Instagram jest niewyczerpanym źródłem inspiracji wnętrzarskich oraz miejscem, gdzie możemy pochwalić się swoimi pomysłami, a także podejrzeć, jak mieszkają inni. Dom z pasją to idealne określenie dla profilu ann.living, na którym świeżo upieczona mama dzieli się swoimi doświadczeniami z urządzania od podstaw „połowy bliźniaka”.

 

 

Dom z pasją - kuchnia | źródło @ann.living

Dom z pasją – kuchnia | źródło @ann.living

 

Grunt to drewno

Przeglądając instagramowy profil Ani od razu zauważymy, że drewno stanowi punkt wyjścia dla aranżacji wnętrza. Ciepłą dębinę możemy zobaczyć we wszystkich możliwych wariacjach, na każdej powierzchni i we wszystkich pomieszczeniach. Podłoga salonu pokryta jest parkietem w jodełkę, który powrócił do łask po latach banicji i obecnie jest jednym z najpopularniejszych trendów. Klasyczne dębowe deski warstwowe zostały wykorzystane w sypialni oraz korytarzu na piętrze. Ciekawą alternatywę dla drewnianej posadzki stanowią płytki imitujące drewno, zastosowane w łazience. Warto podkreślić, że jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala zapomnieć o rozterkach związanych z pielęgnacją i utrzymaniem czystości drewnianych podłóg, w miejscach narażonych na dużą wilgoć i bezpośredni kontakt z wodą. 

 

 

Drewniana podłoga – czym się kierować przy jej wyborze?

 

 

Pomysł na parkiet według ann.living | źródło @ann.living

Pomysł na parkiet według ann.living | źródło @ann.living

 

Ania wyprowadziła drewno nawet do ogrodu, gdzie stanął podest tarasu o nieco rustykalnym charakterze.

 

Taras według ann.living | źródło @ann.living

Taras według ann.living | źródło @ann.living

Dąb jest dominującym materiałem również, jeśli chodzi o meble i dodatki. Pokrywa fronty kuchennej zabudowy oraz łazienkowych szafek. Drewniane są blaty jadalnianego stołu, stolika kawowego czy szafki RTV, a także kwietniki oraz stoliki pomocnicze. Meble wykonane z tego materiału świetnie sprawdzają się w aranżacjach minimalistycznych. Kontrast drewna z powierzchniami takimi jak metal czy beton niweluje ich surowość. 

 

 

 

Po drugie czerń

Dominantą kolorystyczną wnętrza jest czerń, wprowadzająca czynnik industrialny. Jednak dzięki zestawieniu jej z ciepłymi odcieniami drewna, zielenią roślin oraz złotymi detalami, pozbawiona jest surowości, z którą często się kojarzy. Warto zwrócić uwagę na czarne baterie, coraz chętniej stosowane zarówno w kuchniach, jak i łazienkach. Idealny wybór dla chcących wprowadzić minimalistyczny klimat do swoich wnętrz. 

 

Czarne baterie w łazience ann.living | źródło @ann.living

Czarne baterie w łazience ann.living | źródło @ann.living

 

 

Czerń pojawia się również w większości elementów oświetleniowych. Ania do kuchni wybrała zestaw czterech lamp wiszących na długich kablach, które pozwalają rozmieszać je w dowolnej odległości. Stół jadalniany oświetlają industrialne lampy o regulowanych ramionach. Natomiast nad wypoczynkiem w salonie zostały umieszczone kinkiety z reflektorami kierunkowymi.

 

Stół jadalniany ann.living | źródło @ann.living

Dom z pasją według ann.living | źródło @ann.living

Salon według ann.living | źródło @ann.living

Salon według ann.living | źródło @ann.living

 

 

Witaj w dżungli!

Wielbiciele zieleni we wnętrzach również znajdą coś dla siebie na ann.living. Mowa tu nie tylko o wszędobylskich roślinach, ale i akcentach barwnych z wykorzystaniem koloru zielonego. Nawet pobieżnie przeglądając profil Ani od razu zauważymy, że jej dom wypełniony jest po brzegi bananowcami, palmami, fikusami, monsterami i innymi kwiatami, które kupuje przy każdej możliwej okazji. Liście zagościły także na fragmencie ściany, w postaci tapety o tym motywie. Ponadto butelkowa zieleń pojawia się na teatralnych zasłonach w salonie oraz poduszkach dekoracyjnych.

 

Pięć roślin, które warto trzymać w mieszkaniu

 

 

Tapeta z motywem liści | źródło @ann.living

Tapeta z motywem liści | źródło @ann.living

Rośliny w domu ann.living | źródło @ann.living

Rośliny w domu ann.living | źródło @ann.living

 

 

 

 

Dom z pasją to dom loftowo-industrialny 

Ania zapytana o charakter swojego domu odpowiada:

 

„Miał być styl loftowy/industrialny…ale co mi z tego wyszło?”

 

 

W sypialni wykorzystaj tekstylia o różnorodnej fakturze | źródło @ann.living

W sypialni wykorzystaj tekstylia o różnorodnej fakturze | źródło @ann.living

 

Wyszło bardzo ciekawie, indywidualnie, charakternie. Wnętrze to wypadkowa minimalistycznych zainteresowań z pragnieniem stworzenia rodzinnego azylu. Można tu odnaleźć elementy kojarzone ze stylem loftowym takie jak metal, proste bryły mebli czy beton. Jednak złagodzone dodatkami: złotymi kinkietami, świecznikami, a także miękkimi fakturami tekstyliów. Dom Ani tworzony jest z pasją, a prace nad nim chyba nigdy się nie skończą, bo jego właścicielka ma stale nowe pomysły na jego aranżację. 

 

Odwiedźcie koniecznie ann.living, a na pewno znajdziecie tam inspiracje dla własnych czterech kątów.

 

 

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →