Dom pod Kampinosem, a w środku przytulna nostalgia w kolorach jesieni

Dom pod Kampinosem, a w środku przytulna nostalgia w kolorach jesieni

Początek jesieni przynosi ze sobą tęsknotę za latem, ale na pocieszenie otrzymujemy piękną i nostalgiczną paletę barwną. Dominują w niej zgaszone zielenie, rudości, żółcienie i brązy, które oświetlone promieniami słońca, składają się na pejzaż pięknej, polskiej, złotej jesieni. Kolorystyka i klimat tego krótkiego okresu w roku, zainspirował aranżację wnętrza domu pod Kampinosem. Za jego projekt odpowiada pracownia Framuga, a inwestorami była rodzina zmęczona miejskim życiem i pragnąca zamieszkać bliżej natury.

Kolory jesieni we wnętrzach – najpiękniejsze aranżacje i produkty

Kolory przytulności 

Projekt pracowni Framuga, łączy funkcjonalność z kolorystycznym i materiałowym szaleństwem. Punktem wyjścia była, wspomniana już jesienna paleta barwna, wybrzmiewająca na tle białych ścian i jasnych podłóg. Parter domu zajmuje otwarta przestrzeń dzienna, łącząca kuchnię z wyspą, jadalnię, salon oraz klatkę schodową. Stefy funkcjonalne zostały wydzielone, poprzez kolory i ich natężenie. Przedsionek wita wchodzących, pięknym odcieniem pomarańczowej ochry, zapowiadając jednocześnie, co będzie nas czekać w dalszej części domu. Po przekroczeniu strefy kuchennej w oczy rzuca się ściana nad blatem roboczym, wykończona musztardowymi płytkami typu azulejo. Szafki oraz wyspa w czarnym macie, uspokajają barwne spektrum strefy dziennej, jednocześnie nadając aranżacji minimalistycznego charakteru. Królową salonu jest ruda sofa, będąca jednocześnie kolorystyczną klamrą między strefą wejścia a częścią wypoczynkową. Projektanci zadbali, by jesienna paleta nie została przytłoczona przez elementy wyposażenia. Dlatego ilość mebli została mocno ograniczona, ale za to skupiono się na  surowej selekcji klasyków polskiego i duńskiego wzornictwa. Znalazł się tu min. fotel 366 Chierowskiego w oliwkowym welurze. 

Inspiracja tygodnia: pomarańczowa ochra we wnętrzach

Delikatne retro vibe

Kolorystyka złożona z rudości, żółcieni i zieleni jest idealnym towarzystwem dla elementów vintage. Projektanci wzbogacili wnętrze domu wyjątkowymi „smaczkami”. Poza, dobrze znanym każdemu fanowi designu fotelem Chierowskiego, znalazły się tu stylizowane komody: w przedpokoju oraz w salonie. Delikatnego klimatu retro, połączonego z nowoczesnością, nie zabrakło również w głównej łazience. Kwadratowe, błyszczące płytki ścienne z kontrastująca czarną fugą oraz klasyczne lastryko wprowadzają nostalgiczny klimat. Jego dopełnieniem jest, niekwestionowana królowa wnętrza: drewniana, vintagowa komoda przerobiona na szafkę umywalkową. Złote akcenty w postaci uchwytów meblowych oraz lampy nad lustrem dopełniają retro stylistykę łazienki. 

Motyw vintage we wnętrzach – jak połączyć historię z nowoczesnością


Projekt: FRAMUGA studio
Zdjęcia: Gabriela Bartczak-Pruszyńska
Stylizacja: Marta Sójka

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Małgorzata Lemańska

Specjalista // Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków