Eleganckie mieszkanie dla rodziny w kolorach B&W | Proj.: Atelier Harpa

Eleganckie mieszkanie dla rodziny w kolorach B&W | Proj.: Atelier Harpa

Wnętrza, których piękno nie przemija wraz z upływającym czasem i zmieniającą się modą, cenione są przez wielbicieli klasyki. Do ich grona z pewnością można zaliczyć inwestorów, którzy zgłosili się do Atelier Harpa. Zależało im, by ich nowe mieszkanie odznaczało się elegancją w monochromatycznych barwach oraz ponadczasowym stylem, który będzie się pięknie prezentować przez długie lata. Nie mogli trafić lepiej, gdyż pracownia specjalizuje się w tworzeniu przestrzeni szytych na miarę, odznaczających się harmonią, wysokiej jakości materiałami, dbałością o detale oraz autorskimi rozwiązaniami. Wynikiem połączenia wizji inwestorów z doświadczeniem i pomysłami zespołu jest eleganckie mieszkanie dla rodziny, odzwierciedlające styl i pasje mieszkających w nim osób. 

Niekonwencjonalna odsłona stylu angielskiego w projekcie Atelier Harpa

Eleganckie mieszkanie dla rodziny
Proj.: Atelier Harpa; fot.: NPA PHOTOGRAPHY

Klasyczne piękno

Sercem domu jest reprezentacyjna strefa dzienna. Tło jasnych ścian oraz parkiet w klasyczną jodełkę, pozwala wybrzmieć surowo wyselekcjonowanym elementom wyposażenia. Głównym akcentem jest orzechowy regał w bardzo ciemnym wybarwieniu. Tutaj właściciele eksponują pamiątki, przywiezione z różnych zakątków świata. W części salonu stworzono miejsce sprzyjające rozmowom. Jasny wypoczynek, składający się z sofy oraz ustawionych na przeciwko foteli, rozdziela prosty stolik kawowy. Dodatkowo strefę tę optycznie wydziela jutowy dywan w naturalnym odcieniu, który jednocześnie nadaje przytulności. Ściany dekoruje serigrafia oraz szkice autorstwa Jerzego Nowosielskiego. Sztuka uwrażliwia przestrzeń i reprezentuje artystyczną duszę inwestorki.

Trend alert: sztuka we wnętrzu | Najlepsze propozycje architektów

Proj.: Atelier Harpa; fot.: NPA PHOTOGRAPHY

Eleganckie mieszkanie dla rodziny

Ponadczasową elegancję aranżacji tworzą naturalne materiały, takie jak marmur, drewno i len. Ich właściwości powodują, że nie poddają się upływowi lat, a wręcz stają się szlachetniejsze z czasem. Natomiast przede wszystkim wspaniale współgrają ze sobą w dziennym świetle, a umiejętnie połączone gatunki drewna roztaczają przytulną i zapraszającą atmosferę, także w wieczornym półmroku. Istotną rolę w zaprojektowanych przez Atelier Harpa wnętrzach, odgrywają marmurowe detale. Wykorzystano je min. w aneksie kuchennym, gdzie pokrywają ścianę nad blatem roboczym. Jednocześnie marmur stanowi subtelny akcent dekoracyjny, bardzo prostej zabudowy. Strefę kuchni uzupełnia część jadalniana, w której znalazł się autorski stół z bielonego dębu. Zestawiono go z odrestaurowanymi krzesłami z lat 60., projektu Oswalda Haerdtla. Klasyczną aranżację dopełnia lampa wisząca PH5 duńskiej marki Louis Poulsen, która należy do ikon designu.

Motyw vintage we wnętrzach – jak połączyć historię z nowoczesnością

Eleganckie mieszkanie dla rodziny
Proj.: Atelier Harpa; fot.: NPA PHOTOGRAPHY

Czarno-biała elegancja 

Strefę dzienną od nocnej oddziela szklane przepierzenie w białych ramach, które dba o akustykę wnętrza, przepuszczając zarazem światło. Natomiast minimalistyczna zabudowa szafy w sypialni jest portalem, przez który przechodzi się do kameralnej łazienki. Tutaj projektanci stworzyli prawdziwe sanktuarium stylu klasycznego. Wyrafinowaną aranżację buduje minimalistyczne wyposażenie, przy jednoczesnym podkreśleniu piękna i tekstur kamienia. Dominantę stanowi mozaika podłogowa z greckiego marmuru w formie czarno-białej plecionki. Zestawiono ją z marmurowymi płytkami sięgającymi do 1/3 wysokości pomieszczania, które tworzą elegancką lamperię. Podwieszany blat z czarnego granitu jest ciekawym kontrastem wobec białego tła. Ścianę pod prysznicem pokrywają białe cegiełki o błyszczącej powierzchni. Całość dopełnia klasyczna chromowana armatura, lustro w prostej czarnej ramie oraz subtelne oświetlenie.

Łazienka B&W | Przegląd najciekawszych projektów i produktów

Eleganckie mieszkanie dla rodziny
Proj. Atelier Harpa; fot.: NPA PHOTOGRAPHY
Projekt: Atelier Harpa
Zdjęcia: NPA PHOTOGRAPHY

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków