Mieszkanie ze strefą home office dla pary freelancerów | Proj. Noreststudio

Jednym z podstawowych wymogów aranżacyjnych inwestorów było zorganizowanie w mieszkaniu, miejsca do pracy przy komputerze. Jako freelancerzy potrzebowali wygodnej i funkcjonalnej przestrzeni home office z dwoma stanowiskami. Natomiast niewielki, 40-metrowy metraż, nie pozwolił na wydzielenie odrębnego pomieszczenia. Architekci z Noreststudio zaproponowali wkomponowanie domowego biura w przestrzeń strefy dziennej. Dzięki zastosowanej kolorystyce oraz specjalnie zaprojektowanej zabudowie biurowej, udało się harmonijnie wpisać część przeznaczoną do pracy w salon. Dodatkowo zadbano, by mieszkanie było jasne, wygodne i neutralna dla użytkownika, gdyż w czasach szybkiego życia, mieszkanie powinno stanowić miejsce odpoczynku, wyciszenia i relaksu.

Projekt: NORESTSTUDIO

Skandynawia z nutą eklektyzmu

Mieszkanie pary freelancerów, zlokalizowane jest w centrum Krakowa. Architekci z Noreststudio do maksimum wykorzystali stosunkowo niewielki metraż, mając na uwadze funkcjonalność i otwartą przestrzeń wypełnioną światłem. Zdecydowano się na jednolite, białe płaszczyzny, które stanowią nie tylko piękne tło dla skandynawskiej estetyki, ale i optycznie powiększają i rozjaśniają wnętrze. Układ lokalu składa się salonu z aneksem kuchennym i stanowiskami do pracy, subtelnie wydzielonej strefy wejściowej, łazienki oraz sypialni. Zabudowa kuchenna została zaprojektowana zgodnie z zasadą kolejności czynności, wykonywanych w trakcie gotowania. Łazienka okazała się również nie lada wyzwaniem. Architekci stanęli przed dylematem jak rozmieścić niezbędne funkcje, aby nie skończyć z ciasną i niewygodną klitką. Strzałem w dziesiątkę okazały się płytki o wymiarze 10×10 cm, które optycznie powiększyły przestrzeń oraz nadały jej rytm.

Dom multifunkcjonalny – przyszłość architektury wnętrz

Strefa home office

Zorganizowanie strefy home office, stanowiło kolejne wyzwanie dla architektów. Musieli oni tak zaprojektować przestrzeń biurową, by nie zdominowała części dziennej. Postanowiono nadać jej jasne stonowane kolory, współgrające z kolorystyką ścian. Zrezygnowano z dużych, jednolitych płaszczyzn mebli, na rzecz lekkiego blatu i umieszczonych nad nim półek w białym kolorze. Natomiast komputery ukryto w zabudowie z drewnianej kratownicy. Ostatnim zabiegiem było umieszczenie ścianki działowej, oddzielającej biurka od strefy wejściowej. Zabiegi te spowodowały, że część home office niemal wtopiła się w ścianę, stając się integralnym elementem salonu. 

Klimatyczna sypialnia w klimacie boho

Wisienką na torcie podczas projektowania mieszkania, okazała się sypialnia. Architekci z Noreststudio, nadali jej klimat oazy i miejsca totalnego wypoczynku. Stylistyka nawiązuje do części dziennej i dominuje tutaj biel, szarość oraz drewno. Centrum stanowi duże łóżko, ale zadbano też o zabudowę z pojemną i łatwo dostępną szafą. Uzupełnieniem aranżacji jest miękki dywan, szafki nocne oraz konsola, pełniąca rolę kwietnika. Całość dopełniają liczne rośliny, pięknie wyróżniające się na monochromatycznym tle. Jednocześnie wprowadzają przytulność i tworzą atmosferę zielonego azylu, w którym z przyjemnością można się zrelaksować. 

Skogluft – norweski przepis na zielone i zdrowe wnętrze

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków