Zieleń, karmel i Mid-century w mieszkaniu w gdańskiej Oliwie | Rum studio

Architektki działające od lat w najlepszych trójmiejskich pracowniach, postanowiły zjednoczyć siły i stworzyć kreatywny duet pod szyldem rum studio. Kasia i Magda pracują wspólnie od niedawna, a już mogą pochwalić się wyjątkową realizacją. Ich najnowszy projekt to mieszkanie deweloperskie, w klimacie Mid-century i nawiązujące do gdańskiego modernizmu. Wykorzystano tu kolorystykę, charakterystyczną dla historycznej architektury miasta. Aranżację wyróżniają najwyższej jakości materiały, proste, ale eleganckie wyposażenie oraz ponadczasowa zieleń połączona z odcieniami karmelu. Jak podkreślają architektki w pracy nad projektem istotne było zaufanie jakim obdarzył je inwestor, a także jego zamiłowanie do najlepszych jakościowo materiałów oraz ponadczasowego wzornictwa. Natomiast najnowsze trendy były dla nich jedynie inspiracją.

Mid-century w mieszkaniu
Proj.: RUM studio; fot.: @kroniki

Mid-century w mieszkaniu z oryginalną meblościanką

Pozornie prosty projekt aranżacji mieszkania w stanie deweloperskim, zlokalizowanym tuż przy Parku Oliwskim, okazał się dużym wyzwaniem. Nietypowy układ z kuchnią dominującą rozmiarem nad resztą części dziennej, należało zrównoważyć. Architektki postanowiły zatrzeć granice pomiędzy poszczególnymi strefami funkcjonalnym tak, by wyrównać proporcje między salonem, jadalnią i aneksem kuchennym. Tutaj pomogło wprowadzenie do wnętrza zabudowy meblowej, wstęgą poprowadzonej od wejścia, poprzez kuchnię, aż do głębi salonu. Jej organiczne, zaokrąglone brzegi i mocne cofnięcie wysokiego cokołu nadały oryginalnej meblościance lekkości. Zarówno jej forma, jak i fronty o pięknym rysunku drewna przywodzą na myśl nie tylko najlepsze czasy gdańskiego modernizmu, ale również klimat Mid-century. Wszystkie sprzęty, włącznie z pralką, ukryte zostały w zabudowie wysokiej. Przy wyjściu do mieszkania mieści się w niej także wieszak, siedzisko, szafa na buty oraz szafa gospodarcza. Strefę kuchni wyróżniają mosiężne akcenty, będące subtelnym motywem dekoracyjnym. Natomiast część wypoczynkową wyposażono w ciekawy zestaw mebli marki Sits. Składa się na niego sofa Juno, otapicerowana ciemnozieloną tkaniną o strukturze sztruksu. Obok niej stanął wygodny fotel z podnóżkiem w karmelowej skórze. Salon idealnie uzupełnia postarzany orientalny dywan

Mid-century w mieszkaniu
Proj.: RUM studio; fot.: @kroniki

Szlachetna zieleń i elegancki karmel

Architektki jako barwny lejtmotyw wnętrza, postanowiły wykorzystać zgaszony odcień zieleni oraz karmel, nawiązujący do koloru terakoty. Duet ten pojawił się w salonie, ale w pełnej krasie wybrzmiał w sypialni. Tutaj postawiono na zieloną ścianę szczytową, która przechodzi na zabudowę szafy. Dla tapicerki łóżka z dekoracyjnym zagłowiem, wybrano welur w głębokim, szmaragdowym odcieniu. Zieleń pojawia się również na orientalnym dywanie. Natomiast przeciwwagą dla zieleni jest biel na pozostałych ścianach i zabudowie meblowej. Kropką nad i są mosiężne abażury kinkietów, pełniących rolę lampek nocnych. 

Proj.: RUM studio; fot.: @kroniki

Wyrafinowana prostota w łazience

Zieleń postanowiono również wprowadzić do łazienki, gdzie architektki zaproponowały oryginalną lamperię. Gres o przecieranej fakturze pokrywa podłogi oraz 1/3 wysokości ściany. Złoty pas pięknie odcina część płytek od ściany pomalowanej na kolor eukaliptusa. Jednocześnie nawiązuje do elementów dekoracyjnych pozostałej części mieszkania. Wyposażenie łazienki jest proste i eleganckie. Mamy tutaj minimalistyczną ceramikę, czarną armaturę, metalowy stelaż pełniący funkcję szafki podumywalkowej oraz lustro w czarnej ramie. Kinkiet z kloszem formie kuli i złotą obwódką, stylistycznie spina całość aranżacji. 

Zielona łazienka – trend, który nie przemija | Zobacz najlepsze projekty

Mid-century w mieszkaniu
Proj.: RUM studio; fot.: @kroniki

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Małgorzata Lemańska

Specjalista // Meble
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków