Lampa Wireline od Flos – pomiędzy sztuką a industrialnym wzornictwem

Porfolio oryginalnych i ponadczasowych lamp włoskiej marki Flos, zostało wzbogacone o model, który ma duże szanse stać się koleją ikoną brandu. Duet projektantów – Andrea Trimarchi i Simone Farresin’s z pracowni Formafantasma, stworzył niezwykły obiekt świetlny. Wireline to lampa, której miejsce znajduje się pomiędzy sztuką a industrialnym wzornictwem. 

WIRELINE Flos
Połączenie kilku lamp pozwala stworzyć wyjątkową instalację świetlną. | Wireline Flos | Proj.: Formafantasma, 2021

Wyjątkowe lampy z oferty Internity Home | Oświetlenie, które zachwyca

Współczesna instalacja przestrzenna

Słowo wireline oznacza długi metalowy drucik, który można dowolnie formować. Taką nazwę wybrał też duet z Formafantasma dla swojego najnowszego projektu. Idealnie opisuje on formę lampy, która jest zawieszona w przestrzeni, tworząc swojego rodzaju instalację artystyczną. Projektanci podnieśli kabel zasilający do rangi istotnej cechy konstrukcyjnej i wizualnej. Dzięki jego spłaszczonej formie, przypominający gumowy pasek, uzyskano industrialny look, dodatkowo podkreślony źródłem światła LED, zamkniętym w żebrowanym, szklanym profilu. Wireline może być instalowana samodzielnie lub jako kompozycja kilku sztuk, co pozwoli na stworzenie wyjątkowych i niepowtarzalnych układów. 

WIRELINE Flos
Lampa Wireline w pracowni projektantów z Formafantasma.

Świetlne dzieło sztuki | Żyrandol 2620 projektu Rona Gilada dla marki Flos

Związek sztuki i wzornictwa użytkowego

Wireline powstała w wyniku połączenia elementów industrialnych z artystyczną wizją przedmiotu użytkowego. Projektanci stworzyli praktyczną i piękną lampę, która jednocześnie jest łatwa do spakowania i transportu, co redukuje materiały oraz koszty logistyczne. Model dostępny jest w kolorze różowym i leśnej zieleni. Autorski kabel Wireline wykonany został z gumy termoplastycznej, która zapewnia niezbędną twardość, a przy tym zachowuje elastyczność. Źródło światła LED emituje ciepłe, jednorodne światło, zapewniające komfort wizualny przy zachowaniu maksymalnej wydajności i efektywności. Rzeźbiarski dyfuzor o żebrowanej strukturze, wykonany jest z wyjątkowo przezroczystego szkła borokrzemianowego. Trzymetrowe kable, mocowane są do sufitu za sprawą dwóch rozet w kolorze przewodu. Umożliwiają one dowolne rozpięcie konstrukcji i stworzenie miękkich linii w przestrzeni. 

WIRELINE Flos
Wireline Flos | Proj.: Formafantasma, 2021

Zapytaj // naszego eksperta

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków