Najciekawsze metamorfozy kuchni - top 6 projektów! | IH - Internity Home

Najciekawsze metamorfozy kuchni – top 6 projektów!

Generalny remont kuchni zazwyczaj długo trwa i niemało kosztuje. Metamorfozy kuchni wymagają także pewnej pomysłowości, a gdy jej brak – inspiracji. Czasem wystarczy na przykład pokryć brązowe szafki za pomocą farby do mebli kuchennych, zmienić – też za pomocą farby – kolor płytek, pomyśleć nad funkcjonalnością wnętrza wstawiając np. stół. Dziś przedstawimy gruntowne zmiany, bardzo inspirujące niekiedy w trudnych i zabytkowych przestrzeniach. 

Kuchnia w bloku – otwarcie przestrzeni!

Malutka kuchnia w bloku pamiętała czasy PRL-u. Na ścianach królowały niemodne płytki oraz boazeria, a na blatach linoleum. Beżowo-brązowa kolorystyka również nie działała na korzyść pomieszczenia. 

Metamorfoza mieszkania w bloku | Projekt SOW Archi Design

Wyjątkowy projekt mieszkania pracowni SOW Archi Design, w którym architektce znakomicie udało się połączyć klasykę, z minimalnymi elementami stylu hampton, z charakterystycznymi elementami aranżacyjnymi dla starych kamienic.  Chociaż wnętrze ma tylko 45 metrów optycznie wydaję się, że jest dużo większe. Obecnie to przepiękna jasna przestrzeń cudownie komponująca się z resztą mieszkania. Została otwarta na pokój dzienny, wybrano białą zabudowę kuchenną z drewnianym blatem.

Metamorfoza mieszkania w bloku | Projekt SOW Archi Design

Metamorfoza mieszkania w bloku | Projekt SOW Archi Design

Metamorfoza kuchni w przedwojennym domu 

Dom został zrewitalizowany z pełnym szacunkiem do bryły przedwojennego budynku. Inwestorzy zachowali go w oryginalnym kształcie a pomogli w tym zamiarze architekci z pracowni Fuga Architektura Wnętrz. 

Cały projekt zobaczcie:

Efektowna metamorfoza przedwojennego domu pod Warszawą

Metamorfoza kuchni przeprowadzona w 5 dni w zabytkowym domu

Poniemiecki 100-letni dom, który w 5 dni stał się nie do poznania. Cudowne miejsce dla rodziny. Urzeka pięknymi łukami okalającymi okna, zjawiskową stolarką drzwiową zachowaną w idealnym stanie, drewnianymi podłogami, a przede wszystkim cegłą, z której w całości wykonany jest budynek.

Kuchnia po metamorfozie | Źródło: @pani_z_wilka

Kuchnia przed metamorfozą | Źródło: @pani_z_wilka

Świąteczny cud | Efekt 5-cio dniowej metamorfozy 100-letniego domu

Dom z 1905 roku 

Dom miał być wyburzony, jednakże architekci z pracowni Kwadraton podjęli się gruntownej przebudowy, z zamiarem aby zachować jak najwięcej elementów budowlanych. Efekt tej metamorfozy zapiera dech w piersiach. 

Dom w Górach Orlickich przed metamorfozą
Dom w Górach Orlickich przed metamorfozą
Dom w Górach Orlickich po metamorfozie | proj. Kwadraton
Dom w Górach Orlickich po metamorfozie | proj. Kwadraton

Stara kamienica w Łodzi

Mieszkanie w kamienicy było w bardzo zły stanie technicznym, brakowało w nim funkcjonalności, mała łazienka i nieustawna kuchnia. Jednakże wykonane zmiany zaprojektowane przez Hanna Pietras Architects, ukazały całe piękno i możliwości mieszkania.  

45 metrowe mieszkanie

Scandilove zdecydowało,  iż zostaną wyburzone częściowo ściany. W ich miejsce zainstalowano przeszklenia, dzięki nim wnętrze jest pełne naturalnego światła i bardzo przestronne. Nabiera również nowoczesnego sznytu. Uzyskano też efekt lepszego podziału przestrzeni. Obecnie w mieszkaniu można wyróżnić cztery strefy: kuchni, strefy wypoczynkowej, sypialni oraz łazienki.

metamorfoza mieszkania w łodzi
Łódzka rudera zmieniona w perłę stylu skandynawskiego

Metamorfoza 45 metrowego mieszkania w Łodzi

Jeśli planujecie remont w domu poznajcie bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Obecnie najciekawszym trendem w urządzaniu nowej kuchni w 2021 roku są zlewy wykonane z tego samego materiału co blat. Umywalka lub zlew wykonany z dużych płyt wielkofomatowych to sposób na efekt total look we wnętrzu. To niezwykle delikatna sztuka tworzenia przepięknych estetycznych wnętrz. Zespół Intenity Home jest wykwalifikowanym specjalistą w wykonaniu na zamówienie takiego zlewu.

w sprawie zamówienia dzwońcie:

WIKTOR SUMARA 

tel: +48 797 583 784 

mail: wsumara@internity.pl

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków