Mieszkanie z widokiem na Gdańsk w pięknych kolorach | Proj.: Inbalance

Mieszkania przeznaczone na wynajem krótkoterminowy, od kilku lat przezywają prawdziwy rozkwit. Dlatego też tak ważne jest by wyróżniały się na tle innych ofert, stanowiąc nie tylko bazę noclegową, ale i miejsce gdzie w pięknym otoczeniu można odpocząć i spędzić miło czas podczas wyjazdu. Właściciele tego typu lokali, coraz częściej inwestują w najlepsze biura architektoniczne, których kreatywne pomysły i ogromne doświadczenie sprawiają, że mieszkanie poza rozwiązaniami funkcjonalnymi jest wyjątkowe i piękne. Właśnie tego typu projekt został wykonany przez biuro Inbalanc we współpracy z  Will be Studio, odpowiedzialne za wizualizacje. Pracę nad wcieleniem projektu w życie właśnie się zaczęły, a my zapraszamy do obejrzenia niezwykle realistycznych wizualizacji, prezentujących mieszkanie z widokiem na Gdańsk w kolorach inspirowanych architekturą miasta.

Mieszkanie z widokiem
Projekt: Inbalance Studio; Wizualizacje: Will be studio

Najpiękniejsze apartamenty na wynajem – ranking projektów

Nieznane oblicze pasteli

Mieszkanie o powierzchni 50m2, posiada spektakularny widok na cały Gdańsk. Architekci chcieli więc nawiązać we wnętrzu do architektury miasta, którą można podziwiać z okna. Kolorystyka opiera się na pastelowych odcieniach beżu, szarości, złamanej bieli oraz akcentu w postaci terakoty w różowo-brzoskwiniowym odcieniu. Przełamaniem subtelnej kolorystyki jest czerń, która nadaje wnętrzu charakteru. Wprowadzenie do aranżacji terakoty, zainspirowane jest dachówkami kamienic, widocznymi z okien mieszkania. Wyspa kuchenna na planie elipsy ze żłobionymi frontami, nawiązuje do gdańskiego modernizmu. Natomiast kultowe krzesła Fameg o wyplatanych siedziskach i oparciach, przywodzą na myśl klimat nadmorskich kawiarni. Ważną rolę we wnętrzu odgrywa drewno, które wprowadza faktor przytulności. Szczególną uwagę przykuwają fronty kuchenne, pokryte fornirem czeczotowym o pięknym rysunku. Strefa dzienna jest jasna i słoneczna za sprawą dużych okien, a zastosowanie przeszkleń pomiędzy salonem i sypialnią dodatkowo optycznie powiększa tą część mieszkania.

Trend alert: beż nową szarością w aranżacji wnętrz?

Mieszkanie z widokiem
Projekt: Inbalance Studio; Wizualizacje: Will be studio

Mieszkanie z widokiem i współczesne oblicze elegancji  

Spektakularny widok z mieszkania, idzie w parze z równie niesamowitym wnętrzem. Głównym założeniem projektu było stworzenie unikatowej aranżacji z charakterem, jednocześnie pamiętając, że jest to inwestycja na wynajem, zatem musi być ponadczasowa i trafiająca w gust wielu przyszłych użytkowników. Mieszkanie jest bardzo nowoczesne, urządzone w duchu współczesnej elegancji, ujawniającej się w subtelnych kolorach, wysokiej jakości materiałach i wyszukanych dodatkach. Ściany dekorują minimalistyczne grafiki oraz abstrakcyjny obraz, współgrający z czarnym stołem i krzesłami. Wnętrze uzupełniają lampy wiszące, które jednocześnie są jego dekoracją. 

Sypialnia w pastelowych kolorach | Selekcja projektów i praktyczne rady

Mieszkanie z widokiem
Sypialnia w kolorach kawy z mlekiem. | Projekt: Inbalance Studio; Wizualizacje: Will be studio

Łazienka z akcentem terakoty 

Łazienka została zaprojektowana z równą dbałością o detale co reszta mieszkania i w nawiązaniu do jego klimatu oraz kolorystyki. Jednocześnie architekci niemal całkowicie zmienili pierwotny układ pomieszczenia, zaproponowany przez dewelopera. Przeprojektowanie miało na celu nadanie większej funkcjonalności przy zachowaniu wartości estetycznych. Strefa WC została przeniesiona w miejsce pralki, którą to ukryto w zabudowie koło umywalki. Wszystko, łącznie ze sporych rozmiarów kabiną prysznicową powstanie na specjalne zamówienie, ponieważ komfort i pozytywne wrażenia przyszłych użytkowników stanowią priorytet. Architekci zaproponowali bardzo ciekawe materiały: lastryko na podłodze i do połowy wysokości ściany, zestawione z płytkami o teksturze kamienia, mozaikę w formie małych kwadratów o ciepłym szarym odcieniu nad umywalką oraz front w kolorze terakoty, znajdujący się nad WC. Interesującym zabiegiem jest ścianka z luksferów, znanych z architektury lat 80., a obecnie wracających do łask. Element ten, poza dekoracyjnym efektem, dodatkowo doświetla wnętrze łazienki. 

Projekt: Inbalance Studio; Wizualizacje: Will be studio

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków