Japandi w odcieniach terakoty - łagodne wnętrze domu jednorodzinnego

Japandi w odcieniach terakoty – łagodne wnętrze domu jednorodzinnego

Przytulność to jedna z najczęściej wymienianych przez inwestorów cech, które mają charakteryzować ich przyszłe wnętrze. Dzieje się tak dlatego, że  w domu chcemy czuć się przede wszystkim dobrze i bezpiecznie. Architekci często proponują zbudowanie pożądanego klimatu poprzez odpowiedni dobór barw – tych ciepłych i kojących zmysły. Wówczas nawet minimalistyczna przestrzeń z mocno ograniczonym wyposażeniem, zyskuje na przytulności. Inwestorzy, którzy zgłosili się do pracowni J Mood Studio pragnęli, by ich przyszły dom został urządzony zgodnie z najnowszymi trendami, a jednocześnie był nastrojowy i ciepły. Judyta Gandor i Magdalena Klamka pracujące nad projektem, zaproponowały aranżację inspirowaną stylem japandi w całym spektrum odcieni terakoty. Minimalistyczne i harmonijne wnętrze domu jednorodzinnego wypełnia paleta różu, pomarańczy, brązów i karmelu. Czarne elementy nadają charakteru, a duża ilość naturalnego drewna dopełnia przytulny klimat. 

Trend alert: wnętrza w kolorach terakoty

Wnętrze domu jednorodzinnego
Wnętrze domu jednorodzinnego w całym spektrum terakoty. | Proj.: Judyta Gandor i Magdalena Klamka

Echa kraju kwitnącej wiśni 

Zadaniem projektantek było stworzenie koncepcji wnętrza domu jednorodzinnego, znajdującego się pod Katowicami. Aranżowane pomieszczenia to salon z otwartą kuchnią o wysokości 3,5m, sypialnia z prywatną łazienką, łazienka dla gości oraz domowe biuro. Tłem dla strefy dziennej jest przyjemny brzoskwiniowy odcień różu, który pokrywa ściany. Podobny kolor wybrano dla kurtyn, którymi można zasłonić przeszklone ściany. Staranie wyselekcjonowane wyposażenie nawiązuje do koncepcji japandi, w której nacisk kładzie się na wysokiej jakości meble i ponadczasowy design. Łagodność różu na ścianach została przełamana pomarańczową terakotą oraz karmelową sofą. Mocniejszym akcentem są czarne elementy, wprowadzające silny kontrast wobec dominującej kolorystyki. Naturalna dębowa podłoga sprawia, że wnętrze jest bardzo przytulne i ciepłe. 

Wnętrze domu jednorodzinnego
Proj.: Judyta Gandor i Magdalena Klamka

Niebanalna sypialnia

Główna sypialnia połączona z łazienką zachowuje klimat zaproponowany w części dziennej. Tutaj również projektantki wprowadziły różowe tło pod postacią ścian. Jednak w tym pomieszczeniu pojawiła się wysoka lamperia rozdzielona czarnym pasem. Zabieg ten, wraz ze szklanymi drzwiami o metalowym profilu, nadaje wnętrzu graficznego charakteru. Centralnym punktem pomieszczenia jest łóżko z zagłowiem, tapicerowane welurem o pięknym odcieniu ceglastej czerwieni. Mebel stanowi bardzo ciekawy twist barwny w pastelowej aranżacji. Czarne dodatki, podobnie jak w salonie z kuchnią, mają za zadanie wprowadzić mocniejszy akcent. 

Tapicerowane zagłowie do łózka | Top 20 inspirujących projektów

Proj.: Judyta Gandor i Magdalena Klamka

Pastelowa łazienka z pazurem

Znajdująca się przy sypialni łazienka to przestrony salon kąpielowy w kolorach kwiatu kwitnącej wiśni. Ciekawym akcentem jest tutaj podłoga lastryko z dużymi czarnymi elementami. Nie jest to jedyne oryginalne rozwiązanie zaproponowane przez projektantki. Uwagę zwraca monumentalne okrągłe lustro, sięgające od podłogi do niemal 2/3 wysokości pomieszczenia. Wkomponowano w nie podwieszaną szafkę z umywalką i zamontowano baterie podtynkowe. Na tle lustra znalazła się również wygodna wanna wolnostojąca. W łazience udało się wygospodarować miejsce na prysznic typu walk-in. Biała ceramika harmonijnie współgra z pastelowym tłem. Mocniejszym akcentem jest karmelowa kotara, którą można zasłonić szklane drzwi prowadzące do sypialni. Natomiast czarna armatura nadaje aranżacji wyrazistości. 

Inspiracja tygodnia: wnętrza w odcieniach kwitnącej wiśni

Wnętrze domu jednorodzinnego
Proj.: Judyta Gandor i Magdalena Klamka
Projekt: Judyta Gandor
  Magdalena Klamka
WWW: https://jmoodstudio.pl/

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków