Mikromieszkanie w maxi stylu, czyli kawalerka 32 m2 od Interurban

Mikromieszkanie w maxi stylu, czyli kawalerka 32 m2 od Interurban

Zlecenie: kawalerka 32 m2 na potrzeby wynajmu krótkoterminowego. Dla kogo? Pracownia projektowa Interurban. Efekt? Przerósł wszelkie oczekiwania! Zajrzyjcie razem z nami do środka tego stylowego wnętrza!

Precyzja w każdym calu

,,Nadrzędnym zadaniem projektowym było wydzielenie przestrzeni sypialnianej od strefy dziennej” – mówią architekci, którzy stoją za projektem mikromieszkania – Weronika Juszczyk i Łukasz Piankowski. Udało się! Co więcej, udało się wygospodarować miejsce przeznaczone do pracy. Tylko doświadczona ręka projektanta mogła uczynić z maleńkiego wnętrza tak funkcjonalne i przy tym stylowe mieszkanie.

,,Nadrzędnym zadaniem projektowym było wydzielenie przestrzeni sypialnianej od strefy dziennej”

Weronika Juszczyk i Łukasz Piankowski z Interurban

Elementami przewodnimi aranżacji są graficzne kolory i geometryczne kształty. Doskonałym krokiem było zdecydowanie się na oświetlenie punktowe, które z jednej strony rewelacyjnie spełnia swoją rolę, z drugiej – nie przytłacza wnętrza. Jednak to designerski kinkiet wychodzi na pierwszy plan i dodaje wnętrzu swojego rodzaju drapieżności. Wartym uwagi pomieszczeniem jest minimalistyczna kuchnia przełamana mocniejszym kolorem mebli kuchennych.

Wisienką na torcie jest łazienka. Jak na małe wnętrze przystało, główną rolę odgrywają tu białe płytki. Stanowią one doskonałe tło dla sanitariatów i optycznie powiększają przestrzeń. Dopełnieniem są kafelki w dwóch odcieniach niebieskiego oraz czarne, kontrastujące z całością elementy.

Łazienka ze smakiem

Zdjęcia: Tom Kurek

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków