Wnętrze glamour w wersji soft | Projekt SILKE - Małgorzata Seta

Wnętrze glamour w wersji soft | Projekt SILKE – Małgorzata Seta

Wybór architekta wnętrz, czasami przypomina średnio udany związek: zgrzyty, niedomówienia, pretensje. Natomiast w tym przypadku, była to miłość od pierwszego wejrzenia z happy endem w postaci cudownego wnętrza. Kiedy Małgorza Seta z pracowni Silke, po raz pierwszy spotkała inwestorkę wiedziała, że będzie to owocna współpraca. Właścicielka mieszkania konkretnie sprecyzowała swoje oczekiwania, a architekta przekuła je w rzeczywistość. Rezultatem tej korelacji jest wnętrze glamour w subtelnej wersji, które odzwierciedla charakter jego właścicielki. Jest dokładnie przemyślane, funkcjonalne, eleganckie i jednocześnie bardzo przytulne. 

Projekt: Silke | Małgorzata Seta

Wnętrze Glamour w wersji sfot

Inwestorka na pierwszym spotkaniu, precyzyjnie określiła wymagania co do aranżacji. Miał dominować granat, pudrowy róż i akcenty złota. Architektka od razu poczuła klimat, jaki marzy się właścicielce mieszkania i zaproponowała złagodzoną wersję stylu glamour. Mieszkanie o powierzchni 47 m2, posiada bardzo klasyczny układ, podzielony na strefę dzienną, sypialnię oraz łazienkę. Dominantę barwną stanowi granat w odcieniu navy blue, który pokrywa większość powierzchni. Paletę barwną uzupełnia pudrowy róż i ciepła szarość. Ciekawym rozwiązanie jest zastosowanie ścianki działowej, dzięki której udało się wydzielić hol. 

Ścianka spełnia role zabudowy kuchennej, a jednocześnie wydziela hol. | Projekt: Silke | Małgorzata Seta

Prostota jest najwyższym stopniem wyrafinowania, dlatego charakter wnętrza opiera się na zastosowanych materiałach i fakturach, a nie nagromadzonych przedmiotach i dekoracjach. Własnie ten zabieg pozwolił na oddanie charakteru glamour, przy jednoczesnym zachowaniu umiaru i subtelnej elegancji. 

Zgrane trio – marmur, welur i drewno

Bardzo ważną rolę w aranżacji wnętrza odegrały zastosowane materiały. Właśnie dzięki nim udało się stworzyć subtelny glomour. Oczywiście nie mogło się obyć bez znamiennego dla tego stylu marmuru. Architektka zestawiła go z drewnem, co mogłoby wydawać się ryzykowne, ale w tym wypadku ociepliło wnętrze. Do pary dołączył welur, który idealnie dopełnia stylizację. Tkanina występuje na tapicerkach mebli, poduchach oraz zasłonach. Miękki dywan w kolorze pudrowego różu wprowadza faktor przytulności. Zgrane trio materiałowe wspomagają akcenty złota. Pojawiają się w podstawach mebli oraz oryginalnych „fugach” pomiędzy granatowymi powierzchniami. 

wnętrze glamour
Projekt: Silke | Małgorzata Seta

Dyskretny urok marmuru – architekt zdradza nam jak go zaaranżować

Wnętrze glamour – oaza kobiecości 

Rozwiązania ze strefy dziennej, zostały przeniesione również do sypialni. Architektka zaproponowała tutaj ten sam zestaw kolorystyczny i materiałowy, ale przy większej ilości miękkich tkanin i weluru, które budują klimat prawdziwego kobiecego buduaru. Elementy dekoracyjne, spełniają również funkcję praktyczną, tak jak tapicerowany zagłówek czy złota obudowa gniazdka i kontaktów. Aranżacja sypialni łączy w sobie luksus i zmysłowość z lekkością oraz odrobiną humoru. 

wnętrze glamour
Projekt: Silke | Małgorzata Seta

Łazienka – elegancki minimalizm

Łazienka mieszkania zaaranżowana jest w minimalistyczny sposób. Marmur zestawiony z jasnym drewnem, tworzy jednolite powierzchnie, optycznie powiększające wnętrze. Przestrzony prysznic typu „walk in” wydzielony jest transparentną szybą, co potęguję wrażenie otwartości. Całość dopełnia chromowana armatura, która nadaje pomieszczeniu elegancji. Powstała tu, swojego rodzaju, ekskluzywna strefa domowego SPA. 

wnętrze glamour
Projekt: Silke | Małgorzata Seta

 

Minimalistyczny glamour w łazienkach i płytki wielkoformatowe

 

Mieszkanie skrojone na miarę

Najważniejsze podczas pracy z architektem, który ma stworzyć nasze wymarzone wnętrze, jest porozumienie. Projektant musi wziąć pod uwagę nasz styl życia, oczekiwania i upodobania. Sytuacja kiedy inwestor czuje się w skończonym mieszkaniu „jak u siebie”, jest chyba najlepszą oceną pracy architekta. Małgorzata Seta z pracowni Silke stworzyła kolejną aranżację skrojoną na miarę jego właściciela: funkcjonalną, elegancką z odrobiną humoru. 

Projekt: Silke | Małgorzata Seta

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków