Proj.: SKANDAL studio

Styl kamieniczny z dużą dozą awangardy – koncept mieszkania w Gdańsku

Mieszkania na wynajem krótkoterminowy to miejsca, w których architekci, o wiele częściej niż w innych projektach, mogą puścić wodzę fantazji i wykazać się swoją kreatywnością oraz nietuzinkowym podejściem do aranżacji. Oczywiście, tylko jeśli inwestor również jest otwarty na nieszablonowe rozwiązania. W tym przypadku wszystkie czynniki wystąpiły jednocześnie: inwestorka pragnęła stworzyć wyjątkowe mieszkanie i nie bała się oryginalnych pomysłów, a architektki z pracowni SKANDAL studio, do których się zgłosiła, specjalizują się w artystycznych projektach. Architektki podkreślają, że inwestorka obdarzyła je ogromnym zaufaniem i mogły sobie pozwolić na dowolność twórczą. Efektem tej nieposkromionej kreatywności jest koncept lokalu przeznaczonego na wynajem krótkoterminowy, gdzie styl kamieniczny, nawiązujący do zabytkowej architektury budynku, spotkał się z kolorową awangardą.

Symbol życia, sił witalnych i piękna – czerwień, która upiększa projekty wnętrz

Motyw wody

Projekt tego wnętrza miał być niebanalny i wyróżniający się na tle licznych ofert lokali na wynajem. Mieszkanie znajduje się w Gdańskiej kamienicy, więc architektki pragnęły nawiązać do zabytkowego budynku oraz detali architektonicznych. Dlatego znalazła się tutaj sztukateria, tradycyjna stolarka drzwi i okien, a także grzejnik żeberkowy. Punktem wyjścia dla projektu wnętrz były płytki ze wzorem wody, które przywodzą na myśl nadmorskie położenie mieszkania, ale nie w oczywisty, marynistyczny sposób. Płytki te znalazły się w aneksie kuchennym – na podłodze i nad blatem roboczym, a także w łazience.

Styl kamieniczny
Proj.: SKANDAL studio
Styl kamieniczny
Proj.: SKANDAL studio

Pastelowa baza

Motywem przewodnim projektu jest subtelny, bielony pomarańcz, któremu towarzyszy intensywna, malinowa czerwień. Bardzo neutralna baza zyskuje swój wyrazisty charakter dzięki mocnemu lejtmotywowi – czerwień znajdziemy na tapicerce sofy w salonie czy frontach zabudowy kuchennej. Również czerń nie pojawiła się tu bez powodu – jej małe dawki, ale na bardzo charakterystycznych meblach, stanowią kontrapunkt wobec pastelowego tła. W aranżacji znajdziemy, także biel, a jej zestawienie z czerwienią i czernią, stanowi niejednoznaczne nawiązanie do stylu marynistycznego. Warto też zwrócić uwagę na obraz zaproponowany przez architektki do salonu – jest to praca artystki Oh de Laval.

Styl kamieniczny
Proj.: SKANDAL studio
Styl kamieniczny
Proj.: SKANDAL studio

W objęciach retro

Łazienka i toaleta to miejsca, które nie ustępują kroku reszcie mieszkania. Tutaj również architektki postawiły na bielony pomarańcz, ale z lekkim retro vibem. Na ścianach znajdziemy „reliefy” w postaci okręgów, a prysznic został wydzielony luksferami. W pomieszczeniach tych nie mogło zabraknąć płytek z motywem wody, które zainspirowały architektki. Kropką nad i łazienki jest strefa umywalki. Cylindryczny cokół z zabawnymi „bąblami” to nawiązanie do postawy stołu kuchennego, na nim stoi misa ceramiczna, a obok bateria podłogowa – wszystko w czerni.

Peonia style – różowa i stylowa łazienka

Styl kamieniczny
Proj.: SKANDAL studio
Styl kamieniczny
Proj.: SKANDAL studio

Projekt: SKANDAL studio

IG: @skandal.studio

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków