Butikowy hotel w Sopocie z nagrodą The International Hotel & Property Awards 2022
Rezydent MGallery Sopot hotel

Butikowy hotel w Sopocie z nagrodą The International Hotel & Property Awards 2022

W plebiscycie organizowanym przez prestiżowy brytyjski magazyn „design et al” wzięły udział pracownie architektoniczne z całego świata. Pośród licznych zgłoszeń do 28 kategorii, jury wybrało najlepsze projekty, które poddano głosowaniu internautów. Oddano ponad 13 tysięcy głosów, które zostały dokładnie zweryfikowane przez jury konkursu, by wyłonić zwycięzców. Zaprojektowany przez warszawską pracownię Tremend Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection wygrał w kategorii Hotel Under 200 Rooms – Europe. Rozdanie nagród odbyło się 8 lipca podczas uroczystej gali w pięknej scenerii Capri, a statuetkę odebrały architektki Magdalena Federowicz – Boule i Anna Federowicz współwłaścicielki Tremend.

Butikowy hotel w Sopocie
Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection; Zdjęcia: Piotr Gęsicki

5 powodów, dla których warto wybrać styl klasyczny we wnętrzach

Rezydent Sopot MGallery jak spacer nad morzem

Jesteśmy ogromnie szczęśliwe, że nasz projekt hotelu Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection został wybrany jako najlepszy w Europie w tej kategorii! Konkurencja była bardzo duża i wszystkie projekty były na bardzo wysokim poziomie, tym bardziej cieszy nas ta wygrana

– Magdalena Federowicz-Boule prezes Zarządu Tremend

Pięciogwiazdkowy hotel Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection, będący częścią grupy MGallery i członkiem rodziny Accor Hotels został otwarty dla gości w czerwcu ubiegłego roku. Zabytkowa secesyjna kamienica, w której się znajduje, dzięki renowacji zyskała drugie życie, a jej stylistyka bez wątpienia wpłynęła na wystrój wnętrz hotelu. Położony w niedalekiej odległości od słynnego molo i plaży obiekt, stanowi idealne miejsce na nie tylko wakacyjny wypoczynek. Hotelowi goście mają do dyspozycji 63 pokoje, pośród których wyodrębnić można te o standardzie Classic, Deluxe oraz wyjątkowy „Apartament Bałtycki”. Zarówno wnętrza apartamentów, jak i części wspólne hotelu utrzymane są w kameralnym stylu, który balansuje pomiędzy klasyką i nowoczesnością. Wszechobecne kolumny i sztukaterie oraz drewniana stolarka renowacyjna i elegancka posadzka lastriko są wdzięcznym tłem dla licznych artefaktów sztuki współczesnej. Odważny styl i obecność kontrastowych deseni sprawiają, że Rezydent wpisuje się w butikowy charakter hoteli MGallery, których oferta składa się z wyjątkowych, luksusowych lokalizacji, zorientowanych na świadomego klienta.

Butikowy hotel w Sopocie
Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection; Zdjęcia: Piotr Gęsicki

Trzy powody, dla których kupowanie dzieł sztuki jest świetną inwestycją

Nadmorskie opowieści

Architekci Tremend sprawili, że wszystkie zaprojektowane przez nich przestrzenie Hotelu Rezydent mają wyjątkowy charakter. Subtelna kolorystyka, w zestawieniu z pięknymi szklanymi dekoracjami autorstwa Barańska Design – koi zmysły i sprawia, że łatwo wczuć się w niespieszny klimat towarzyszący pobytowi nad Bałtykiem. Klasyczną biel kolumnad projektanci zestawili z modną, przygaszoną tonacją greenery i kilkoma odcieniami beżu, wszechobecnego w morskiej estetyce. Na próżno szukać tu oczywistych odniesień do najnowszych trendów i nachalnego blichtru. Zamiast tego odnajdziemy harmonijnie zestawione i oryginalne akcenty – takie, jak przestrzenny kontuar wykonany z drewna i nawiązujący do słynnych oliwskich organów, oświetlenie części wspólnych i różnorodne stylistycznie meble, wprowadzające bezpretensjonalną dynamikę, a także skutecznie równoważące całość wystroju.

Butikowy hotel w Sopocie
Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection; Zdjęcia: Piotr Gęsicki

Projekt wnętrz hotelu nawiązuje do nadmorskich opowieści, których głównym akcentem jest piaszczysta bałtycka plaża i morze. Wszelkie detale, jak kolorystyka i tekstury materiałów, zostały dobrane z myślą o tej opowieści. Wykładzina w korytarzach – to przekształcony wzór z fotografii słynnego molo w Sopocie, zagłówki w pokojach układem materiału mają przypominać rozwiany wiatrem piasek nad Bałtykiem, lampy w lobby, przypominające bursztyny, przywodzą na myśl morskie skarby wyrzucane na brzeg. Jest też wiele innych detali…

– Magdalena Federowicz- Boule

Mnóstwo jest tu również akcentów roślinnych, bez których trudno sobie wyobrazić relaksującą, hotelową przestrzeń. W procesie tworzenia nowego wizerunku Hotelu Rezydent wzięli udział architekci wnętrz projektu: Magdalena Federowicz – Boule, Łukasz Zalewski i Martyna Wojtasik, a także projektanci: Marta Idczak, Iza Kozuch oraz Andrzej Pruski.

Butikowy hotel w Sopocie


Zdjęcia: Piotr Gęsicki

Więcej na: http://tremend.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/tremendarchitects
Instagram: https://www.instagram.com/tremend_architects

 

Zapytaj // naszego eksperta

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków