Eleganckie wnętrze w zgodzie z pofabrycznym stylem budynku

Eleganckie wnętrze w zgodzie z pofabrycznym stylem budynku

Klinika medycyny estetycznej po raz drugi zleciła architektowi Piotrowi Stolarkowi, projekt wnętrz kolejnego gabinetu, należącego do sieci. Podczas tworzenia koncepcji, architekt chciał nawiązać do rozwiązań zastosowanych w poprzedniej realizacji, a jednocześnie podkreślić pofabryczny klimat budynku, w którym znajduje się klinika. Zdecydował się więc na intrygujące zestawienie elementów znamiennych dla industrialnej architektury z nowymi, nieco glamour-owymi rozwiązaniami. Ze względu na restrykcyjne przepisy, udało się to zrobić w strefie recepcji, gdzie odsłonięto ceglaną ścianę, wyeksponowano instalacje sufitowe, a drzwi wejściowe wpisano w istniejący tam otwór o formie łuku. Te surowe detale zostały zestawione z mięsistymi tkaninami, butelkową zielenią, złotem oraz teksturami marmuru. W kwestii kompleksowego wyposażenia wnętrz, Piotr Stolarek po raz kolejny zaufał marce Internity Home i wraz ze specjalistami z łódzkiego salonu wybrał najlepszej jakości płytki, tapety, oświetlenie oraz meble.

Projekt gabinetu medycyny estetycznej – profesjonalne podejście do piękna

architekt piotr stolarek
Projekt: Piotr Stolarek

Wielość tekstur

Podstawą projektu jest zestawianie różnorodnych tekstur – od surowych cegieł, przez welurowe tkaniny, drewno, po marmur. Architekt zastosował drewniane lamele, które są nawiązaniem do projektu wnętrz poprzedniej lokalizacji. Stanowisko recepcji wykonane jest z płyt wielkoformatowych Marazzi z serii Grande look, a na podłodze zastosowano czarny spiek z białą żyłą, który pochodzi z flagowej kolekcji materiałów pod szyldem IH Selection. Na ścianach pojawiły się tapety w egzotyczne wzory, marki One Wall Design.

architekt piotr stolarek
Projekt: Piotr Stolarek
architekt piotr stolarek
Projekt: Piotr Stolarek

Butelkowa zieleń i złoto

Pośród mebli dominują modele polskiej marki Nobonobo: fotele Pyora I w welurowej tkaninie oraz stoliki pomocnicze z serii Nato. Do tego zostały dobrane złote elementy tj. „rokokowe” konsole czy fantazyjne uchwyty meblowe. Dużą rolę w budowaniu nastroju wnętrza grają lustra: nowoczesne, okrągłe podświetleniem LED oraz tafle w zdobionych, złotych ramach.

Biżuteria wnętrz – złote akcesoria, które odmienią twój dom

architekt piotr stolarek
Projekt: Piotr Stolarek
Projekt: Piotr Stolarek
architekt piotr stolarek
Projekt: Piotr Stolarek

Idealne światło

W kwestii oświetlenia architekt zaufał polskiej marce SternLight, w której ofercie znajdują się profesjonalne oprawy techniczne. Do gabinetów zabiegowych wybrano świetlik Blunami, symulujący światło słoneczne, którego współczynnik oddawania barw wynosi 98,5%. Znalazł się tutaj też system magnetyczny ARCHLINES z punktami świetlnymi DOTS. Natomiast w łazienkach zastosowano wpuszczane oprawy Shy Guy, a także IO o podwyższonym stopniu szczelności.

Oświetlenie SternLight – wietrzenie magazynu | Wyprzedaż nawet do -40%

architekt piotr stolarek
Projekt: Piotr Stolarek

Najwyższe standardy łazienki

Produkty do wyposażania łazienek musiały wyróżniać się najwyższą jakością, odpornością na wzmożoną eksploatację oraz spełniać wymogi miejsc, świadczących usługi z zakresu medycyny estetycznej. Jednocześnie miały też być atrakcyjne wizualnie, by wpisywać się w standardy projektowe. Wszystkie te wytyczne spełniła polska marka HushLab, dostępna jedynie w salonach z grupy Internity Home. Architekt Piotr Stolarek wybrał białą ceramikę, w tym designerskie umywalki stojące, a także elegancką armaturę z serii Siena w szczotkowanym złocie.

Czarna umywalka w łazience | HushLab – marka, którą wybierają architekci


Projekt: Piotr Stolaek

WWW: https://www.stolarek-wnetrza.pl/

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków