Dwie białe łazienki - każda w innym stylu | Zaglądamy do domu stylistki wnętrz

Dwie białe łazienki – każda w innym stylu | Zaglądamy do domu stylistki wnętrz

Anna Tomaska-Szmaja jest dekoratorką wnętrz i autorką bloga „Od inspiracji do realizacji”. Specjalizuje się w domowych metamorfozach w duchu DIY, udowadniając, że piękne aranżacje można uzyskać bez wydawania fortuny. Na co dzień projektuje wnętrza dla swoich klientów, jednak to urządzanie własnego mieszkania sprawia jej najwięcej frajdy. Niedawno wzięła na warsztat dwie łazienki w swoim domu na wsi. Ukłonem w stronę sielskiej estetyki modern farmhouse była mniejsza łazienka ze strefą WC. Główna łazienka to spełnienie marzeń Ani o luksusowym domowym SPA i przestrzeni wypełnionej światłem. Złożyliśmy wizytę w domu Ani i sprawdziliśmy szczegóły obydwu aranżacji!

białe łazienki
Źródło: materiały prasowe Geberit

Ponadczasowe rozwiązania firmy Geberit – twórczość Christopha Behlinga

Główna łazienka: przestrzeń, marmur i jasne kolory

Najważniejszym wymogiem wobec większej łazienki była odpowiednia ilość przestrzeni, aby zmieściła wygodną wannę wolnostojącą i prysznic, a także aby znalazło się w niej miejsce na wszystkie akcesoria łazienkowe. Z tego powodu rozmiary łazienki wynoszą 2,75 x 2,85 metra, zaś wysokość pomieszczenia wynosi aż 3 metry. Ania uwielbia jasne, neutralne barwy i naturalne materiały. Nic więc dziwnego, że postanowiła zastosować to wszystko w swojej głównej łazience. Podłogę i ściany pokrywają marmurowe płytki z złotymi akcentami inspirowanymi kintsugi – japońską sztuką wypełniania pęknięć złotem. Biała jest wanna, a także umywalka nablatowa, którą umieszczono na dużej, klasycznej szafce w kolorze złamanej bieli. Kabina prysznicowa jest minimalistyczna – w całości zbudowano ją z przejrzystego szkła. Zarówno wanna, prysznic, jak i umywalka posiadają eleganckie wykończenie w postaci baterii w kolorze srebra.

Modułowe kabiny prysznicowe – nowość w portfolio IH Selection

białe łazienki
Źródło: materiały prasowe Geberit

Konsekwentnie biała jest też miska WC. Ania wybrała wiszący, bezrantowy model Geberit Acanto Rimfree, gwarantujący higieniczną czystość. Innowacyjna technologia zapewnia dynamiczne spłukiwanie – woda spływa po całej powierzchni ceramiki, jednocześnie nie wychlapując się na zewnątrz. Do miski ustępowej Ania dobrała czarny przycisk spłukujący Geberit Sigma21.

Wszechobecna biel, minimalizm i metalowe elementy tylko pozornie brzmią chłodno. Ania wykończyła wnętrze łazienki naturalnymi tkaninami w odcieniach beżu – nie zabrakło tu zasłon i oczywiście ręczników. Dzięki nim oraz ciekawym marmurowym wzorom na podłodze i ścianach udało się osiągnąć przytulny charakter i tworzą efekt komfortowej, prywatnej strefy SPA.

białe łazienki
Źródło: materiały prasowe Geberit

Mała łazienka w stylu modern farmhouse

Estetyka modern farmhouse czerpie inspiracje z wystrojów wiejskich domów. To właśnie w tym stylu Ania utrzymała swoją mniejszą łazienkę, przeznaczoną tylko na strefę WC. Na ścianach znalazły się białe płytki imitujące boazerię. „Uważam, że płytki to najbardziej praktyczne rozwiązanie do łazienki lub WC” – przyznaje Ania, opisując aranżację łazienki na swoim blogu. Podłogę z kolei pokryły imitujące drewno, jasnoszare płytki gresowe, które ułożono w jodełkę.

białe łazienki
Źródło: materiały prasowe Geberit

Wszystko to stanowi tło dla najważniejszych elementów łazienki, a więc umywalki i miski WC. Podobnie jak w głównej łazience, Ania wybrała umywalkę nablatową i umieściła ją na klasycznej białej szafce. Dla kontrastu, do umywalki projektantka dobrała nowoczesną, minimalistyczną baterię w kolorze matowej czerni, która zaskakująco dobrze komponuje się w klasycznym wnętrzu.

 


Źródło: materiały prasowe Geberit

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków