Eklektyczna kawalerka dla muzyka | Proj.: iHome Studio

Eklektyczna kawalerka dla muzyka | Proj.: iHome Studio

Wyjątkowe wnętrze w stylu eklektycznym powstało dla młodego muzyka. Natomiast metamorfozę mieszkania zainicjowała przyjaciółka właściciela, która chciała mu zrobić niespodziankę. Wraz z Barbarą Godawską z pracowni iHome Studio, stworzyły oryginalną przestrzeń sprzyjającą twórczej pracy, a w dodatku skrojoną na miarę gospodarza. Motywem przewodnim jest tu butelkowa zieleń, której towarzyszą nietuzinkowe bibeloty oraz liczne grafiki i obrazki w ozdobnych ramach. Architektka zadbała również o rozwiązania funkcjonalne tak, by mieszkanie mieściło wszystko co niezbędne do wygodnego życia. Na niewielkim metrażu piętrzą się przeróżne tekstury i style, które pozornie do siebie nie pasują, ale składają się w spójną całość i opowiadają historię mieszkającego tu artysty. 

Proj.: Barbara Godawska | iHome Studio; Fot.: Przemysław Kuciński

Eklektyzm w czystej postaci 

Mieszkanie zlokalizowane na warszawskim Mokotowie posiada powierzchnię 30m2. Składa się z niewielkiego przedsionka, pokoju z aneksem kuchennym oraz łazienki. Założeniem projektu było poprawienie funkcjonalności niewielkiej przestrzeni. Zespołowi z iHome Studio udało się to, dzięki wydzieleniu stref funkcjonalnych oraz zwiększeniu do maksimum szaf z miejscem do przechowywania, co poskutkowało zdecydowanym podwyższeniem standardu mieszkania. Punktem wyjścia dla koncepcji wnętrza stał się styl eklektyczny oraz śmiałe połączenia kolorystyczne i materiałowe, oddające gust gospodarza. Natomiast jedną z głównych inspiracji były ciemnozielone, szkliwione płytki w typie cegiełki, które finalnie znalazły się nad blatem kuchennym. Ich butelkowy odcień stał się lejtmotywem barwnym aranżacji. Znajdziemy go na ściance pokrytej oryginalną tapetą Arte Moooi oraz kanapie, stanowiącej centrum części dziennej. Kontrasty powierzchni również grają tu dominującą rolę. Górne szafki kuchenne, zostały wykonane z lustra starzonego, wytrawianego ręcznie aby uzyskać pożądany efekt. Ściana za sofą w duchu wabi-sabi, imituje powierzchnię surowego betonu, a podłogę pokrywa klasyczna jodełka. Nie zabrakło również motywu vintage w postaci lakierowanej komody z przełomu lat 60 i 70. Natomiast w dodatkach i dekoracjach dominuje złoto. 

Motyw vintage we wnętrzach – jak połączyć historię z nowoczesnością

Proj.: Barbara Godawska | iHome Studio; Fot.: Przemysław Kuciński

Aneks sypialniany

Bardzo ciekawym pomysłem na wyodrębnienie z małej kawalerki strefy nocnej, było stworzenie lekkiego przepierzenia. Właśnie za sprawą ścianek z lakierowanego drewna i szkła, powstała mini sypialnia, którą w razie potrzeby można całkowicie „zamknąć” firanami. Przestrzeń wypełnia łóżko z tapicerowanym panelem. Jest on na tyle szeroki, by pełnił dodatkowo funkcję półki na książki i ulubione przedmioty właściciela. Nad łóżkiem znalazła się oryginalna galeria ścienna z ciekawymi grafikami, idealnie wpisująca się w eklektyczny charakter aranżacji. 

iHome Studio
Proj.: Barbara Godawska | iHome Studio; Fot.: Przemysław Kuciński

Minimalistyczna łazienka 

Kontrapunktem wobec kolorowej i pełnej kontrastów aranżacji jest łazienka. Tutaj zdecydowano się na bardzo klasyczną i minimalistyczną aranżację, która ułatwia wyciszenie się i relaks. Bazą są spieki kwarcowe o teksturze marmuru z bardzo subtelną żyłą. Pokrywają ściany oraz zabudowę wanny. Na podłogę wybrano czarno-białą szachownicę. Uzupełnieniem wnętrza jest czarna armatura oraz złote dodatki. 

Nowoczesna armatura do łazienki i kuchni – czarna kontra złota

iHome Studio
Proj.: Barbara Godawska | iHome Studio; Fot.: Przemysław Kuciński

Zdjęcia: Przemysław Kuciński

Projekt: Barbara Godawska | iHome Studio

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków