Proj.: Magdalena Mikołajczyk, Daria Żeromska i Małgorzata Rosińska

Trendy łazienkowe, które warto śledzić w 2022 roku | TOP 5

Prognozy trendów na ten rok, umacniają pozycję natury, jako nadrzędnej inspiracji dla wnętrz. Uniwersalny język stylów, których źródłem jest natura z łatwością adaptowany jest do różnych przestrzeni. Łazienka zdaje się być wyjątkowo naturalnym środowiskiem dla tego typu projektów, gdyż właśnie tu szukamy momentów ukojenia i relaksu. Wspólni mianownik, jakim jest natura, łączy wszystkie trendy łazienkowe, które warto śledzić w 2022 roku. Oto pięć najciekawszych z nich.

1. Znaki natury

Pierwszym z trendów, który nie taci na aktualności od kilku lat, jest łazienka inspirowana teksturami naturalnych materiałów. Aranżacje te eksponują wyrazistą strukturę drewna czy kamienia. Mocny rysunek słojów, żył marmurowych lub chropowatego kamienia stanowią motyw przewodni wnętrz. Istotną rolę grają również zielone rośliny, które poza tymi żywymi, mogą występować pod postacią floralnych motywów na płytkach lub tapetach.

Tekstury dorównujące naturze – przegląd pokryć podłogowych i ściennych

Trendy łazienkowe
Proj.: Magdalena Mikołajczyk, Daria Żeromska i Małgorzata Rosińska
Trendy łazienkowe
proj. Małgorzata Niedzielska
Trendy łazienkowe
Łazienka zainspirowana naturą – tekstury i produkty dostępne w salonach z grupy Internity Home.

2. Trendy łazienkowe – domowe SPA

Salon kąpielowy to coś więcej niż łazienka – to miejsc eskapistycznej podróży, ukazujący przed nami całą paletę możliwości spędzenia czasu. Natomiast wspólnym mianownikiem każdej czynności będzie relaks na najwyższym poziomie. Bohaterem takiego wnętrza wolnostojąca wanna, jednak można pójść o krok dalej i pokusić się o osobistą saunę.

Sauna w łazience 4 nowoczesne aranżacje – [Top Trend]

Trendy łazienkowe
proj.: OSOM GROUP | fot.: Pietruszka Fotografia
Trendy łazienkowe
Prywatna strefa wellness według stylisty Internity Home.

3. Modułowość i personalizacja

Współczesne projektowanie ma na względzie, przede wszystkim indywidualne potrzeby. Właśnie modułowość i personalizacja są najbardziej pożądanymi wartościami, które popularność zyskują również w aranżacjach łazienkowych. Wyposażenie musi być dostosowane do wielkości pomieszczenia, jak i trybu życia mieszkańców. Modułowe kabiny prysznicowe idealnie wpisują się w te trendy. Szeroka gama wymiarowa oraz możliwość doboru koloru okuć i profili, umożliwia pełną personalizację kabiny, dzięki czemu idealnie dopasujemy ją do metrażu, jak i stylu łazienki. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są konglomeratowe brodziki prysznicowe, których wymiar, kolor i akcesoria można wybrać spośród wielu wariantów. 

Werona – brodzik z konglomeratu, który zachwyca surowym pięknem

4.Trendy łazienkowe – w świecie ZEN

Każdy miłośnik filozofii wschodniej i przenoszenia jej na grunt wnętrz wie, że łazienka jest najlepszym miejscem dla odtworzenia atmosfery Zen. Trend łazienkowy, który będzie szczególnie silny w 2022 roku, skupia się właśnie na tych aspektach – łazienki jako centralnego miejsca oczyszczenia, regeneracji i relaksu nie tylko dla ciała, ale i zmysłów. W salonie kąpielowym inspirowanym Zen dominują neutralne kolory: biel i czerń, szarość, brąz oraz odcienie ziemi, a także naturalny kamień i drewno.

Przepis na elegancką łazienkę w duchu Biophilic Design

Trendy łazienkowe

Trendy łazienkowe

5. Nowy minimalizm 

Styl minimalistyczny, również ugiął się pod ekspansją trendów zakorzenionych w naturze. Słynne hasło „mniej znaczy więcej”, nie jest już pochwałą braku przedmiotów, a skłanianiem do wyboru mniejszej ilości rzeczy o wysokiej jakości i poprawiających nasze samopoczucie. Nowy minimalizm w łazience reprezentowany jest przez ciepłe barwy ziemi, najwyżej jakości materiały i funkcjonalne wyposażenie, sprzyjające rytuałom pielęgnacyjnym. 

Trendy łazienkowe
Proj.: Magdalena Mikołajczyk, Daria Żeromska i Małgorzata Rosińska

trendy łazienkowe
Aranżacja w stylu nowego minimalizmu.

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków