Koncept na małe wnętrze w wiosennym klimacie | GOOD VIBES Interiors

Koncept na małe wnętrze w wiosennym klimacie | GOOD VIBES Interiors

Mała przestrzeń to duże wyzwanie projektowe. Przy ograniczonym metrażu należy uwzględnić wszystko co niezbędne do codziennego funkcjonowania. Właściciele i mieszkańcy kawalerek, dobrze wiedzą, że zorganizowanie wygodnego lokum, które najczęściej nie przekracza 25m2, nie należy do najłatwiejszych zadań. Jednak dla takich osób jak Ola Dąbrówka z pracowni GOOD VIBES Interiors, organizacja małego mieszkania to chleb powszedni i z łatwością aranżuje nie tylko funkcjonale, ale i piękne wnętrza. Dzisiaj przeniesiemy się do lokalu typu studio, które powstało z podziału 113-metrowego poddasza i jest miejscem, jak sama projektantka podkreśla, magicznym. Przekonajmy się dlaczego. 

małe wnętrze
Proj.: GOOD VIBES Interiors | Ola Dąbrówka; Fot.: Mikołaj Dąbrowski Fotografia Wnętrz

Metamorfoza 53-metrowej „Ruderki” w dwa miętowe mieszkania

Cały rok wiosna

Prezentowane wnętrze to jedno z czterech mieszkań typu studio, powstałe po podzieleniu 113-metrowego poddasza. Ola Dąbrówka podkreśla, że jest to magiczna przestrzeń, ponieważ podczas deszczu krople rytmicznie uderzają o dach, a kiedy wychodzi słońce pięknie rozpromienia cały lokal. Właśnie taki klimat, bez względu na aktualnie panującą aurę, projektantka chciała utrzymać przez cały rok. Dlatego też zdecydowała się na naturalne materiały, dużą ilość drewna oraz klimatyczną fototapetę, przenoszącą zieleń drzew zza okna do wewnątrz. Jednocześnie aranżacja nawiązuje do ciepłej egzotyki Azji. Naturalna kolorystyka i maksymalnie otwarta przestrzeń nadają temu wnętrzu delikatności, a obcujące z nimi osoby wprowadzają w stan zen. Studio zostało nazwane Bliss, ponieważ zaraz po przekroczeniu progu, odczuwa się panującą w nim błogość.

Proj.: GOOD VIBES Interiors | Ola Dąbrówka; Fot.: Mikołaj Dąbrowski Fotografia Wnętrz

Małe jest piękne

Studio Bliss, pomimo swoich małych rozmiarów sprawia wrażenie przestronnego, a to dzięki bardzo dobrze przemyślanemu rozkładowi funkcji oraz doborowi elementów wyposażenia. Przestrzeń główna została wizualnie podzielona na dwie części: aneks kuchenny biegnący wzdłuż pomieszczenia oraz strefę wypoczynkową zorganizowaną po przeciwległej stronie. Pomiędzy nimi stanął niewielki stół jadalniany. Wysoka ażurowa komoda przy sofie, pełni rolę przepierzenia wyznaczającego strefę holu, który prowadzi do łazienki. Tutaj zdecydowano się na jasne barwy, płytki imitujące beton i dodatki nawiązujące do stylistyki wschodu. Jak podkreśla Ola Dąbrówka, projekty tego typu to specjalność pracowni dekoratorsko-projektowej GOOD VIBES Interiors. Niewielkie przestrzenie, zaaranżowane dostępnymi i przystępnymi cenowo elementami, stają się od pierwszego wejrzenia domem dla nowych właścicieli czy najemców.

małe wnętrze
Proj.: GOOD VIBES Interiors | Ola Dąbrówka; Fot.: Mikołaj Dąbrowski Fotografia Wnętrz
Projekt: GOOD VIBES Interiors
Zdjęcia: Mikołaj Dąbrowski

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków