Inspiracje Bauhausem w barwnym mieszkaniu | Projekt: Inbalance studio

Inspiracje Bauhausem w barwnym mieszkaniu | Projekt: Inbalance studio

Obchodzona przez cały rok, 100. rocznica powstania Bauhausu, przyniosła wzmożone zainteresowanie estetką i filozofią, które powstały w tej słynnej szkole. Projektanci na nowo zaczęli interpretować charakterystyczną stylistykę Bauhausu, której nie można oddzielić od słynnego hasła „mniej znaczy więcej”. Podczas tegorocznych targów w Mediolanie, Paryżu, a nawet Warsaw Home, mogliśmy podziwiać wiele przedmiotów użytkowych takich jak meble, oświetlenie, zegarki czy zapachy, które upamiętniają powstanie Bauhausu. Własnie pod wpływem okrągłej rocznicy założenia szkoły, powstał niezwykły projekt mieszkania, autorstwa gdańskiego studia Inbalance. Zapraszamy do nowoczesnego i barwnego wnętrza, w którym inspiracje Bauhausem, przeplatają się ze współczesnymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami. 

Projekt: Inbalance Studio; Wizualizacje: Will be Studio

Bauhaus- 100 lat wpływów słynnej szkoły artystycznej

Inspiracje Bauhausem – kolor i geometria 

Inbalance Studio to autorska pracownia projektowania wnętrz, założona przez absolwentkę gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, Hannę Brzozowską. Projekty architektki tworzone są w oparciu o kolor, geometrię, różnorodność faktur i materiałów. Kombinacja tych efektów, pozwala na stworzenie oryginalnych, a jednocześnie funkcjonalnych przestrzeni. Rocznica powstania Bauhausu była dla Hanny Brzozowskiej, świetnym pretekstem do stworzenia projektu mieszkania inspirowanego ponadczasową estetyką szkoły. Wnętrze stanowi połączenie odważnego podejścia do kolorów i form geometrycznych oraz dbałości o funkcjonalność przestrzeni. Królują tutaj barwy podstawowe, uzupełnione zielenią oraz akcentami złota. Kolory są zgaszone i idealnie harmonizują ze sobą, tworząc przytulną atmosferę. Dużą rolę odgrywa naturalne światło i przeszklenia. 
 
Inspiracje Bauhausem
Projekt: Inbalance Studio; Wizualizacje: Will be Studio
 

Forma podąża za funkcją

Mieszkanie posiada otwartą i jasną część dzienną, łączącą salon, jadalnię i kuchnię. Pomimo wspólnej przestrzeni, każda z części funkcjonalnych ma dość wyraźnie wyznaczoną strefę. Jadalnia ulokowana jest w niszy, oświetlonej z dwóch stron oknami. Znajduje się w niej okrągły stół z drewnianą bazą, uzupełniony o czarne i żółte krzesła. Nad nim zawisła oryginalna lampa, przywodząca na myśl formy kul, które były bardzo często wykorzystywane w projektach twórców związanych z Bauhausem. Warto też zwrócić uwagę na karnisze, które współgrają z pozostałymi metalowymi elementami, pojawiającymi się w aranżacji mieszkania. Salon również jest wyraźnie wydzielony ze strefy dziennej, za sprawą ścian oraz dywanu, który nadaje przytulności. Część wypoczynkową wyposażono w niewielką sofę oraz dwa fotele. Znajduje się tu również narożna półka oraz niska szafka RTV. Tradycyjny telewizor zastąpił biały ekran, na którym wyświetlany jest obraz z projektora. Aneks kuchenny składa się rzędu szafek z blatem roboczym, na przeciw którego znajduje się wyspa z zlewem. Mosiężna zabudowa stanowi element dekoracyjny, a także odbija światło, rozświetlając wnętrze. 
 

W showroomach Internity Home możesz stworzyć indywidualną dekorację okien. Nasza projektantka, fachowo pomoże Ci w doborze karniszy i tkanin, a także będzie nadzorować proces montażu.

Inspiracje Bauhausem
Projekt: Inbalance Studio; Wizualizacje: Will be Studio

Do sypialni prowadzi przeszklony, narożny portal, ujęty w metalowe ramy o bordowym kolorze. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pokój jest dodatkowo doświetlony, a światło dzienne swobodnie przenika między strefą nocną i dzienną. Kolor i geometria pełnią kluczową rolę w sypialni. Ściana szczytowa została podzielona na prostokąty i pomalowana w różnych kolorach, co od razu prowadzi do analogii z obrazami Mondriana. Natomiast po obwodzie pomieszczenia biegnie dekoracyjna lamperia. Najbarwniejszym i najodważniejszym pomieszczeniem w całym projekcie jest łazienka, w której architekta puściła wodze fantazji, jeśli chodzi o proponowane kolory, materiały i faktury. Mamy tutaj zestawienie barw podstawowych z lastryko oraz oryginalnymi kaflami w typie „used look”. Całość uzupełnia marmurowy blat umywalkowy z delikatnym rysunkiem żył i czarne dodatki w postaci armatury i akcesoriów. Łazienka nie posiada okna, dlatego postanowiono rozjaśnić ją naturalnym światłem, płynącym z sąsiadującego salonu.

Projekt: Inbalance Studio; Wizualizacje: Will be Studio
 

Inspiracje Bauhausem – gra materiałów i faktur

Mieszkanie zaprojektowane przez Inbalance Studio udowadnia, że idee Bauhausu są nada żywe i aktualne. Jednocześnie aranżacja stanowi współczesną interpretację estetyki, wypracowanej w pierwszej nowoczesnej szkole projektowania. Znamienne dla aranżacji jest gra barwami, fakturami i materiałami, których miks idealnie ze sobą współgra. Pomimo tak wielu rozwiązań, wnętrze jest uporządkowane, funkcjonalne i minimalistyczne. 

„Wszystkie ściany – zarówno w kuchni, jak i w salonie – zostały zaprojektowane z należytą starannością. Na każdej z nich znajdują się drewniane listewki, delikatna tapeta bądź geometryczny mural – to te detale stanowią bazę dla całego projektu, a także idealne tło dla pięknego wzornictwa. Wykorzystana we wnętrzu bogata paleta barw nie przytłacza i idealnie ze sobą harmonizuje.”

Hanna Brzozowska

Inspiracje Bauhausem i filozofią modernizmu, z pewnością pozostaną z nami na kolejne lata. Współczesny tryb życia i zmieniająca się postawa wobec konsumpcjonizmowi, będzie skłaniać nas ku ponadczasowym rozwiązaniom. Mieszkania takie jak to, zaprojektowane przez studio Inbalance, jest wyrazem potrzeby przebywania w wnętrzach, których piękno i oryginalność przejawia się w rozwiązaniach funkcjonalnych, a nie poprzez nagromadzenie przedmiotów. 

Inspiracje Bauhausem
Projekt: Inbalance Studio; Wizualizacje: Will be Studio
Projekt: Inbalance Studio
Wizualizacje: Will be Studio

 

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków