Renowacja zabytkowego domu nad jeziorem, w którym nocował Pablo Picasso
Do zabytkowych obiektów należy podchodzić z jak największym szacunkiem. W jego murach można usłyszeć echa historii, takich ja ta: w 1948 roku spędził tu noc sam Pablo Picasso. U zbiegu dwóch rzek: Narwii i Bugu, pośród zapierających dech w piersiach okolicznościach przyrody, pisała się historia domu, którego ściany zostały stworzone z cegieł zniszczonych budynków podczas Powstania Warszawskiego. Wyzwanie renowacji domu przyjęła arch. Katarzyna Piotrowska. Dzięki jej uprzejmości i pracy duetu fotografów z Fotomohito, możemy pokazać Wam jak dzisiaj prezentują się odnowione wnętrza. Zapraszamy!
W objęciach natury
Nowa aranżacja jest utrzymana w neutralnych, ciepłych kolorach. Królują tu naturalne materiały, takie jak: drewno, marmur, fornir, len czy cegła ze zniszczonych budynków w czasie Powstania Warszawskiego, która oryginalnie znajdywała się w budynku.
Przewaga naturalnych barw i faktur sprawia, że wnętrza są otulone przytulnością. Wrażenie domowego ciepła potęgują żywe rośliny a także zbiór obrazów, które ozdabiają minimalistyczne białe ściany.

Naturalna jedność
Nie bez powodu arch. Katarzyna Piotrowska obrała właśnie taki kierunek. Nowa aranżacja nie mogła przytłoczyć natury wdzierającej się do wnętrza z każdej strony domu. Otacza go woda, stary ogród i sad porastający skarpę. Dzięki zastosowanym środkom wystrój apartamentu idealnie współgra z dziką przyrodą otulającą budynek. Duże przeszklenia tworzą wrażenie jedności człowieka z naturą.


Ostatnio dodane
Minimalizm, który eksponuje to, co najpiękniejsze
Widok za oknem wydaje się być najpiękniejszą dekoracją wnętrza. Minimalistyczna sceneria jak najbardziej sprzyja skupieniu uwagi na relaksacyjnym oddziaływaniu natury. Zastosowanie wysokiej jakości wyposażenia broni się samo a w połączeniu z naturalną ornamentyką tworzy ponadczasowy projekt, który wraz z upływem czasu zyskuje na szlachetności.
W całym wnętrzu na podłodze są położone deski warstwowe marki Charme Parquet, które ocieplają minimalistyczny look wnętrza i jednocześnie wprowadzają pierwiastek natury do aranżacji. Produkty marki Charme Parquet są dostępne w schowroomach z Grupy Internity Home.

Ostatnio dodane
Dowiedz się więcej o deskach podłogowych Charme Parquet
Przeczytaj artykuł >> | Skontaktuj się z naszym specjalistą ds. drewnianych podłóg >> |

Dom w stylu nowoczesnej stodoły 80 m2
Inwestycja składa się z dwóch oddzielnych domów. Metraż części mieszkalnej właścicieli wynosi 80 m2. Dzięki jasnym kolorom, wszechobecnym przeszkleniom i inteligentnemu rozplanowaniu przestrzeni, wygląda na duże większe. Bryła budynku jest w kształcie nowoczesnej stodoły. Znajdziemy tu salon, kuchnię, jadalnię, dwie łazienki oraz sypialnie.




Minimalistyczne łazienki
Obie łazienki są urządzone na wskroś minimalistycznie. Pojawiają się w nich marmurowe płytki, stanowiące najważniejszą dekorację. Subtelne forniry, biała armatura, punktowe oświetlenie i umywalki nablatowe symbolizujące zbiorniki wodne podkreślają łagodny i naturalny klimat wnętrz.
W łazience ogólnie dostępnej architektka zastosowała odpływ liniowy oddzielony od reszty pomieszczenia szklanym przepierzeniem. W łazience stanowiącej prywatne domowe spa, centrum stanowi wanna wolnostojąca. W najtrudniejszym punkcie łazienki na poddaszu, czyli przy ścianie kolankowej pojawiły się potrzebne półki, które zwiększają funkcjonalność salonu kąpielowego. Pożądany klimat można wykreować za pomocą listew LED wtopionych pomiędzy drewniane deski.



Ostatnio dodane
Dom w stylu nowoczesnej stodoły 30 m2
Osobny domek, stanowiący bliźniaczy budynek, jest również w formie nowoczesnej stodoły. To lokum o metrażu 30 m2 zaprojektowano z myślą o przyjmowaniu gości. W jego skład wchodzi salon, kuchnia, łazienka oraz sypialnia na antresoli. Mocnym punktem aranżacji są zakręcone schody. Obecny tu świetlik nie tylko rozjaśnia wnętrze, ale też sprawia wrażenie schodów do nieba. Spójność inwestycji gwarantuje konsekwentne operowanie tymi samymi kolorami i fakturami w obrębie obu projektów.





