Nowa historia mieszkania w rewitalizowanej kamienicy

Nowa historia mieszkania w rewitalizowanej kamienicy

Rewitalizacja budynków pozwala ocalić architektoniczne perełki przed zniszczeniem i wykreować przestrzeń do życia, charakteryzującą się niepowtarzalną urodą i niezwykłym klimatem. Maksymalne zachowanie atmosfery historycznego budownictwa było założeniem aranżacyjnym niewielkiego, niespełna 40-metrowego mieszkania. Lokal znajduje się w samym centrum Wrocławia, w zabytkowym budynku Urzędu Celnego z początków XX wieku, tuż nad Odrą. Jest to bardzo atrakcyjna część miasta, dlatego inwestor postanowił przeznaczyć mieszkanie na wynajem krótkoterminowy. Za projekt wnętrza odpowiada pracownia architektoniczna KODO.

12 kuchni w kamienicy – połączenie nowoczesności z tradycją

mieszkania w rewitalizowanej kamienicy
Proj.: KODO

Okna w roli głównej

Najważniejszą rolę w mieszkaniu odgrywają wysokie okna, w których zachowano historyczny design. Ich oryginalna forma oraz wpadające przez nie światło stanowią główny element dekoracyjny, którego przedłużeniem są lustra umieszczone na górnych szafkach w kuchni. Taka kompozycja znacząco wpływa na przestrzenną optykę połączonych stref funkcjonalnych. Klimat starego budynku podbija drewniana jodełka francuska na podłodze, elementy z marmuru oraz sztukaterie ścienne i meblowe, a także, utrzymane w klasycznych formach z I połowy XX wieku, tapicerowane krzesła i kanapa. Współczesne akcenty stanowią z kolei designerskie oprawy oświetleniowe i abstrakcyjna grafika ścienna.

mieszkania w rewitalizowanej kamienicy
Proj.: KODO

Nowe tchnienie starej kamienicy. Katarzyna Burak pracownia Fuga Architektura Wnętrz

Dobra organizacja

Mieszkanie składa się z dwóch pomieszczeń: strefy dziennej, łączącej kuchnię, jadalnię, sypialnię, salon i korytarz oraz osobnej łazienki. Największym wyzwaniem dla architektów z KODO było zorganizowanie niewielkiej przestrzeni tak, by zachować w niej przejrzysty podział na strefy użytkowej, a także zorganizować sporo miejsc do przechowywania. Na korzyść działała z pewnością wysokość mieszkania – sufity na poziomie 3 m dają wrażanie przestronności, potęgowanej przez ilość światła jaka wpada przez duże okna.

mieszkania w rewitalizowanej kamienicy
Proj.: KODO
mieszkania w rewitalizowanej kamienicy
Proj.: KODO

Klasyczne piękno

Łazienka mieszkania odzwierciedla klimat całego projektu. Jest klasyczna i utrzymana w jasnej kolorystyce. Ściany i podłogi pokrywają płyty wielkoformatowe o teksturze marmuru, które nadają przestrzeni monolitycznego wyglądu. Styl kamieniczny podkreśla chromowany stelaż na umywalkę, a także frezowane fronty pojemnej szafy. Całość uzupełniają starannie dobrane detale: owalne lustro, kinkiety oraz wieszak oraz uchwyty meblowe.

mieszkania w rewitalizowanej kamienicy
Proj.: KODO

 

Źródło: materiały prasowe KODO

Więcej na: https://www.kodo.pl/

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków