Wnętrze w kolorach nude z dużą dozą przytulności | Proj.: Nasze Nowe

Wnętrze w kolorach nude z dużą dozą przytulności | Proj.: Nasze Nowe

Głównym założeniem projektu 57-metrowego mieszkania było stworzenie miejsca, które sprzyja relaksowi i wycieszeniu. Swojego rodzaju bezpieczną ostoje, pracownia Nasze Nowe miała zaaranżować dla młodej lekarki w trakcie specjalizacji. Zatem obok przytulnej strefy dziennej, uroczej sypialni oraz eleganckiego salonu kąpielowego, należało uwzględnić gabinet do pracy i nauki. Całość w stonowanej kolorystyce, naturalnych materiałach, dużej ilości drewna i odrobinie złota w postaci dodatków. Rezultatem pracy zespołu architektek jest nieoczywiste kobiece wnętrze w kolorach nude. Panuje tutaj stylistyka inspirowana boho z elementami vintage i delikatnym kolonialnym twistem. 

Wnętrze w kolorach nude. | Proj.: Nasze Nowe | Olga Trapszyc, Ewa Pawłowska, Eliza Ziemińska-Żak; Fot.: Marta Behling | Pion Poziom

Trend alert 2020/2021: nude wnętrza hitem aranżacyjnym

Wnętrze w kolorach nude – miejsce wyciszenia

Architektki z pracowni Nasze Nowe wybrały dla tworzonego wnętrza szlachetną bazę barwną w postaci odcieni nude. Strefa dzienna z białym tłem ścian, tworzy sprzyjającą wyciszeniu przestrzeń. Aneks kuchenny o śmietankowej zabudowie i białych płytkach typu cegiełka wtapia się w pomieszczenie, stając się niemal niewidoczny. Wyróżniają go jedynie delikatne uchwyty i armatura w kolorze złota. Atmosferę przytulności wprowadza drewno w dwóch odcieniach. Jasny dąb wybrano dla desek podłogowych oraz zestawu jadalnianego. Natomiast wysoka komoda, szafka RTV oraz stolik kawowy są w ciepłym orzechowym odcieniu, co w połączeniu z tropikalnym motywem grafik na ścianach, nadaje lekko kolonialny sznyt. Obok klasycznej sofy w lnianym obiciu stanął odnowiony fotel Chierowskiego.

Przestań pleść i postaw na dekoracje w stylu boho

wnętrze w kolorach nude
Proj.: Nasze Nowe | Olga Trapszyc, Ewa Pawłowska, Eliza Ziemińska-Żak; Fot.: Marta Behling | Pion Poziom

Kierunek: Boho

Przytulna i kobieca sypialnia została utrzymana w kolorystyce wykorzystanej w części dziennej. Na białym tle ścian, pięknie prezentuje się wygodne łóżko ubrane w naturalne tekstylia. Nad nim zawisła makrama, która wprowadza element boho i wraz z innymi dodatkami nadaje wnętrzu wakacyjnego luzu. Architektki wydzieliły w sypialni pojemną garderobę. Natomiast udało się też zorganizować miejsce na konsolę, spełniającą rolę toaletki. Tutaj, podobnie jak w salonie, również postawiono na złote elementy, będące subtelną dekoracją: ramę lustra, oświetlenie i okucia meblowe.

wnętrze w kolorach nude
Sypialnia w stylu boho. | Proj.: Nasze Nowe | Olga Trapszyc, Ewa Pawłowska, Eliza Ziemińska-Żak; Fot.: Marta Behling | Pion Poziom

Niewielki pokój przeznaczony na gabinet ma przede wszystkim sprzyjać nauce. Właśnie dlatego głównym wyposażeniem jest duży regał na książki oraz stół z toczonymi nóżkami, który pełni funkcje biurka. Dzięki umieszczeniu tutaj małej sofy z funkcją spania, biuro może służyć również jako pokój gościnny.

wnętrze w kolorach nude
Proj.: Nasze Nowe | Olga Trapszyc, Ewa Pawłowska, Eliza Ziemińska-Żak; Fot.: Marta Behling | Pion Poziom

Elegancka łazienka w kolonialnym klimacie

Ostatnim pomieszczeniem mieszkania jest łazienka. Pomimo małych gabarytów, architektki stworzyły prawdziwy i elegancki salon kąpielowy. Tutaj szczególnie wyczuwalne są kolonialne inspiracje. Podłogę pokrywają białe płytki z czarnymi aplikacjami, a dla ścian w części górnej wybrano jasnocytrynowy kolor. Natomiast dolną cześć dekoruje lamperia w postaci białych cegiełek zakończonych dekorem. Pojemna zabudowa podumywalkowa ukrywa miejsce na pralkę. Blat wykończony szarym granitem, pięknie współgra z cytrynową ścianą. Zabudowana wanna umożliwia relaksujące kąpiele, ale dzięki szklanemu parawanowi spełni również rolę prysznica. Aranżację łazienki uzupełniaja złota armatura.

Proj.: Nasze Nowe | Olga Trapszyc, Ewa Pawłowska, Eliza Ziemińska-Żak; Fot.: Marta Behling | Pion Poziom

Projekt: Nasze Nowe | Olga Trapszyc, Ewa Pawłowska, Eliza Ziemińska-Żak
Zdjęcia:  Marta Behling | Pion Poziom

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków