Dom w Rzeszowie inspirowany klimatem dark nordic

Dom w Rzeszowie inspirowany klimatem dark nordic

Wszechobecne jasne barwy i neutralne elementy wystroju wnętrz znalazły się na liście tych punktów, których w swoim apartamencie na pewno nie chcieli umieszczać rzeszowscy inwestorzy. Zgodnie ze swoimi upodobaniami postawili na wnętrza nacechowane nordycko – industrialnym klimatem. W rezultacie otrzymali miejsce pełne naturalnych materiałów i w ciemnych odcieniach, czyli dokładnie takie o jakim marzyli. Dodatkowym atutem jest piękne umiejscowienie domu w urokliwej części stolicy Podkarpacia. Projektem i realizacją wnętrz zajęła się pracownia VIVA DESIGN.

Dark Nordic: wyjątkowo klimatyczna odsłona stylu skandynawskiego

VIVA DESIGN
Proj.: VIVA DESIGN

Ukłon w ciemną stronę scandi

Inwestorzy postawili na wnętrza nietuzinkowe, zupełnie niepodobne do tych, które powstają obecnie. Zależało im na ciemnych i klimatycznych przestrzeniach w stylu industrialno – nordyckim, i takie też stworzyliśmy – mówi Barbara Steciak z firmy VIVA DESIGN, która zaprojektowała wyjątkowy dom w Rzeszowie. Wnętrza tej realizacji przywodzą na myśl ukłon w stronę stylu skandynawskiego z mocnymi i ciemnymi barwami oraz naturalnymi materiałami, takimi jak cegła, kamień i oczywiście drewno. Rzeszowski apartament mieści się w spokojnej okolicy, w bliskim otoczeniu przestrzeni do rekreacji.

Niedaleko domu znajduje się miejsce do jazdy na rowerze, spacerów czy też jazdy konnej. Wszystko to czego potrzeba nam do relaksu i oczyszczenia głowy po ciężkim dniu w pracy. Inwestorzy marzyli o ciemnych i klimatycznych wnętrzach, niejako połączonych z tak urokliwym umiejscowieniem domu. W grę wchodziły wyłącznie ciemne barwy i stworzenie klimatu industrialnego. Właściciele pragnęli czegoś innego, wyjątkowego, dlatego znacznym obszarem w jakim się obracaliśmy była estetyka nordycka, którą uwielbiają.

tłumaczy Barbara Steciak, Dyrektor Kreatywny VIVA DESIGN

VIVA DESIGN
Proj.: VIVA DESIGN

Cegła, kamień, drewno

Zgodnie z upodobaniami inwestorów główną rolę we wnętrzach wspólnie grają: cegła, metal, kamień oraz drewno.

Aby uzyskać nietuzinkowy efekt zamiast gładkich ścian i sufitów zastosowaliśmy tynk strukturalny (mielony marmur barwiony na kolor beżowo szary). Imitacja boazerii na ścianie korytarza to ukłon w kierunku tradycyjnej boazerii jaka występuje w Skandynawii. Jest ona jednak podrasowana ciemno zielonym kolorem – wyjaśnia Barbara Steciak. – Ciemne kolory ziemi to wyznacznik tego projektu. Kolor zieleni jaki pojawia się w postaci ściany z roślin stabilizowanych podkręca tylko wrażenie przebywania w norweskich lasach. Ponadto ważną rolę odgrywa w tym projekcie podłoga. W salonie i kuchni postawiliśmy na elegancki kamień zaś w górnej części, gdzie mieści się sypialnia i garderoba zamontowano drewnianą podłogę w ciepłym odcieniu brązu, która współgra z czarnymi elementami pomieszczeń.

VIVA DESIGN
Proj.: VIVA DESIGN

Naturalny mikroklimat

Dębowy parkiet to nie tylko dopełnienie całości oraz walory estetyczne, ale także wyjątkowy mikroklimat jaki tworzy w pomieszczeniu drewno – Jako materiał higroskopijny, drewno działa jak naturalny bufor; w zależności od potrzeb akumuluje wodę lub oddaje jej nadmiar. Surowiec może dzięki temu regulować wilgotność pomieszczenia. Nasze podłogi to produkt nie tylko cieszący oko, ale także zdrowie mieszkańców – tłumaczy ekspert marki podłóg drewnianych Chapel Parket, Sebastian Kos. – Drewniane podłogi z najwyższej klasy dębu europejskiego to inwestycja na lata. Taki parkiet wpasowuje się niemal w każde wnętrze i każdy styl. Nie tylko rustykalny, prowansalski i minimalistyczny, ale również jak ten w rzeszowskim projekcie, ciemny i skandynawski. Cieszymy się, że nasze podłogi znalazły swoje miejsce w tak szczególnych wnętrzach – dodaje ekspert marki Chapel Parket.

10 propozycji jaką podłogę wybrać do nowoczesnego przedpokoju

VIVA DESIGN
Proj.: VIVA DESIGN

 


 

Tekst: materiały prasowe

Zdjęcia: VIVA DESIGN

***

Chapel Parket – podłogi z własną historią
www.chapelparket.pl

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków