proj. Pika Design | fot.: Radek Słowik https://bilbil.pl/

Wnętrzarski horoskop na 2023 rok inspirowany rokiem królika

Zgodnie z chińską astrologią nowy rok rozpoczyna się 22 stycznia 2023, a zakończy 9 lutego 2024 roku. Oznacza to, że będziemy pod wpływem energii Królika, którego żywiołem jest woda. W przeciwieństwie do poprzedniego roku, którym rządził Tygrys, przez najbliższe 12 miesięcy czeka nas większy spokój oraz harmonia. Będziemy mogli odetchnąć, poczuć ulgę i zwolnić tempo. Rok Wodnego Królika będzie przychylny dla osób, które cenią sobie rutynę, stagnację i uporządkowany sposób życia. Docenią go także ci, którzy są zmęczeni nowymi wyzwaniami i potrzebują odpoczynku. Można powiedzieć, że w 2023 roku ludzie zaczną lepiej rozumieć, na czym polega prawdziwa sztuka życia. A jest ona w dużej mierze oparta na dobrym kontakcie z innymi i bliskości, które ostatecznie prowadzą do radości.

horoskop na 2023 rok
Proj.: Metr po Metrze

Zanim pojawią się wszędzie, pojawią się tutaj – raport trendów Pinteresta 2023

Spokojnie, ale nie nudno

Królik kocha rutynę, ponieważ dzięki niej może czuć się bezpiecznie. Nic dziwnego, że wielu ludzi będzie teraz szukało rzeczy, które dobrze znają. Unikanie zaskoczenia stanie się powszechną praktyką. Jednak nie oznacza to, że w tym czasie będziemy się nudzić i nic nas ciekawego nie czeka. To zdecydowanie idealny okres dla samodyscypliny, doskonalenia swoich umiejętności i realizacji celów. Rok Królika to rok idealny dla wszystkich introwertyków, czyli samotników z wyboru, którzy w spokoju będą mogli szukać swojego „JA” i nikt do niczego nie będzie ich zmuszał. To również rok, w którym docenimy małe rzeczy, czerpiąc z nich radość. Unikać będziemy negatywnych emocji i pogłębiać relację z innymi.

W Roku Królika powinniśmy się przygotować na przyjęcie nowej energii. Jeśli chcemy, by nam sprzyjała i pomogła zrealizować marzenia, musimy uporządkować swoją przestrzeń. W przeciwnym wypadku nasze sprawy staną w miejscu.

Świetnie zaprojektowane miejsca do przechowywania | Atelier Starzak Strebicki

proj. Pika Design | fot.: Radek Słowik https://bilbil.pl/proj. Pika Design | fot.: Radek Słowik https://bilbil.pl/
horoskop na 2023 rok
Proj.: studio bo/sko | fot.: Jakub Nanowski (www.perspektywa.net)

Mindfulness

Spokój charakteryzujący rok królika nie wyklucza wyzwań, którym będziemy musieli stawić czoła – zarówno tych dobrych, jak i złych. Ważne jest, by nauczyć się cieszyć z małych rzeczy i z tego, co mamy w zasięgu ręki, a co najważniejsze nie pożądać zbyt wiele. Warto wyzbyć się w swoim życiu negatywnej energii i skupić się na tym co tu i teraz, budować relację z najbliższymi osobami oraz okazywać zrozumienie obcym ludziom spotkanym nawet przypadkowo. Otwiera to drogę do wewnętrznego spokoju oraz komfortowej egzystencji. Energia Królika pozwala skupić się na własnym wnętrzu – a to jest niezwykle tajemniczy oraz interesujący aspekt człowieczeństwa.

Pamiętajmy, że wszelkiego rodzaju rewolucyjne przemiany nie wchodzą teraz w grę. Przestaniemy działać w pośpiechu, a zamiast tego każdą decyzję będziemy podejmowali po długim namyśle. Jeśli chcemy osiągnąć sukces, musimy nauczyć się postępować dojrzale. Odwaga i brawura niewiele nam teraz pomogą. Największą siłą stanie się łagodność.

horoskop na 2023 rok
Proj.: The Line Studio | Fot.: ONI Studio / The Line Studio

Gorące trendy w urządzaniu wnętrz. Mindfulness!

Szczęśliwy kamień w roku królika 

Znak królika to artystyczna i romantyczna dusza – charakteryzuje go wrażliwość, życzliwość i nieśmiałość. Jego szczęśliwym kamieniem jest perła. Ten kamień szlachetny związany jest z energią księżyca, a także z niewinnością i integralnością. Symbolizuje czystość, wiarę, niewinność, prawość, a także dodaje mądrości. Samo powstawanie pereł stanowi piękną metaforę – ich historia zaczyna się od ciała obcego, które dostaje się do wnętrza muszli. W wyniku reakcji obronnej powstają koncentryczne warstwy masy perłowej i ta drażniąca rzecz przemienia się w coś pięknego i cennego.

Możemy zastosować tę naukę, zastanawiając się, jak rzeczy, które mogą nas niepokoić, można zamienić w coś znaczącego.

horoskop na 2023 rok
TAPETA ARTE wykonana z masy perłowej | Samal Camber 33731 SHELL WHITE

Tapety Arte Samal

Kolory wnętrz w roku Królika

Królik ucieleśnia spokój i umiłowanie pięknych rzeczy, a także strategiczną inteligencję niezbędną do zachowania ziemskich bogactw, dlatego szczególnie bliska jest mu ochrona środowiska. Bliskość z naturą odzwierciedlają szczęśliwe kolory w roku królika: niebieski oraz zielony. Barwy te to wzmacniające kolory, które mają potęgować szczęście.

Niebieski w roku Królika symbolizuje zaspokojenie, wolność oraz pokój. Odpowiada również za komunikację. Błękit należy do żywiołu wody i wnosi do naszej przestrzeni czystość, odświeżenie oraz oczyszczenie. Posiada właściwości kojące, które najlepiej przydadzą nam się w łazience lub domowym spa. W błękitnych pomieszczeniach łatwiej o relaks, spokój i odprężenie, dlatego idealnie nadaje się do sypialni. Relaksacyjne właściwości niebieskiego sprawdzą się, także w pokojach wypoczynkowych.

Niebieskie mieszkanie w męskim stylu dla właściciela dwóch labradorów

projekt: Kamińska Stańczak Design | fot.: Marcin Grabowiecki | Stylizacja: Eliza Mrozińska

Zieleń odpowiada za kreatywność, uzdrawianie oraz ekspansję. Pomaga przystosować się do nowego miejsca zamieszkania lub nowego początku w ogóle. Zieleń to barwa najbliższa naturze, a w filozofii Feng Shui kojarzona jest z żywiołem drewna. Zielone akcenty, elementy dekoracyjne czy ściany wnoszą do naszej przestrzeni witalność, energię zdrowia oraz wzrost. Barwa ta ma działanie oczyszczające i odświeżające. Doskonale sprawdzi się w przestrzeni do nauki, w których liczy się koncentracja i skupienie. Zieleń przynosi również ukojenie, spokój i odprężenie oraz pozwala zapomnieć o trudach życia codziennego.

horoskop na 2023 rok
IdeabyMag

Horoskop na 2023 rok – wnętrza w żywiole wody

Zgodnie z chińską astrologią, wkraczamy w rok Królika Wody – przypisany mu żywioł ma szczególne znaczenie w naszych wnętrzach. Według sztuki Feng Shui, woda jest nośnikiem energii, reprezentuje dobrobyt oraz gromadzony z biegiem lat majątek. Wnętrza w żywiole Wody powinny mieć przestrzeń – połączone ze sobą funkcjonalne strefy, które płynnie przechodzą jedna w drugą tworząc całość. W takich wnętrzach dominują swobodne dynamiczne linie, opływowe kształty. Materiały wykończeniowe mają różnorodną fakturę i styl. Główną zasadą jest brak monotonii i rutyny, a punkt fokusowy stanowią mocne akcenty, tj. dzieła sztuki czy designerskie wyposażenie. Jednak nie powinno ich być zbyt dużo. Ponadto wnętrze w żywiole Wody podkreśla, że nic nie stoi w miejscu, przestrzeń rozwija się wraz z jej mieszkańcami. Każdy detal w przestrzeni ma własną pamięć i historię.

Proj.: mood-studio; Fot.: Lokum studio | Beata Czurakowska Photography

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków