W dzisiejszym wpisie, dzięki uprzejmości Pracowni Fuga Architektura Wnętrz, możemy zajrzeć do wnętrza jednej z ich ostatniej realizacji. Klimat tego 90 – metrowego mieszkania budują industrialne smaczki, którym przytulności nadaje wszechobecne dębowe drewno, najczęściej pojawiające się w formie nowoczesnej boazerii. Projekt zyskał unikalny charakter za sprawą zielonego krajobrazu warszawskiego Mokotowa wpadającego do wnętrza przez okazałe okna.
Styl industrialny w ciepłej odsłonie
Jak wiemy, charakter stylu industrialnego jest dość surowy przez wzgląd na zamiłowanie do czerni, oświetlenia technicznego czy materiałów chociażby takich, jak: szkło, metal, stal czy beton. Jednakże, jak udowadniają architektki z Pracowni Fuga, wnętrze jawnie sympatyzujące z tą estetyką, może być jednocześnie enklawą ciepła i przytulności.
Styl industrialny i eko – połączenie stworzone na boski obraz >>
Strefa dzienna z minimalistyczną białą kuchnią
Mieszkanie jest podzielone na dwie strefy. Do dziennej zalicza się aneks kuchenny, jadalnia, salon, gabinet oraz łazienka dla gości. Tłem dlań jest biała kuchnia z wyspą. W tym przypadku architektki postawiły na minimalistyczną zabudowę, dzięki czemu aneks może stanowić integralną część salonu. Jedynym kontrapunktem stylizacji kuchni jest antracytowa półka przełamująca jasny schemat zabudowy. Warto zwrócić uwagę także na blaty, które wprowadzają do aranżacji nutę wykwintności. – W minimalistycznych wnętrzach najważniejsza jest wysoka jakość materiałów. Kamienne blaty sprawiają, że mimo oszczędnej stylistyki, kuchnia nabiera luksusowego charakteru – podsumowują architektki.
W bliskim sąsiedztwie wyspy domownicy mogą spotkać się przy wspólnym stole. Blat w teksturę jodełki wraz z welurowymi krzesłami zadaje szyku i elegancji projektowi.
Salon z prywatnym kinem
Sercem salonu jest modułowa sofa w ponadczasowej szarej tapicerce. Jak zdradzają architektki, stanowi ona część domowego kina, o którym marzyli inwestorzy. Przez wzgląd na to, że nie chcieli, aby w tak reprezentatywnym miejscu pojawił się telewizor, zamiast niego projektantki zaproponowały projektor, ekran oraz system nagłośnienia montowane do sufitu, aby na co dzień nie rzucały się w oczy.
Propozycje naszego stylisty
Domowy gabinet zintegrowany z salonem
Na otwartej przestrzeni, tuż za industrialnym przeszkleniem, znajduje się gabinet. To nieoczywiste wydzielenie miejsca do pracy, nie tylko podkreśla zamiłowanie domowników do loftowej estetyki, ale też stoi na straży przestronności projektu. Dodatkową zaletą szklanej ściany jest odpowiednie doświetlenie gabinetu, stanowiącego integralną część salonu.
Freelancer i jego miejsce pracy, czyli urządzamy home office
Ściana na wprost wejścia do mieszkania została wykończona drewnianymi panelami, pomiędzy którymi są ukryte drzwi do sypialni oraz garderoby.
Aranżacja łazienki dla gości
Propozycje naszego stylisty
Drewniana boazeria w nowoczesnym wydaniu pojawia się w całym mieszkaniu, stanowiąc motyw przewodni projektu. W sypialni panele są dodatkowo podświetlone, co pozwoliło wykreować niezwykle intymną i romantyczną atmosferę.
Oświetlenie w sypialni – praktyczny poradnik z masą inspiracji
Domowe spa
W naszych showroomach kompleksowo wyposażysz wnętrze
Sprawdź adresy naszych showroomów >>