Ale tu ładnie! Poznaj przepis na piękne mieszkanie

Ale tu ładnie! Poznaj przepis na piękne mieszkanie

Przygoda Karoliny z urządzaniem wnętrz zaczęła się niewinnie, od drobnych dekoracji i przeróbek starych mebli. Stopniowo swoimi pomysłami zaczęła dzielić się na blogu i Instagramie. Obecnie, profil Ale tu ładnie śledzi ponad 9 tysięcy osób. Karolina zdradza na nim swoje przepisy na piękne mieszkanie z dużą dawką DYI, pełną garścią zieleni i odrobiną skandynawskiego stylu. Sprawdźcie, jak mieszka bohaterka naszego dzisiejszego wpisu i znajdźcie inspiracje dla swoich domów. 

 

Część jadalniana w strefie dziennej. | Źródło @aletuladnie

Minimalizm po polsku

Strefa dzienna z zielenią 

Sercem mieszkania, o powierzchni 66m2, jest strefa dzienna, składająca się z aneksu kuchennego, jadalni oraz salonu. Pierwotnie kuchnia posiadała szare ściany, zabezpieczone szklanym panelem w części przeznaczonej do gotowania. Karolina postanowiła jednak przemalować je na butelkową zieleń, zasłaniając tym samym, znienawidzony przez siebie lakobel. W ten sposób nasycona zieleń, stała się barwą przewodnią aranżacji tej części mieszkania. Pojawia się również na welurowym wypoczynku oraz pod postacią licznych gatunków roślin.

Kuchnia ze ścianą w kolorze butelkowej zieleni. | Źródło @aletuladnie

Jeśli jesteś ciekawy jak wyglądał proces zamalowywania lakobela, zajrzy na bloga Karoliny.

Ścianka oddzielająca kuchnie od salonu, pokryta tapetą we wzory. | Źródło @aletuladnie

Karolina zastosowała ciekawe połączenie kolorystyczne, butelkowej zieleni z delikatnym błękitem tapety z motywem czapli. Wzór pokrywa ściankę oddzielającą aneks kuchenny od części jadalnianej. Przy okrągłym stole, wygospodarowane zostało miejsce do siedzenia, w formie ławy, które spełnia również funkcje półki i szafki. 

Welur i butelkowa zieleń – połączenie doskonałe? Zobaczcie!

Welurowy narożnik w butelkowej zieleni pomieści całą rodzinę. | Źródło @aletuladnie

Rośliny i kwiaty w mieszkaniu Karoliny są dominującym akcentem dekoracyjnym. Ich rola jest niemal tak samo ważna, jak mebli czy dodatków. 

Lubię jasne przestronne wnętrza, światło jest moim sojusznikiem. Wpływa nie tylko na poprawę nastroju, ale też dzięki niemu rosną moje rośliny. Mam ich dużo, zwłaszcza w sypialni, bo uwielbiam wśród nich zasypiać. Rośliny wpływają pozytywnie na jakość powietrza w mieszkaniu, dodatkowo to bardzo wdzięczni towarzysze życia.

Ale tu ładnie! Minimalistyczne sypialnie rodziców i dzieci

Sypialnie zarówno rodziców jak i dzieci, urządzone są w stylu minimalistycznym z wpływami skandynawskimi. Karolina wykluczyła z aranżacji zbędne przedmioty i dekoracje, stawiając na funkcjonalność pomieszczeń. Dominują tu zgaszone, delikatne barwy, naturalne materiały oraz rośliny, które wprowadzają atmosferę relaksu.

Sypialnia rodziców z ciekawym zagłówkiem. | Źródło @aletuladnie

Karolina uwielbia projekty DYI, które szczegółowo opisuje na swoim blogu. Efekt jednego z nich, znajduje się w sypialni rodziców, gdzie został zamontowany zagłówek z płyty MDF. Element nadaje wnętrzu przytulności, będąc swojego rodzaju lamperią. Jednocześnie spełnia funkcje praktyczną, chroniąc ścianę przed zabrudzeniami, co jest szczególnie ważne w miejscu, wykorzystywanym przez córki Karoliny jako plac zabaw:)

 

Sypialnia dzieci. | Źródło @aletuladnie

Córki Karoliny posiadają dwa pokoje, w jednym się bawią i uczą, natomiast w drugim śpią. Jak podkreśla Karolina, to była ich wspólna decyzja, gdyż lepiej im się śpi, kiedy są razem. Sypialnia dziewczynek utrzymana jest w stylistyce spójnej z ogólnym charakterem wnętrz. Karolina zadbała jednak, by wprowadzić do niej bajkowy akcent, czyli tapetę z motywem kwiatów i ptaków. Również w tym pomieszczeniu nie zabrakło, uwielbianych przez Karolinę, zielonych roślin.

Tapeta z bajkowym motywem. | Źródło @aletuladnie

Pokój dziecięcy – w jakich kolorach go urządzić?

Mieszkanie w duchu minimalizmu skandynawskiego 

Staram się nie ograniczać konkretnym stylem. (…) Uwielbiam połączenie rzeczy nowych i starych. (..) Mam swoje ulubione miejsce pod Jasłem, skąd przywożę ramy, doniczki i inne dodatki.

Mieszkanie Karoliny utrzymane jest w stylu minimalistycznym, gdzie forma idzie w parze z funkcją. Wszystkie elementy są dokładnie przemyślane i harmonizują ze sobą. Delikatne barwy, przełamane butelkową zielenią, sprzyjają atmosferze spokoju i relaksu. Warto podkreślić, że na niewielkiej powierzchni, udało się wygospodarować miejsce dla każdego z członków rodziny, jednocześnie nie zapominając o części, w której czas spędzają wspólnie. 

Home Office dla córek Karoliny | Źródło @aletuladnie

Karolina ma mnóstwo pomysłów i bez wahania wprowadza je w życie. Nieustanie zmienia swoje wnętrze, czemu sprzyja jego minimalistyczny charakter. Większość elementów wyposażenia jest rezultatem jej pasji do majsterkowania lub pochodzą z okazji wyszperanych na platformach internetowych. Instagram Ale tu ładnie to niewyczerpane źródło inspiracji, podanych w formie pięknych zdjęć, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zajrzyjcie do Karoliny i sprawdźcie, jaki pomysł chodzi jej dziś po głowie. 

Źródło @aletuladnie

Welurowe love, czyli dobrej passy eleganckiej miękkości ciąg dalszy

Pomożemy Ci urządzić wnętrze w stylu skandynawskim

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków