewizorem czy wygodny posiłek. Natomiast w łazience zadbano o stworzenie mini strefy SPA, gdzie zarówno te szybkie, jak i długie prysznice będą prawdziwą przyjemnością. 

Proj.: PLURAL

Wakacyjny klimat w sypialni – pomysły, które wprawią Cię w dobry nastrój

modern boho
Proj.: PLURAL
Projekt: PLURAL Design Consultancy
WWW: https://designbyplural.com/

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków