100 metrów klasyki z dodatkiem modern classic i szczyptą mięty

100 metrów klasyki z dodatkiem modern classic i szczyptą mięty

Dolny Mokotów stanowi wyjątkowo atrakcyjne miejsce na mapie Warszawy. Inwestorów przyciąga tu nie tylko lokalizacja, ale przede wszystkim dużo zieleni, bliskość wielu parków i wyjątkowa architektura. Właśnie tutaj młode małżeństwo znalazło swoje idealne mieszkanie. Lokal w starej kamienicy o powierzchni niemal 100m2, musiał przejść drobne zmiany w układzie, by spełnić oczekiwania funkcjonalne właścicieli. Natomiast aranżacja miała być nowoczesna z elementami modern classic, a także uwzględniająca kilka elementów wyposażenia, które już było w posiadaniu właścicieli. Wszystkie te wymagania zostały zrealizowane przez Barbabrę Godawską z iHome Studio. Projektantka zaproponowała aranżację w jasnych kolorach z dodatkiem miętowych i oliwkowych akcentów. Wnętrze jest nowoczesne, jednak nie zabrakło akcentów nawiązujących do stylu kamienicznego.  

Proj.: iHome Studio

Eklektyczna kawalerka dla muzyka | Proj.: iHome Studio

Miętowe powitanie 

Głównym założeniem projektu było stworzenie przestrzeni funkcjonalnej, przytulnej i jednocześnie przestronnej. Według wytycznych inwestorów, mieszkanie miało być nowoczesne z elementami stylu modern classic. Pierwszym krokiem w stworzeniu wnętrza na miarę potrzeb jego właścicieli, była ingerencja w pierwotny układ. Wyburzono część ścian, tak aby wejście do kuchni było możliwe z holu, a nie tylko z pokoju dziennego, jak było wcześniej. Natomiast linię graniczną pomiędzy salonem i kuchnią, wymusił oryginalny parkiet, który właściciele chcieli zachować. Dzięki zmianom w rozkładzie, udało się stworzyć bardzo reprezentacyjną strefę wejścia, z której można przejść zarówno do salonu, jak i do kuchni. Od samego progu wita piękna zieleń w miętowym odcieniu, która pojawia się pod postacią zabudowy meblowej. Koresponduje z nią tapeta o roślinnym wzorze, umieszczona na przeciwległej ściance, oddzielającej hol od części dziennej. Podłogę pokrywają płytki Marazzi z kolekcji Marble Look. Tekstury o efekcie marmuru z delikatną szarą żyłką, idealnie nawiązują do stylu modern classic. 

modern classic
Proj.: iHome Studio

Martini z oliwką 

Właściciele mieszkania chcieli, by aranżacja wnętrza uwzględniła posiadane przez nich elementy wyposażenia. Jednym z nich był fotel w oliwkowej tkaninie. Mebel ten stał się inspiracją dla kolorystyki zastosowanej w części dziennej. Projektantka zaproponowała jasne tło, uzupełnione o akcenty barwne. Białe ściany zdobią subtelne listwy sztukateryjne, nawiązujące do stylu kamienicznego. Pojawiły się tu też grafiki z kolekcji inwestorów. Wspomniany uszak został dodatkowo wyeksponowany, dzięki zestawieniu go z jasną sofą. Motyw oliwki pojawił się jeszcze pod postacią poduch dekoracyjnych. Oryginalny drewniany parkiet nadał przestrzeni przytulności. 

Domowa galeria obrazów | Poradnik Internity Home

modern classic
Proj.: iHome Studio

Wyrafinowanie z odrobiną szaleństwa 

Kolejnym elementem jaki musiał znaleźć się w projektowanym mieszkaniu to umywalka w marokańskim stylu. Właścicielce szczególnie zależało na tym, by wkomponować ją w przestrzeń łazienki. Pomimo, iż odbiega od dominującej estetyki, projektantce Barbarze Godawskiej, udało się dla niej znaleźć idealne miejsce i towarzystwo. Kolorową umywalkę wykorzystano w oddzielnej toalecie. Dzięki zastosowaniu monolitycznego, białego tła, stała się punktem centralnym pomieszczenia. Płytki Wow Design z kolekcji Blanc et bleu pokrywające podłogę są pomostem pomiędzy białym tłem, a feerią barw na umywalce. 

Proj.: iHome Studio

Główną łazienkę zaaranżowano w klasycznym zestawie bieli i czerni. Podłogę pokrywają heksagonalne płytki o teksturze czarnego marmuru, pochodzące z kolekcji Marazzi. W strefie umywalki zastosowano spieki kwarcowe. Wielkoformatowe płyty znalazły się na ścianie oraz na blacie. Wyrafinowana elegancja salonu kąpielowego, została podkreślona chromowaną armaturą marki Steinberg, a także ciekawymi lampami wiszącymi. 

Łazienka B&W | Przegląd najciekawszych projektów i produktów

Proj.: iHome Studio

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków