Łazienka 7m2 w klimacie salonu kąpielowego | proj. mo.studio | IH - Internity Home

Łazienka 7m2 w klimacie salonu kąpielowego | proj. mo.studio

Marzeniem Inwestorów było zaaranżowanie wąskiej małej łazienki w klimacie luksusowego salonu kąpielowego. O wsparcie projektowe poprosili pracownię mo.studio. W rezultacie wnętrze o powierzchni 7 m.kw. stało się prywatną świątynią relaksu. Sprawdź, jakie rozwiązania dostępne w Prodesigne wybrała architekt Monika Rybicka.

 

showroom z wyposażeniem wnętrz Kraków
ul. Praska 47 Kraków

 

Nowoczesny salon kąpielowy

Salon kąpielowy jest częścią apartamentu zlokalizowanego w Wiślanych Tarasach w Krakowie. Inwestorom, którzy zgłosili się do mo.studio zależało przede wszystkim na jak największym wykorzystaniu potencjału mało przestrzennej łazienki. Wnętrze wymagało nadania charakteru poprzez odpowiednie zagranie materiałami.

Projektantka zaproponowała aranżację opartą na pionowych elementach drewna i surowości płytek. Ważnym elementem projektu łazienki jest wydzielenie stref i ich odpowiednie doświetlenie. – Światło wskazuje nam miejsca poszczególnych funkcji i je eksponuje, poprzez możliwość stworzenia pożądanego klimatu – mówi arch. Monika Rybicka.

 

Dopełnieniem przemyślanej funkcjonalności jest obła szafka zaprojektowana specjalnie na potrzeby tego wnętrza. Jej nienachalny design podkreśla filigranową formę umywalki Slim 65 polskiej marki HushLab.

 

 

Selekcja materiałów

Ważną rolę w aranżacji salonu kąpielowego odgrywają wybrane materiały. Drewniane lamele pełniące funkcję parawanu stanowią kontynuację płytek drewnopodobnych hiszpańskiej manufaktury Porcelanosa. Ich trójwymiarowa faktura pięknie ociepla wnętrze, kreując niezwykle sensualny klimat. W strefie umywalkowej zastosowano płytki Marazzi z teksturą kamienia, którą podkreśla precyzyjnie zaprojektowanie oświetlenie. Efektowne lustro powiększa wnętrze, natomiast wanna wolnostojąca przyścienna Brick od HushLab idealnie spełnia swoje funkcje w niewielkim salonie kąpielowym.

 

Wanna przyścienna jest idealnym rozwiązaniem dla posiadaczy niewielkich łazienek, marzących jednak o komfortowej wannie wolnostojącej.

 

 

Pełna harmonia

Aby wnętrze tworzyło atmosferę relaksu ważna jest harmonijna aranżacja. Dlatego warto stawiać na stonowane barwy i naturalne materiały oraz uskuteczniać zasadę ,,less is more”.

Szlachetnym uzupełnieniem projektu jest armatura z kolekcji Siena w kolorze czarnego chromu od HushLab. – Armatura w tym wykończeniu jest świetną alternatywą dla baterii w kolorze czarnym czy złotym. Wykończenie to jest zdecydowanie trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Sprawdzą się zarówno w łazienkach w stylu loftowym, jak i w eleganckich salonach kąpielowych – mówi Katarzyna Młynarczyk – specjalista Internity Home.

 

Łazienka z lamelami
proj. mo.studio | fot. ot.studio

 

Projekt: mo.studio
Wyposażenie wnętrza: Prodesigne Kraków
Sesja zdjęciowa: ot.studio

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków