Wnętrze zainspirowane klatką schodową Bauhausu | Proj.: P2 Design

Wnętrze zainspirowane klatką schodową Bauhausu | Proj.: P2 Design

Osoby poszukujące mieszkań na wynajem krótkoterminowy, przy wyborze kierują się już nie tylko lokalizacją i ceną, ale w równym stopniu tym, jak są one urządzone. Pożądane są wnętrza, które na te klika dni, przeniosą lokatorów do zupełnie innej rzeczywistości, odmienne od smutnych hotelowych pokoi czy biało-szarej skandynawskiej estetyki. Inwestorzy wykorzystują tę tendencję i od kilku lat można zauważyć boom niebanalnych wnętrz, które najprężniej rozwijają się właśnie w sektorze rentalu nieruchomości. Przykładem takiej realizacji jest najnowszy projekt biura P2 Design, dla którego inspiracją była klatka schodowa budynku Bauhasu w Dessau. Projektantki postawiły tutaj na kolor, geometryczne formy i oczywiście funkcjonalność. 

P2 Design
Proj.: Zuza Pikiel i Agata Piltz | P2 Design

Inspiracje Bauhausem w barwnym mieszkaniu | Projekt: Inbalance studio

Z duchem Bauhausu

Zuza Pikiel i Agata Piltz z pracowni P2 Design opowiadają, że kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę hasło „mieszkanie na wynajem”, zaleją nas wyniki ukazujące wnętrza w bieli i drewnie, a czasami w szarości. Natomiast w mieszkaniach na wynajem, lokali „na chwilę” szukamy wrażeń i odważniejszych rozwiązań niż te, które często znamy ze swoich domów. Przed architektem stoi coraz częściej wyzwanie projektowania wrażeń. I co najważniejsze – wnętrz wyrazistych, które wyróżnią się na tle innych  „foto-okienek” na stronach zajmujących się rentalem nieruchomości. Idea ta towarzyszyła zespołowi P2 Design, podczas projektowania lokalu inwestycyjnego, znajdującego się na gdańskim Wrzeszczu. Mieszkanie miało być funkcjonalne oraz wygodne, ale przede wszystkim musiało zamknąć się w określonym budżecie. Postawiono na odważne kolory, a z inspiracją przyszła grafika ilustrująca klatkę schodową w szkole Bauhausu w Dessau. Jak wspominają projektantki: Zgrało się to z założoną wcześniej ideą funkcjonalności przestrzeni. To był moment kiedy rozpoczęło się projektowanie. W wyniku prac stworzyliśmy wnętrze, które rzuca się w oczy dzięki zastosowaniu nasyconych barw, kontrastu bieli i czerni oraz odważnych geometrycznych form i płaszczyzn.”.

P2 Design
Proj.: Zuza Pikiel i Agata Piltz | P2 Design

Tu rządzi kolor!

Intensywne kolory witają wchodzących od samego wejścia, zapowiadając co będzie działo się w dalszej części mieszkania. W przedpokoju znajduje się plakat Pas de l’art, przedstawiający budynek Bauhausu. Grafika ta podyktowała kolorystykę zastosowaną w strefie holu, gdzie ściana z drzwiami wejściowymi pomalowana jest na jasny odcień błękitu, a inny fragment pokrywa pas w kolorze zgaszonego pomarańczu. Smaku dodają czarne elementy, podkreślający graficzny charakter aranżacji. Kolorystyczną kontynuację tego, co zastaliśmy w korytarzu odnajdziemy w strefie dziennej. Tutaj projektantki wprowadziły prawdziwy efekt „wow”, pod postacią malowidła ściennego. Mural wykonała ekipa, zgodnie z projektem zespołu P2 Design. Duża kuchnia, której zabudowa meblowa z ukrytą lodówką wchodzi w skład ścianki dzielącej pomieszczenia, zamyka graficzna, ciemna rama. Fronty szafek dolnych wykonane są z błękitnego laminatu, a nad blatem roboczym umieszczono cegiełki w kolorze terakoty. Całość wprowadza kolorystyczny blok, tworząc efekt graficznej wnęki i jednocześnie optycznie powiększa pomieszczenie. Kuchnię z salonem łączy motyw rytmu czarnych linii na ścianie za stołem. Obie przestrzenie zaprojektowano tak, by były spójne jako całość, ale też jako osobne pomieszczenia. Projektancki przewidziały możliwość przedzielenia tych stref kotarami, dzięki czemu można uzyskać dodatkowe miejsce do nocowania. 

Triumf koloru we wnętrzach – TOP 10 barwnych projektów

Proj.: Zuza Pikiel i Agata Piltz | P2 Design

Barwna konsekwencja

Łazienka okazała się najtrudniejszym pomieszczeniem w całości projektu. Sama w sobie niewielka, dodatkowo była mocno podzielona szachtem instalacyjnym o dużym gabarycie. Zaprojektowany układ pomieszczenia mocno różni się od zaproponowanego przez dewelopera. Projektantki wprowadziły zmiany, dzięki którym zyskano sporo miejsca. Pozwoliło to na umieszczenie w łazience dużej umywalki, przestronnego prysznica oraz pralki, a także zorganizowanie wielu miejsc do przechowywania. W salonie kąpielowym konsekwentnie pojawiły się barwy przewodnie dla całej aranżacji mieszkania. Cegiełki w pięknym odcieniu terakoty oraz błękit dodaje energii niewielkiej przestrzeni. W mieszkaniu znalazła się również się pojedyncza i podwójna sypialnia oraz przestronna garderoba, do której prowadzą zlicowane ze ścianą drzwi z ukrytą ościeżnicą. Lokatorzy znajdą tu miejsce do odłożenia swoich bagaży i walizek.

Koncept na kolorową łazienkę | Projekty, moodboardy, produkty

P2 Design
Proj.: Zuza Pikiel i Agata Piltz | P2 Design

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków