Prognoza trendów we wnętrzach na 2022 rok

Prognoza trendów we wnętrzach na 2022 rok

Świadomi tego jak myśli wpływają na nasze codzienne wybory i działania, z każdego, nawet najtrudniejszego doświadczenia, prędzej czy później wyciągamy dla siebie lekcje, aby bilans zysków i strat zawsze wychodził na korzyść tych pierwszych. Spędzanie większej ilości czasu w domu przyniosło nowe nawyki i upodobania oraz zachęciło do przemyślenia swoich dawnych preferencji wnętrzarskich. Świat szybko się zmienia, podobnie jak projektowanie wnętrz, dlatego dziś trochę opowiemy o tym, czego aktualnie oczekujemy od naszych domów i mieszkań.

 

proj. kaim.work
proj. kaim.work

 

Dom otwarty z prywatną przestrzenią

Pomimo ogromnego globalnego kryzysu gospodarczego, branża projektowa rozwija się i zmienia swoje oblicze, aby zaspokoić zmieniające się oczekiwania wobec naszych czterech kątów.

Po pierwsze pokochaliśmy otwarte przestrzenie, które sprzyjają celebracji czasu spędzonego wspólnie. Kuchnia otwarta na salon staje się powoli standardem. Jednak nie zmienia to faktu, iż każdy potrzebuje własnej przestrzeni, chociażby do pracy czy nauki. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest podział domu na dwie strefy: wspólną i prywatną.

 

Freelancer i jego miejsce pracy, czyli urządzamy home office

 

proj. DWAconcept | zdj. Przemysław Kuciński ( niewformie.pl)
proj. DWAconcept | zdj. Przemysław Kuciński ( niewformie.pl)

 

Łazienka – domowa strefa spa

Zupełnie inaczej zaczęliśmy podchodzić także do aranżacji łazienki, dlatego każdy, kto ma taką możliwość tworzy salony kąpielowe, w których rytuały spa stają się codziennością. Sauna, luksusowa strefa mokra z wanną wolnostojącą i otwartym prysznicem z ulubionym strumieniem wody – odświeżającym, odprężającym, stymulującym lub kojącym. Te wszystkie elementy tworzą atmosferę wellness w prywatnej łazience. Klimat ten wzmacnia odpowiednia aranżacja – płytki wielkoformatowe imitujące naturalne faktury sprawdzają się doskonale w kreacji miejsc służących regeneracji ciała i ducha.

 

O najciekawsze rozwiązania do łazienek pytaj w naszych showroomach Internity Home | Sprawdź adresy salonów >>

 

proj. kaim.work
proj. kaim.work
proj. Katarzyna Kraszewska | zdj. Tom Kurek
proj. Katarzyna Kraszewska | zdj. Tom Kurek

 

Coraz silniejszym trendem jest kolorowa ceramika do łazienki. Umywalka, wanna lub miska wc w innym wykończeniu niż tradycyjna biel, wprowadza do wnętrza ciekawy styl. Mocny charakter takich elementów niemal decyduje o całej aranżacji.

 

Modna ceramika do łazienki – zobacz produkty >>

 

proj. Katarzyna Lach
proj. Katarzyna Lach

 

Minimalizm, który zbliża do natury

Jeśli chodzi o ogólny wystrój naszych wnętrz, to najsilniejszy trend jest zakorzeniony w klasycznym minimalizmie, którego zadaniem jest przybliżenie nas do natury. Wyzbycie się przedmiotów, które odwracają naszą uwagę od rzeczy naprawdę ważnych, takich jak pielęgnowanie pasji czy życie rodzinne, jest kluczowe w drodze do życia w symbiozie z naturą.

 

Organiczny minimalizm we wnętrzach – dlaczego jest coraz popularniejszy

 

 

Proj.: P2 Design; Fot.: Jakub Nanowski
Proj.: P2 Design; Fot.: Jakub Nanowski

 

Jakość ponad ilość staje się głównym nurtem, ale zmiana idzie o wiele głębiej, sprzyjając zrównoważonemu rozwojowi, odpowiedzialności i etyce. Potrzeba ponownego kontaktu z naturą wykracza poza życie z roślinami. Zrównoważony rozwój staje się normą, czego odzwierciedleniem jest priorytetowe traktowanie naturalnych materiałów, takich jak: wełna, rattan, drewno, trzcina, korek, bambus, trawa morska czy len.

 

 

Barwy wnętrz w kolorach natury

W tworzeniu wnętrz bliskich naturze pomaga też operowanie odpowiednimi barwami. Beż, brąz, terakota, bursztyn, greige, piaskowy, ciemnoszary to kolory, które według naszych prognoz będą najlepszym wyborem, ponieważ sprzyjają dobremu samopoczuciu oraz atmosferze spokoju i wyciszenia.

 

design: Katarzyna Piotrowska| photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito
design: Katarzyna Piotrowska| photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

 

Organiczne kształty

Ważnym aspektem wnętrz w 2022 roku będą organiczne kształty. Wywodzące się z art deco miękkie, płynne linie już teraz można dostrzec w meblach, oświetleniu, grafice, ceramice, wystroju i nie tylko. Wymyślone na nowo tworzą relaksującą aurę i naturalny przepływ dobrej energii.

 

proj. Fuga Architektura Wnętrz
proj. Fuga Architektura Wnętrz

 

Zróżnicowane faktury

W wyniku ogólnych minimalistycznych tendencji w dziedzinie projektowania wnętrz możemy dostrzec większą kreatywność w użyciu tekstur i warstw. Meble karbowane, dywany i tkaniny o wyraźnej strukturze, jak chociażby boucle, pośród minimalistycznej estetyki tworzą wrażenie głębi. Ten trend ma również przełożenie na aranżację ścian. Oprócz tapet tekstylnych, coraz częściej możemy spotkać we wnętrzach nowoczesnych apartamentów strukturalne tynki.

 
proj. Mum Studio
proj. Mum Studio

 

Płytki wielkoformatowe i ich możliwości

W kreacji minimalistycznych wnętrz pomogą płytki wielkoformatowe, których niezliczone możliwości już wykorzystują architekci w swoich projektach. Tworzą z nich efektowne ściany i podłogi, ale nie tylko. Mogą z powodzeniem być wykorzystywane do obudowy kominka, blatów łazienkowych i kuchennych. Świetnie wyglądają jako ściana nad blatem w kuchni a także w formie frontów mebli. Robi się z nich wanny i umywalki a także całe konstrukcje wysp kuchennych. Ich potencjał aranżacyjny jest ogromny i z tą kreatywnością będziemy tworzyć wnętrza w 2022 roku.

 

Płytki wielkoformatowe są źródłem nieskończonych możliwości aranżacyjnych
Płytki wielkoformatowe są źródłem nieskończonych możliwości aranżacyjnych
proj. Studio8
proj. Studio8

 

Największy wybór płytek wielkoformatowych dostępnych od ręki znajdziecie w showroomach z Grupy Internity Home.

 

Zielona umywalka HushLab i bateria Geda na tle płytki wielkoformatowej | produkty dostępne w showroomach z Grupy Internity Home
Zielona umywalka HushLab i bateria Geda na tle płytki wielkoformatowej | produkty dostępne w showroomach z Grupy Internity Home

 

Celebracja czasu na świeżym powietrzu

Nasze życie w domu spowodowało ogromne zapotrzebowanie na maksymalizację spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Ci, którzy mają szczęście inwestują zarówno swoje wysiłki, jak i fundusze, aby przekształcić taras lub  balkon w drugi salon i nowe miejsce do spotkań towarzyskich.

Oprócz mebli ogrodowych, przypominających te salonowe, warto postawić na designerskie oświetlenie, które zadba o odpowiedni klimat po zmroku. Wrażenie bliskości z naturą przez cały rok zapewni trawa syntetyczna marki Charme Parquet dostępna w naszych showroomach, która nie dość, że wygląda jak prawdziwa, to jeszcze nie wymaga od nas żadnej pielęgnacji.

 

proj. Katarzyna Kraszewska, fot. Tom Kurek
proj. Katarzyna Kraszewska, fot. Tom Kurek

 

Zielona oaza relaksu

Trend urban jungle ewoluuje i zakorzenia się coraz mocniej w naszych wnętrzach. Bujne liście i ogrody warzywne pojawiają się nawet w najmniejszej (zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej) przestrzeni. Zaczynamy wprowadzać style bliskie naturze, takie jak chociażby osławiony w 2021 roku japandi, będący mariażem japońskiego minimalizmu i skandynawskiej przytulności.

 
Sypialnia w stylu japandi | proj. Finchstudio
Sypialnia w stylu japandi | proj. Finchstudio

 

Naturalne i przytulne materiały są wykorzystywane do tworzenia uspokajającego i organicznego środowiska w naszych domach. Stabilna i trwała jakość mebli oraz innych elementów wyposażenia wnętrz jest podejściem bardziej zrównoważonym i szanującym naturę, które znajduje swoje centralne miejsce na scenie wnętrzarskiej w 2022 roku.

 

proj. Fuga Architektura Wnętrz
proj. Fuga Architektura Wnętrz

 

O naszych shoroomach Internity Home

Internity to ogólnopolska sieć salonów sprzedaży materiałów wyposażenia wnętrz. Oferujemy produkty i usługi wyróżniające się wysoką jakością oraz ciekawym wzornictwem: wyposażenie łazienek, płytki ceramiczne, tapety, systemy grzewcze i klimatyzacyjne, meble, drewno podłogowe oraz oświetlenie. Współpracujemy z ponad 140 dostawcami z całej Europy i dysponujemy produktami najbardziej cenionych marek. Jesteśmy liderem rynku premium w Polsce.

Naszą siłą jest zespół, który tworzy ponad stu specjalistów. Są wśród nich konsultanci, doradcy klienta, pracownicy zaplecza logistycznego i biurowego oraz wykonawcy. Jesteśmy ludźmi z pasją, dlatego zakupy u nas to prawdziwie inspirujące doświadczenie. Wszyscy tworzymy unikalną firmę opartą na profesjonalizmie i zaangażowaniu.

 

Sprawdź adresy naszych showroomów >>

 

Zaufaj nam, jesteśmy specjalistami w wyposażeniu wnętrz

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków