Wanny wolnostojące czy przyścienne? - sprawdź na co zwrócić uwagę
proj. MAKA.STUDIO

Wanny wolnostojące czy przyścienne? – sprawdź na co zwrócić uwagę

Pomieszczenia łazienkowe wyposażone w komfortowe, funkcjonalne, a przede wszystkim estetyczne rozwiązania postrzegane są dziś głównie jako miejsca sprzyjające relaksowi i codziennym rytuałom kąpielowym. Idealnym odpoczynkiem po całym dniu jest kąpiel w wannie. Intrygujące wzorniczo, wykonane z innowacyjnych materiałów wanny wolnostojące oraz do zabudowy Duravit staną się wyrazistym elementem aranżacji każdej łazienki, ale zanim zdecydujecie się na konkretne rozwiązanie, sprawdźcie co niesie za sobą wybór wanny wolno stojącej i tej przyściennej. Zapraszam!

 

proj. MAKA STUDIO
proj. MAKA STUDIO

Elegancja wanien wolnostojących

Wanny wolnostojące sprawdzą się w pomieszczeniu łazienkowym zaprojektowanym w każdym stylu. We wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych będą mocnym akcentem wzorniczym, natomiast w tych klasycznych czy w duchu glamour idealnie skomponują się z pozostałymi elementami wyposażenia. Jedyny warunek, który musi zostać spełniony w przypadku wanien wolnostojących to odpowiedniej wielkości pomieszczenie, bowiem do ustawienia takiej wanny potrzebna jest przestrzeń.

Wanna wolnostojąca w aranżacji łazienki

wanna wolnostojąca
Aranżacja łazienki z wanną | proj. emDesign

Zobaczcie nasze propozycje

Wyróżniająca się oryginalnością formy, niezwykle delikatnymi rantami monolityczna bryła wanny z kolekcji Cape Cod to dzieło Philippe Starcka. Kolekcja powstała z inspiracji dziką naturą regionu Cape Cod, wykorzystująca naturalne materiały i wprowadzająca organiczne formy doskonale wpisuje się w projekty nowoczesnych, przestronnych wnętrz łazienkowych. Luksusowym dodatkiem, sprzyjającym odprężeniu jest zintegrowany zagłówek na tylnym brzegu wanny.

Romans glamour z minimalizmem – czy jest to możliwe?

Wanna wolno stojąca Cape Cod to dzieło Philippe Starcka dla marki Duravit
Wanna wolno stojąca Cape Cod to dzieło Philippe Starcka dla marki Duravit
Wanna wolno stojąca Cape Cod to dzieło Philippe Starcka dla marki Duravit
Wanna wolno stojąca Cape Cod to dzieło Philippe Starcka dla marki Duravit

Wyrafinowaną formą i delikatnością zastosowanych rozwiązań zachwyca wanna wolno stojąca serii Luv. Ta najnowsza kolekcja zaprojektowana przez Cecilie Manz wyłącznie dla firmy Duravit łączy w sobie skandynawski minimalizm z ponadczasową elegancją. Wanna wykonana z materiału DuraSolid A wyróżnia się matowym wykończeniem, sprawiającym, że jest ona ciepła i przyjemna w dotyku.

Łazienka minimalistyczna – jakich produktów użyć?

Wanna wolnostojąca z serii LUV (Duravit)
Wanna wolnostojąca z serii LUV (Duravit)

Wanna z kolekcji DuraSquare to połączenie kształtu prostokąta przejawiającego się w zewnętrznych liniach z organicznie płynącymi liniami wewnątrz. Geometryczna forma wanny sprawia, że jest to rozwiązanie harmonijnie dopasowane do wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym.

 

Wanna Duravit z kolekcji DuraSquare
Wanna Duravit z kolekcji DuraSquare

Funkcjonalne wanny przyścienne

Jeśli tylko nie macie zbyt dużej łazienki, godną alternatywą dla wanien wolno stojących są te przyścienne. Kolekcje Cape Cod, Luv, DuraSquare obejmują także modele wanien przyściennych, narożnych. Prostokątne, trójkątne, o ostrych geometrycznych kształtach, ale i o delikatnie załamujących się liniach wanny przyścienne Duravit stanowią równie ciekawy element wyposażenia pomieszczenia łazienkowego. Doskonale sprawdzą się w łazienkach mniejszych, których ograniczona przestrzeń narzuca funkcjonalne rozwiązania. Oferowane w różnych wymiarach, od mniejszych 1500 mm x 750 mm, poprzez standardowe 1800 mm x 800 mm do dużych 1900 mm x 900 mm spełnią oczekiwania użytkowników poszukujących komfortu i funkcjonalności.

Wybieramy płytki do małej łazienki

wanna przyścienna
Aranżacja łazienki z wanną przyścienną | proj. Mana Design

Podobnie jak wanny wolnostojące również wanny przyścienne Duravit powstają z innowacyjnych materiałów, dzięki czemu przyciągają uwagę formą, delikatnością kształtów oraz szlachetnością wykończeń. Alternatywą dla monolitycznych wanien są z kolei wanny przeznaczone do zabudowy.

Rozwiązaniem łączącym przestronność wanny wolnostojącej z funkcjonalnością narożnej wanny przyściennej jest Paiova 5. Dzięki połączeniu zalet dwóch rozwiązań powstały ergonomiczne płaszczyzny nachylenia pleców, stanowiące zaproszenie do relaksacyjnej kąpieli zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej.

 

Wanna przyścienna Paiova 5 od Duravita
Wanna przyścienna Paiova 5 od Duravita

 

Optymalne wykorzystanie przestrzeni małej łazienki zapewni z kolei połączenie wanny i brodzika Shower & Bath zaprojektowaną przez studio EOOS. Shower & Bath to połączenie prysznica typu walk-in z wanną. Cechą charakterystyczną są precyzyjne linie. Prostokątna podstawowa forma oraz ostry kąt nachylenia boków zapewniają dużo przestrzeni na poruszanie się w czasie kąpieli pod prysznicem.

Wanna z prysznicem odkryta na nowo. Duravit prezentuje Shower & Bath

 

Połączenie wanny i brodzika Shower & Bath marki Duravit
Połączenie wanny i brodzika Shower & Bath marki Duravit

Zobacz wszystkie wanny dostępne w naszych showroomach ►

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków