Gdy w codziennym pędzie poszukujemy chwili wytchnienia, miejsca gdzie wszystkimi zmysłami będziemy mogli doznać przyjemnego ciepła, warto pomyśleć o tym, aby nasz dom spełniał takie funkcje. Mamy świadomość, że samo życie każdego dnia dostarcza nam wystarczająco dużo wrażeń, dlaczego więc nie potraktować własnych czterech kątów jak azylu, bezpiecznej przystani wolnej od nadprogramowych bodźców? W tym wpisie zdradzimy, jak projektuje się takie wnętrza.
Świątynia harmonii
Jeśli pragniesz, aby Twój dom bił naturalnym ciepłem oraz stwarzał przestrzeń na odpoczynek, przede wszystkim postaw na stonowaną kolorystykę. Mocne kontrastowe barwy i stosowanie tak zwanego blokowania kolorów najlepiej sprawdza się w przestrzeniach, w których nie przebywamy zbyt długo, na przykład w łazience. Pomieszczenia, w których spędzamy więcej czasu, takie jak salon, czy też dedykowane do pracy, albo snu, chętniej ubieramy w kolory ziemi i naturalne tekstury.
Wnętrza skąpane w beżach i brązach
Tak też było w przypadku tego projektu, gdzie dominują stonowane beże i brązy. Wyjątkowe napięcie buduje dialog drewna w miodowym dębowym wykończeniu i wyrazistego orzecha. Zastosowanie naturalnej kolorystyki oraz organicznych materiałów, maluje wnętrze emanujące spokojem i harmonią. Aranżacja zyskuje jeszcze bardziej przytulny charakter dzięki obecności delikatnych firan i zasłon a także tapety z teksturą lnu.
Pęd życia dostarcza nam wystarczająco dużo wrażeń, dlatego inwestorzy marzyli o tym, aby ich dom stanowił swojego rodzaju azyl, bezpieczną przystań wolną od nadprogramowych bodźców.
Eskapizm we wnętrzach – jak urządzić kąt, w którym będziemy mogli odpocząć?
Ponadczasowy urok drewna
Motywem przewodnim projektu jest piękne w swojej prostocie drewno, pojawiające się głównie na podłodze oraz w formie zabudowy meblowej. Ponadczasowy charakter drewna jeszcze pełniej ukazuje swój potencjał aranżacyjny w towarzystwie szlachetnego kamienia, który pojawia się na płytkach wielkoformatowych. Architekci wykorzystali je nie tylko w tradycyjny sposób – na ścianach i podłogach, ale też w formie blatu na wyspie kuchennej.
Na podłodze znalazły się dwuwarstwowe deski podłogowe Charme Parquet. Dzięki dębowej warstwie wierzchniej zachowują to, co w naturze najpiękniejsze. Warstwowa konstrukcja sprawia, że z powodzeniem mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe.
Strefa dzienna bez tajemnic
Sercem otwartej strefy dziennej jest duży stół z kamiennym blatem. Tuż obok znalazł się salon, symbolicznie wydzielony za pomocą dywanu o naturalnej strukturze. Duży narożnik w kształcie litery L stanowi doskonałe miejsce do spędzania czasu z bliskimi. Nieopodal wygospodarowano miejsce na mini biblioteczkę. Do dyspozycji domowników jest również telewizor zawieszony na ażurowej ściance działowej. Takie rozwiązanie nie tylko porządkuje przestrzeń, ale też sprawia, że naturalne światło wpadające przez duże przeszklenia, dociera do każdego zakamarka parteru. A dzięki przezroczystej balustradzie – również na klatkę schodową.
W całym domu rolę oświetlenia głównego pełni system oświetlenia magnetycznego Archlines, składający się z projektorów Spot zainstalowanych w profilach magnetycznych. W najbardziej kluczowych miejscach, gdzie potrzebujemy dodatkowego oświetlenia, np. nad stołem w jadalni, albo nad wyspą, pojawiły się oprawy dekoracyjne.
We wnęce zaprojektowano przestronną kuchnię z wyspą. Wnętrze zyskało dekoracyjny charakter dzięki podświetlanym witrynom służącym ekspozycji zastawy. Z kuchni jest również niewidzialne przejście do pomieszczenia gospodarczego. Taki efekt udało się uzyskać dzięki zastosowaniu drzwi bez ościeżnicy i pokryciu ich tą samą tapetą, która znajduje się na ścianie.
Po zmroku
W prywatnej sypialni inwestorów króluje połączenie tekstury kamienia i drewna w orzechowym wykończeniu. Wnętrze ma charakter mini apartamentu z dostępem do własnej garderoby i łazienki, która dzięki obecności dużej wygodnej wanny, pełni rolę pokoju kąpielowego.
Architekci postawili na model Pure Bowls od HushLab. Jej opływowy kształt gwarantuje maksimum przyjemności podczas kąpieli. Komfort użytkowania podnosi także niezwykle ciepła i miła w dotyku powierzchnia, a biel w wysokim połysku potęguje wrażenie czystości i doskonałości. Akryl, z którego jest wykonana wanna, posiada właściwości antybakteryjne a jego powierzchnia jest łatwa do utrzymania w czystości.
Nowoczesne projekty łazienek
W zaprezentowanym projekcie domu znajdziemy trzy łazienki. Ta na parterze jest przypisana strefie dziennej, jednocześnie spełniając funkcję łazienki gościnnej. W tym przypadku inwestorzy postawili na ponadczasowe połączenie szarości, grafitu i ciepłego w odbiorze drewna. Do dyspozycji domowników pozostaje duży wygodny prysznic z odpływem liniowym, oddzielony od pomieszczenia minimalistycznym szklanym parawanem. W strefie umywalkowej znalazło się okazałe półokrągłe lustro, które sprawia że pomieszczenie wygląda na przestronniejsze. Aranżację dopełnia minimalistyczna podwieszana szafka z szufladą, na której wyeksponowano owalną umywalkę Cloud polskiej marki HushLab.
W łazience dla dzieci, inwestorzy zdecydowali się na tradycyjną wannę, która prezentuje swój nienaganny design na tle stylowej mozaiki od Mutiny. Zabawnym akcentem są oprawy oświetleniowe od Karman. Dzięki zastosowaniu tego samego materiału na obicie wanny oraz wykonanie szafki podumywalkowej, wnętrze prezentuje się niezwykle harmonijnie. Całość – jak klamra kompozycyjna – zamykają chromowane baterie Siena marki HushLab.
W naszych showroomach kompleksowo urządzisz wnętrze
Urządź całe wnętrze w jednym miejscu z dedykowanym specjalistą do kontaktu:
Zobacz // próbki i ekspozycję