Kolorowa konsekwencja w mieszkaniu dla rodziny 3 + kot

Kolorowa konsekwencja w mieszkaniu dla rodziny 3 + kot

Hanna Brzozowska, prowadząca autorską pracownie Inbalance, świetnie czuje się w kolorowych klimatach. Jej znakiem firmowym jest umiejętność łączenia różnorodnych stylów, form, wzorów i faktur, które tworzą harmonijną przestrzeń mieszkalną. Najnowszy projekt architektki powstał dla trzyosobowej rodziny i ich kota. Słoneczne mieszkanie w Wołominie to wnętrze, którego nie da się zaszufladkować  – zabawa kolorem, splata się tu z minimalistyczną bielą ścian, dodatkami vintage, drewnianą podłogą i geometrycznymi detalami. Projekt ten został stworzony dla barwnych i wyjątkowych ludzi, ceniących dobry design, wzornictwo i sztukę, a wnętrza te stanowią piękne tło dla ich codziennego życia.

Mieszkanie dla pary pełne kolorów i dobrej energii | Proj.: Inbalance

mieszkanie dla rodziny z kotem
Proj.: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; Fot. i stylizacja: Aleksandra Dermont

Avant Basic – styl, który narodził się w Social Mediach

Ciekawe połączenia

Sercem mieszkania jest strefa dzienna, dlatego prace nad wnętrzem rozpoczęły się właśnie w tej części. Jako pierwsza została zaprojektowana otwarta kuchnia ze strefa jadalnianą. Zabudowa wyróżnia się subtelnie wykończonymi frezowaniami, łukami oraz prostymi liniami, które podkreślają jej formę. Te drobne elementy, konsekwentnie stosowane w każdym z pomieszczeń, wprowadzają poczucie spójności i harmonii. Dolna część kuchennej zabudowy, w pięknym kolorze letniego błękitu, kontrastuje z białą stolarką. Projekt zabudowy został dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, od rzeźbiarskich frontów, przez dekoracyjną złotą półkę przylegającą do okapu, nad którą zawisło lustro, po fantazyjne uchwyty meblowe.

Stefa wypoczynku

Drewniany rozkładany stół oddziela aneks od części dziennej. Tu główną rolę gra biało – żółty regał z miejscem na książki i kolorowe dodatki. W zabudowie pod półkami ukryte jest też kocie legowisko. Na tle regału stanęła ciemno-beżowa kanapa i stolik kawowy w eleganckim czerwonym odcieniu. Po przeciwnej stronie stanęła zabudowa rtv w słonecznym żółtym kolorze. Od strony korytarza jest zwieńczona łukiem, charakterystycznym detalem pojawiającym się we wszystkich pomieszczeniach. Obok telewizora mieści się również zabudowa grzejnika i dodatkowe półki. Warto wspomnieć, że znajdujące się w mieszkaniu grafiki i plakaty, które Inwestorzy starannie wyselekcjonowali, miały niemały wpływ na charakter wnętrza i zastosowaną w nim kolorystykę. Całość wzajemnie się uzupełnia.

Weirdcore – nowy gracz w świecie wnętrz

mieszkanie dla rodziny z kotem
Proj.: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; Fot. i stylizacja: Aleksandra Dermont

Konsekwentne rozwiązania

Aranżacja przedpokoju konsekwentnie powtarza środki wyrazu zastosowane w części dziennej. Biel ścian łączy się tu z błękitnymi lamelami. Duże lustro zakończone łukiem powiększa i rozjaśnia przestrzeń. Drzwi prowadzą do niewielkiej łazienki. To pomieszczenie wymagało szczególnej uwagi, gdyż każdy centymetr był na wagę złota. Dzięki wydzieleniu prysznica nowo wybudowanymi ściankami i drobnym zmianom w pierwotnym układzie dewelopera na niedużym metrażu udało się zaplanować wszystko, czego potrzebowali Właściciele. Pojemna zabudowa umywalki mieści wszystkie przybory i kosmetyki, znalazło się tu też miejsce na przechowywanie rzeczy do prania oraz wysuwaną szufladę z kocią kuwetą. Ponadto łazienka posiada dużą strefę prysznicową oraz ukrytą w zabudowie naprzeciwko umywalki pralkę. Dzięki wyważeniu proporcji jasnych i kolorowych elementów oraz odpowiedniemu doświetleniu pomieszczenia – łazienka wydaje się dużo większa niż jest w rzeczywistości. Przy tym wszystkim zastosowany dobór kolorów i materiałów czyni ją wyjątkową.

mieszkanie dla rodziny z kotem
Proj.: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; Fot. i stylizacja: Aleksandra Dermont
mieszkanie dla rodziny z kotem
Proj.: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; Fot. i stylizacja: Aleksandra Dermont

Sypialnia master

Niewielką sypialnię powiększają i rozświetlają lustrzane fronty szafy. Kolorowe szafki nocne oraz starannie dobrane dodatki podkreślają przestrzeń i dodają jej charakteru. Całość wieńczy zawieszony nad łóżkiem plakat Keith’a Haringa. Inwestorzy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w procesie projektowym, a każdy najdrobniejszy detal jest efektem wielu inspirujących rozmów. Dzięki temu powstała przestrzeń szyta na miarę, która wyróżnia się na tle innych, cieszy oko bogactwem form i kolorów, a przede wszystkim spełnia wszystkie oczekiwania jej mieszkańców.


Projekt: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance

Sesja zdjęciowa oraz stylizacja: Aleksandra Dermont

Mieszkanie prywatne – powierzchnia 61 m2, projekt 2021 rok – realizacja 2022 rok
Lokalizacja – Wołomin

O PROJEKTANCIE: STUDIO INBALANCE
Inbalance to autorskie studio projektowania wnętrz; zarówno prywatnych jak i komercyjnych prowadzone przez Hannę Brzozowską. Projekty tworzone w pracowni powstają przede wszystkim w oparciu o kolor, geometrię, różnorodność faktur i materiałów. Odważna kombinacja powyższych elementów daje unikatowe i niepowtarzalne efekty, a wykorzystywany język projektowy pozwala idealnie dopasować koncepcję do potrzeb Klienta.

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków