Kolorowa umywalka nablatowa w projekcie łazienki

Wybór architekta: kolorowa umywalka nablatowa w projekcie łazienki

 

Łazienka przestała spełniać jedynie praktyczne funkcje. Dzięki dostępnym rozwiązaniom staje się przestrzenią mającą własny styl i design. Dobrym przykładem elementu, który wynosi aranżację na zupełnie nowy poziom, jest kolorowa umywalka nablatowa. Architekci coraz częściej wykorzystują jej potencjał, czego dowodem są liczne projekty łazienek z kolorową ceramiką. Czy oprócz tego, że pięknie wyglądają, są także praktyczne w użytkowaniu?

 

Kolorowa umywalka nablatowa w projekcie łazienki
Kolorowa umywalka nablatowa w projekcie łazienki (źródło: 41zero42)

 

Nowa era łazienek

Wizja, która przekształca łazienkę z prostej przestrzeni funkcjonalnej w miejsce charakteryzujące się nieoczekiwanymi efektami estetycznymi, rzuca zupełnie nowe światło na aranżację łazienki oraz daje początek nowym opowieściom i możliwościom konfiguracji. Tradycyjna biała ceramika, dotąd będąca praktycznie przezroczystym elementem wystroju, ustępuje miejsca umywalkom, które mogą zarówno dopełniać design łazienki, jak i stanowić punkt wyjścia dla całego projektu. W zależności od pomysłu, kolorowa umywalka nablatowa może kontrastować z aranżacją, albo – dla bardziej subtelnego efektu – być w innym odcieniu niż kolor przewodni projektu, czy wreszcie wpisywać się w monochromatyczny charakter wnętrza.

 

kolorowa umywalka nablatowa w łazience
proj. Kwadraton

 

Kolorowa ceramika świetnie sprawdza się nie tylko we wnętrzach prywatnych, ale również w przestrzeniach publicznych. Będzie świetnym uzupełnieniem aranżacji chociażby salonów beauty, gabinetów lekarskich oraz kancelarii adwokackich.

 

kolorowa umywalka nablatowa w projekcie łazienki
proj. Finchstudio | zdj. Zasoby Studio

 

Kolorowa umywalka nablatowa – jak dbać?

W przypadku kolorowej ceramiki należy zwracać uwagę przede wszystkim na jakość. Zakup umywalki w renomowanym showroomie, oferującym wyselekcjonowane materiały, takim jak Internity Home, przełoży się na późniejszy komfort użytkowania.

 

Jakość ma naturalne przełożenie na trwałość i nienaganny wygląd produktu przez długie lata.

 

kolorowa umywalka nablatowa
proj. Przestrzeń Agi
kolorowa umywalka nablatowa
proj. Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz | zdj. Tom Kurek | Stylizacja: Eliza Mrozińska

 

Oprócz samej jakości, istotna jest również prawidłowa pielęgnacja ceramiki. Tutaj kluczowe znaczenie ma systematyczność i regularność. Chcąc utrzymać ją w dobrym stanie, przecieranie umywalki ściereczką nasączoną wodą, powinno stać się codziennym nawykiem. W ten sposób unikniemy trwałych osadów.

 

kolorowa umywalka nablatowa
Design: Prodom – architektura i konstrukcja

 

W przypadku kolorowej ceramiki absolutnie nie wskazane jest stosowanie silnej chemii, która może trwale uszkodzić powierzchnię umywalki. Uciążliwe zacieki zawsze należy próbować usunąć naturalnym i sprawdzonym roztworem wody z octem.

 

Korzystanie z domowych metod czyszczenia i przecieranie do sucha szmatką po każdym użytkowaniu, sprawi że ceramika posłuży Ci na długie lata.

 

kolorowa umywalka nablatowa w projekcie łazienki
proj. OIKOI | zdjęcia: Martyna Rudnicka

 

Projekty łazienek z kolorową umywalką nablatową

Kolorowa umywalka nablatowa stanie się idealnym dopełnieniem łazienki w każdym stylu. W zależności od klimatu i kolorystyki wnętrza powinniśmy dobrać do niego odpowiednią ceramikę. Przy tym wszystkim ważne jest to, aby zadbać o spójność aranżacji, dlatego warto spojrzeć na projekt łazienki całościowo. Najprostszym rozwiązaniem jest wybór umywalki i pozostałej ceramiki łazienkowej z jednej kolekcji (choć niekoniecznie w tych samych kolorach). Wtedy będziemy mieć pewność, że poszczególne elementy wystroju idealnie do siebie pasują, a my uzyskamy wnętrze pełne harmonii.

 

kolorowa umywalka nablatowa
proj. Finchstudio, fot. Tom Kurek
kolorowa umywalka nablatowa
proj. Finchstudio, fot. Tom Kurek
kolorowa ceramika w łazience
proj. Finchstudio, fot. Tom Kurek

 

Designerską alternatywną dla umywalek nablatowych są propozycje od marki Cielo zaprezentowane w poniższych projektach. Wszystkie przedstawione we wpisie rozwiązania są dostępne w showroomach z Grupy Internity Home i Prodesigne.

 

Sprawdź adresy naszych salonów >> 

 

kolorowa umywalka Cielo w projekcie łazienki
proj. Razoo Architekci | zdj. Migdał Studio
kolorowa umywalka Cielo w projekcie łazienki
proj. Razoo Architekci | zdj. Migdał Studio

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków