Zielona strefa dzienna, która oddaje podróżniczą pasję domowników
Proj.: PURA Design

Zielona strefa dzienna, która oddaje podróżniczą pasję domowników

Egzotyczne rośliny, których sporą kolekcją może pochwalić się właścicielka mieszkania, stały się punktem wyjścia dla projektu części dziennej. Podyktowały one tropikalny klimat wnętrz, wybór kolorystyki oraz materiałów. Lokal należy do Marii Nielubszyc, prowadzącej pracownie PURA design. Architektka, tym razem stanęła przed niełatwym zadaniem zaprojektowania swojego własnego salonu. Do pracy podeszła podobnie, jak w przypadku standardowych zleceń od swoich klientów – postanowiła oddać w aranżacji osobowość i zainteresowania domowników. Właśnie dlatego część dzienna nawiązuje do największej pasji architektki i jej męża – podróżowania. 

Urban jungle we wnętrzach – trend nie tylko dla odważnych

Zielona strefa dzienna
Proj.: PURA Design

Domowa dżungla

Głównym elementem aranżacji wnętrza stały się egzotyczne rośliny, dlatego architekta postanowiła stworzyć dla nich odpowiednie tło. Obok białych ścian, część została pomalowana na głęboką, soczystą zieleń, wizualnie wyodrębniającą strefę wypoczynku. Tutaj stanęła żółta sofa oraz stolik kawowy autorstwa Hanny Lachert ze słynnej Spółdzielni Artystów ŁAD:

Upolowany na aukcji internetowej mebel, wyprodukowano w latach 50. i jest obecnie rzadko spotykany – to prawdziwy rarytas.

Nad kanapą swoje miejsce znalazły oryginalne obrazy autorstwa trójmiejskiego artysty Romana Nielubszyca. Fotel Felix to autorski mebel Marii Nielubszyc, a motywacją do jego realizacji stał się znaleziony na ulicy, oryginalny fotel z lat 60-tych. Projekt siedziska stanowi przykład wykorzystania ponadczasowego projektu w celu uzyskania nowoczesnej formy, opartej na uniwersalnych wzorcach.

Egzotyczna ściana TV

Na przeciwko zielonej ściany została zorganizowana strefa telewizyjna. Nad szafką RTV wiszą dębowe półki, które stanowią miejsce mniejszych okazów roślin oraz pamiątek z podróży, odbytych przez domowników. Obok wyeksponowano kolorowe maski z tropikalnych krajów takich jak Sri Lanka, Kambodża czy Tajlandia. Czarne detale – ażurowy regał czy industrialny żyrandol budują wizualne kontrasty w salonie. Aranżację dopełniły złote dekoracje na przykład lustro w kształcie słońca.

Zielona strefa dzienna
Proj.: PURA Design

Jak wybrać szafkę pod telewizor, by była funkcjonalną ozdobą salonu

Zielona strefa dzienna
Proj.: PURA Design

Jadalnia pod palmami

Przy ścianie z oknem została zorganizowana cześć jadalniana. Tłem dla stołu stała się kolekcja okazałych, tropikalnych roślin. Jak podkreśla sama architektka: „zasiadając przy drewnianym stole można poczuć się trochę jak na wakacjach!”.

Zielona strefa dzienna
Proj.: PURA Design

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków