Tam_i_tu Pauli – odwiedzamy dom pełen inspiracji

Tam_i_tu Pauli – odwiedzamy dom pełen inspiracji

Instagramowy profil tam_i_tu, poświęcony urządzaniu wnętrz, śledzi ponad 130 tysięcy osób. Jego założycielką jest Paula, która zaprasza nas do swojego domu, będącego miejscem styku jej dwóch największych pasji – podróży oraz aranżacji wnętrz. Połączenie to może wydawać się dziwne, bo przecież miłośnik wyjazdów rzadko bywa w domu, ergo nie angażuje się w jego wystrój. Natomiast Paula z powodzeniem udowadnia, że można być jednocześnie TAM, na wyprawie oraz TU, w zaciszu swoich czterech kątów. Zobaczcie bardzo nieoczywiste pomysły Pauli na wnętrza inspirowane podróżami.

Domowe biuro Pauli | Źródło: @tam_i_tu
Domowe biuro Pauli | Źródło: @tam_i_tu

Dom płótno

Przeglądając profil tam_i_tu, w pierwszym momencie zobaczymy wszechobecną biel w towarzystwie szarości. Styl wnętrza to mieszanka minimalizmu z romantyczną nutą. Monochromatyczne barwy nie oznaczają jednak nudy czy surowości, lecz budują tło i umożliwiają komponowanie przestrzeni w zależności od aktualnych potrzeb. Sercem domu jest kuchnia otwarta na pokój dzienny, spełniający funkcję jadalni oraz salonu. Podstawowe wyposażenie jest proste i ponadczasowe, natomiast towarzyszące mu meble, łatwo można przestawiać lub zmieniać.

PRZYTULNY MINIMALIZM, CZYLI STYL DUŃSKI

Serce domu: kuchnia otwarta na jadalnię i salon | Źródło: @tam_i_tu
Serce domu: kuchnia otwarta na jadalnię i salon | Źródło: @tam_i_tu

Bazę kuchni stanowi biała zabudowa o gładkich frontach, biegnąca po obrysie pomieszczenia i zakończona „półwyspą” z płytą indukcyjną. Zabieg ten pozwolił na uzyskanie bardzo dużej powierzchni roboczej. Warto zwrócić uwagę na to, w jak nieoczywistym miejscu została zainstalowana pyta kuchenna. Umieszczenie jej na części oddzielającą strefę kuchni od jadalni, ułatwia kontakt z domownikami lub gośćmi zasiadającymi przy stole, podczas przygotowywania posiłku.

Część jadalnianą rozświetla ściana z rzędem wysokich okien balkonowych. Klasyczny stół z blatem w naturalnym drewnie, uzupełniony jest o „rozkompletowane” krzesła. Nad stołem została umieszczona lampa z metalowym kloszem, w lekko industrialnym stylu.

Serce domu: kuchnia otwarta na jadalnię i salon | Źródło: @tam_i_tu
Serce domu: kuchnia otwarta na jadalnię i salon | Źródło: @tam_i_tu

Dalej przechodzimy do strefy wypoczynkowej, z prostym, szarym narożnikiem w roli głównej. Uzupełnieniem salonu jest fotel uszak oraz stolik kawowy. Znajdziemy tu kolejne nietuzinkowe rozwiązanie: minimalistyczny narożny kominek, wbudowany w ścianę.

Salon z prostym narożnikiem w roli głównej | Źródło @tam_i _tu
Salon z prostym narożnikiem w roli głównej | Źródło @tam_i _tu

Idąc za przykładem Pauli wprowadź do swojego domu tekstylia o różnorodnej fakturze. Dywany, pledy i poduszki mogą być w kolorach wnętrza lub mogą stanowić kontrastowy akcent barwny. Ich wymiana pozwoli na szybką i niedrogą metamorfozę pomieszczenia. 

Salon z minimalistycznym kominkiem narożnym, wbudowanym w ścianę | Źródło @tam_i _tu
Salon z minimalistycznym kominkiem narożnym, wbudowanym w ścianę | Źródło @tam_i _tu

Dom ogród

Silnym akcentem w domu Pauli są zielone rośliny, najróżniejszych gatunków i rozmiarów. Odnajdziemy je w każdym pomieszczeniu. Świetnie zastępują wszelkiego rodzaju akcesoria i bibeloty, stanowiąc najpiękniejszą, bo żywą, dekorację domu. Jednocześnie przypominają właścicielce o letnich podróżach, a zimą pozwalają zapomnieć o panującej na zewnątrz aurze. Zwrócicie uwagę na gałązki z kwiatami bawełny, które pojawiły się w ostatnich postach. Wyglądają pięknie i romantycznie, a jednocześnie stają się popularnym trendem, jeśli chodzi o akcenty floralne we wnętrzach.

JAKIE ROŚLINY OCZYSZCZAJĄ POWIETRZE W DOMU?

Zielone rośliny świetnie zastąpią wszelkie dekoracje | Źródło @tam_i _tu
Zielone rośliny świetnie zastąpią wszelkie dekoracje | Źródło @tam_i _tu

Paula, uwielbia także kwiaty i rośliny sezonowe, dlatego o tej porze roku, nie mogło zabraknąć w jej domu żywych choinek. Małe drzewka w workach jutowych, przybrane białymi światełkami, wyglądają klimatycznie i świetnie zastępują suto przybrane choinki.

Hol na piętrze z minimalistycznymi choinkami | Źródło @tam_i_tu
Hol na piętrze z minimalistycznymi choinkami | Źródło @tam_i_tu

Paula udowadnia, że minimalistyczne dekoracje świąteczne są piękne. Pomyślcie o podobnie przybranych choinkach w swoich domach.

Dom z łazienką na poddaszu

Chcielibyście codziennie wybierać się w podróż na egzotyczną wyspę? Jeśli tak, sprawdźcie pomysł Pauli na wyprawę na Bali lub Malediwy, bez wychodzenia z domu. To właśnie taka wizja była inspiracją do aranżacji łazienki.

Egzotyczna łazienka na poddaszu | Źródło @tam_i_tu
Egzotyczna łazienka na poddaszu | Źródło @tam_i_tu

Jak to bywa w życiu, nie jest łatwo przekuć wizję w rzeczywistość, o czym możecie przeczytać na blogu Pauli mojetamitu.pl. Jednak efekt końcowy jest iście rajski. Łazienka została urządzona według schematu wykorzystywanego w pozostałych pomieszczeniach, czyli jasna baza, na tle której powstawała reszta aranżacji. Paula zaczęła od białych ścian, częściowo pokrytych płytkami, a częściowo pomalowanych. Następna była podłoga w postaci płytek gresowych imitujących beton oraz ściana wypełniona taflą lustra, optycznie poszerzająca pomieszczenie. Tak przygotowane płótno można było wypełnić niezbędnym wyposażeniem i dodatkami.

 

Strefa relaksu z wolnostojącą wanną | Źródło @tam_i_tu
Strefa relaksu z wolnostojącą wanną | Źródło @tam_i_tu

ŁAZIENKA W STYLU ORGANICZNYM – JAK WPROWADZIĆ NATURĘ DO WNĘTRZA

Główną rolę odgrywa wolnostojąca wanna. Została ustawiona na końcu prostokątnej łazienki, gdzie przebiega skos dachu. Zabieg ten spowodował, że w bardzo płynny sposób, została wydzielona strefa relaksu. Uzupełnieniem jest prosta ceramika sanitarna oraz oszklony prysznic bez brodzika. Kiedy już wszystkie niezbędne sprzęty zostały zainstalowane, przyszedł czas na stworzenie wymarzonego, egzotycznego klimatu. Dzięki dużemu dachowemu oknu, Paula mogła wprowadzić do łazienki żywe rośliny, tworzące tropikalną atmosferę: Liwistonę, Arecę, Chamedorę oraz bananowiec. Klasyczne dywaniki, zastępują drewniane „maty”, ułożone przed wanną, szafką z umywalką oraz pod prysznicem. Naturalne drewno pojawia się również w formie półki/tacy na wannie, drabinki, pełniącej funkcję wieszaka i gazetnika, a także na blacie pojemnej, wiszącej szafki. Paula jako kontrast wykorzystała czerń, która pojawia się w armaturze łazienkowej, oświetleniu, profilu zabudowy prysznicowej i akcesoriach.

Łazienka w stylu domku na plaży | Źródło @tam_i_tu
Łazienka w stylu domku na plaży | Źródło @tam_i_tu

Pauli udało się stworzyć niesamowite domowe SPA, utrzymane w klimacie domku na egzotycznej plaży. Jak pisze na blogu:

To miejsce, w którym można znaleźć wytchnienie po całym dniu bądź tygodniu pracy. Idealnie nadaje się na lekturę ulubionej książki – w towarzystwie kojącej muzyki i wina. Miejsce, w którym można się poczuć jak na wymarzonych wakacjach na Bali. Ostatnio to właśnie tutaj rozmyślam o dalekich i bliskich wojażach, marzę o przygodach podczas wypraw, snuję plany o dużych i małych podróżach – TAM i TU.

Dom inspirujący

Dom Pauli to dom minimalistyczny, wzbogacony o nutę romantyzmu i podróżniczej pasji. Pełen jest nieoczywistych połączeń i rozwiązań. Mimo, iż jego właścicielka skłania się ku minimalizmowi, udało się jej przemycić kobiece akcenty oraz nawiązania do dalekich wypraw, bez zamieniania domu w muzeum bibelotów. Jednocześnie jest to przykład domu, nad którym w pełni panują jego mieszkańcy. Wnętrze można dowolnie komponować, wzbogacać o dodatki czy przearanżowywać. Bez względu na to jakie macie preferencje odnośnie urządzania wnętrz, zajrzyjcie na instagramowy profil  Pauli, a znajdziecie tam mnóstwo inspiracji dla siebie.

Sypialnia na piętrze | Źródło @tam_i_tu
Sypialnia na piętrze | Źródło @tam_i_tu

 

Zapytaj // naszego eksperta

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków