Apartament w drewnie i kolorach terakoty | Proj.: STUDIO KONTENT

Warszawska Wola to jedna z najprężniej rozwijających się dzielnic miasta. Pełna życia, ciągłych zmian i licznych nowych inwestycji, przyciąga ludzi, którzy lubią przebywać w centrum wydarzeń. Właśnie z myślą o takich osobach powstały dwupoziomowe apartamenty w budynku Browarów Warszawskich, przeznaczone na wynajem. Inwestorowi zależało na stworzeniu zróżnicowanych estetycznie przestrzeni, gdzie będzie można poczuć się jak w domu. Projekt wnętrz zrealizowała pracownia Studio Kontent, a efekty pracy architektek są zachwycające. Dziś odwiedzimy jeden z lokali, w którym królują piękne odcienie terakoty i drewno, a wnętrze wypełnia naturalne światło. 

STUDIO KONTENT
Proj.: STUDIO KONTENT we współpracy z  Kasią Kuźmińską (biuro JEMS) | fot @max_zielinski

Trend alert: wnętrza w kolorach terakoty

Naturalnie piękne 

Założeniem projektu było stworzenie swojego rodzaju idylli, dającej wytchnienie w pędzącej codzienności. Pomimo, iż lokale są przeznaczone dla osób, które lubią tępo miasta i chcą spędzać czas w samym jego centrum, architektki ze Studio Kontent zaproponowały aranżację otulającą ciepłem i sprzyjającą relaksowi. Wnętrze apartamentu odwołuje się do odczuć, jakie wywołuje obcowanie z przyrodą: spokoju, wyciszenia i odprężenia. Dlatego też dominuje tutaj drewno oraz przyjemne barwy, inspirowane kolorami znanymi z naturalnych krajobrazów. Elementy te pozwoliły na wykreowanie mikroświata, uwodzącego ciepłymi odcieniami terakoty. Dominującym materiałem jest drewno w chłodnym wybarwieniu, dzięki któremu przestrzeń jest wyjątkowo przytulna. Natomiast wprowadzenie do aranżacji bieli nadało jej lekkości, a akcenty w postaci zgaszonej zieleni przywodzą na myśl naturalną roślinność i pięknie komponują się ze spektrum pomarańczu. 

Proj.: STUDIO KONTENT we współpracy z  Kasią Kuźmińską (biuro JEMS) | fot @max_zielinski

Mikroświaty 

Apartament w kolorach terakoty mieści się na ostatniej kondygnacji najwyższego budynku Browarów Warszawskich. Architektki do zasadniczego układu funkcjonalnego wprowadziły zmiany, które poskutkowały wykreowaniem kilku mikroprzestrzeni. Jak same podkreślają: ” W zależności od nastroju czy potrzeb można te półprzestrzenie bardziej lub mniej integrować pomiędzy sobą. Taki układ pozwala na ich przenikanie się wizualne, przy jednoczesnym zachowaniu swojej autonomiczności.”. Kuchnia estetycznie i funkcjonalnie związana jest z pozostałymi częściami mieszkania. Założeniem projektu było, by upłynniała sposób korzystania z pozostałych części apartamentu, nie będąc zarazem stricte wydzielona z przestrzeni dziennej. Jadalnia znajduje się w centralnej, dwukondygnacyjnej przestrzeni mieszkania i ma koncentrować przyszłe życie domowników tego wnętrza. Stanowi też najważniejsze miejsce z uwagi na sposób kompozycji i rozmieszczenie funkcji w przestrzeni. Natomiast na antresoli znajduje się otwarta, jasna sypialnia z biblioteką i podwieszonym siedziskiem. Architektki żartują, że koło na wezgłowiu za łóżkiem symbolizuje słońce, ale właśnie taka ta przestrzeń miała być: słoneczna, przyjazna, relaksująca i trochę sentymentalna.

STUDIO KONTENT
Proj.: STUDIO KONTENT we współpracy z  Kasią Kuźmińską (biuro JEMS) | fot @max_zielinski
Projekt:  STUDIO KONTENT we współpracy z  Kasią Kuźmińską (biuro JEMS)
Zdjęcia: @max_zielinski

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków