Styl Boho tchnięty w przestrzeń 230 metrowego domu | Proj: Studio Rysik | IH - Internity Home

Styl Boho tchnięty w przestrzeń 230 metrowego domu | Proj: Studio Rysik

Duch Bali tchnięty w stary dom

Inspiracją do powstania tego zjawiskowego 230 metrowego wnętrza były podróże. Inwestorzy zachwyceni naturą z wysp Bali, jej malowniczymi krajobrazami i bogatą żywą kulturą, zapragnęli przenieść namiastkę tego klimatu do swojego nowego wnętrza. Jak stwierdzili po powrocie z wyprawy – chcą czuć się jak na wyspie, ponieważ to właśnie tam ich relaks wchodzi na najwyższy poziom. 

Dom znajduję się na warszawskich Kabatach i wymagał gruntownej renowacji. Projekt wnętrza jest zupełnie inny niż pozostałe, które możemy zobaczyć w bogatym dorobku pracowni architektonicznej Sudio Rysik.

Przyjemne, ciepłe barwy, łagodne łuki witają nas już od progu. Na podłodze w wiatrołapie położono popielate lastryko, które znakomicie komponuje się z drewnianą  podłogą. Aby doświetlić przestrzeń zastosowano naświetle nad drzwiami i przeszklone ściany działowe.

 Przedpokój w stylu boho
Przedpokój w stylu boho

Wnętrze tego mieszkania, to aranżacyjna świeżość, a całość urzeka przestronną i spójną wizualnie przestrzenią. Jasna z dwoma oknami kuchnia jest pełna harmonii i funkcjonalnych rozwiązań. W niej również panuje nastrój jak z wysp, dużo drewna, naturalnych materiałów połączonych ze śnieżną bielą oraz rośliny.

Styl boho i retro

Boho to połączenie vintage z nowoczesnością. Czerpanie inspiracji z różnych kultur, to artystyczne wnętrza z duszą, idealnie odzwierciedlające osobowość właściciela. Co więcej, ta mieszanka tworzy przytulne M, w którym chce się spędzać czas. Ma być wygodnie, praktycznie, ale i ładnie oraz oryginalnie. W tym projekcie postawiono na naturalne materiały, rattan, a egzotyczne drewno pomogło odtworzyć wyjątkowy klimat wyspy.

Salon w stylu boho w 230 metrowym domu | Proj; Studio Rysik
Salon w stylu boho w 230 metrowym domu | Proj; Studio Rysik

Wyzwaniem postawionym przed architektami było doświetlenie przestrzeni. Duże okna zapewniające dostęp do pomieszczenia zdrowej ilości naturalnego światła, poprawiają komfort mieszkania i mają istotny wpływ na lepsze samopoczucie mieszkańców.  Najwięcej korzyści z promieni słonecznych możemy uzyskać, od strony południowej lub południowo-zachodniej. Wówczas w chłodniejszych porach roku oprócz oświetlenia, uzyskamy także oszczędność na ogrzewaniu. Lekkości wnętrzu przynoszą również jasne kolory, które wypełniają całe przytulne wnętrze.

Piękny naturalny drewniany duży stół, przy którym gromadzi się cała rodzina, został dopełniony drewnianymi krzesłami, a oświetlony 3 lampami zawieszanymi, które dają przyjemne światło.

Jadalnia
Jadalnia
Sypialnia w stylu boho
Sypialnia w stylu boho

W łazience z prysznicem odnajdziemy elementy zielonej dżungli w postaci tapety od producenta COLE & SON SAVUTI.

STUDIO RYSIK to młoda, ambitna firma zajmująca się architekturą wnętrz i światła. Łączy ich pasja do projektowania i udoskonalania przestrzeni. Wszystkie projekty mają swój początek w idei stworzonej po uważnym wysłuchaniu klientów. Do każdego projektu podchodzą indywidualnie. 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków