Metamorfoza mieszkania w kamienicy | proj. Kwadraton

Metamorfoza mieszkania w kamienicy | proj. Kwadraton

Niektóre projekty udowadniają, że czasami wystarczy odkryć potencjał miejsca i wsłuchać się w potrzeby mieszkańców, aby stworzyć coś wyjątkowego. Tak też było w tym przypadku. Architekci z pracowni Kwadraton podjęli się wyremontowania starego mieszkania w kamienicy. W efekcie, z nijakiego wnętrza powstała bardzo ciekawa przestrzeń, łącząca historyczny kontekst z nowoczesnym designem.

 

,,Nasi inwestorzy chcieli stworzyć przytulne wnętrze, które będzie łączyć ich niesamowite osobowości i różne potrzeby”.

Kwadraton

 

Metamorfoza mieszkania w kamienicy
Metamorfoza mieszkania w kamienicy

 

Energia barw

W nowej aranżacji królują kolory, które skutecznie ożywiają przestrzeń oraz idealnie współgrają z historyczną tkanką mieszkania w kamienicy. Energetyczne barwy wraz z zastaną tu cegłą tworzą niezwykle charyzmatyczną, eklektyczną przestrzeń. Jak określają sami architekci, w tym projekcie mamy do czynienia z mieszanką styli. Jednak dominujący jest loft. Kierunek tak mocno skupiony na podkreślaniu naturalnych atutów przestrzeni, okazał się być strzałem w dziesiątkę. Do tego duża ilość metalowych lamp, fantazyjne krzesła w klimacie pop-art, kuchenka gazowa rodem z angielskich rezydencji i mamy przepis na idealną kuchnię.

 

 

Z historią w tle

We wnętrzu znajdziemy wiele elementów, które nawiązują do historycznego kontekstu mieszkania. Pierwsze skrzypce odgrywa oryginalna czerwona cegła, która w połączeniu z drewnem na podłodze tworzy bardzo przytulny nastrój. Kolejnym takim detalem są sztukaterie i rozety na suficie, będące dopełnieniem wyselekcjonowanych opraw oświetleniowych dekorujących wnętrze. Nie bez znaczenia dla wystroju są również grzejniki w stylu retro a także widoczna instalacja elektryczna w czarnych oplotach.

– Dużo uwagi poświęciliśmy historycznym elementom – sztukateria, widoczne rurki do lamp gazowych – wszystko to staraliśmy się wraz z Inwestorami zabezpieczyć i zachować – wspominają architekci.

 

proj. Kwadraton | zdj.: Kuba Piskorek i Iza Gończowska Flat studio
proj. Kwadraton | zdj.: Kuba Piskorek i Iza Gończowska Flat studio

 

Wspólny azyl

Miejscem przeznaczonym do wspólnego spędzania czasu jest salon, którego sercem jest obszerny narożnik. Oprócz tego jest też tutaj miejsce do relaksu w pojedynkę. W tym celu architekci zaprojektowali w wykuszu siedzisko, które doskonale sprawdza się do czytania czy nauki. Wnętrze jest utrzymane w stosowanej kolorystyce. Bardziej nasycone barwy pojawiają się jedynie na dodatkach. Taki wystrój sprzyja wypoczynkowi oraz przede wszystkim pozwala odpowiednio wybrzmieć historycznym detalom. Typowa dla mieszkań w kamienicy wysokość pomieszczenia, pozwoliła na zastosowanie okazałej lampy.

 

 

Angielski akcent

A gdy zapadnie mrok, do dyspozycji domowników jest przestronny salon kąpielowy, gdzie rytuały spa mogą stać się codzienną przyjemnością. Jego aranżacja kontynuuje estetykę całego apartamentu. Tym razem czerwoną cegłę dopełnia butelkowa zieleń na ścianach. Elegancki charakter wnętrza podkreśla postarzane złoto w formie stylizowanej armatury oraz grzejników w stylu wiktoriańskim. W połączeniu z boazerią angielską oraz mozaiką na podłodze, całość prezentuje się niezwykle szykownie.

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków