Koncept wnętrza dla miłośników sztuki i kolorów | Proj.: MulumStudio

Koncept wnętrza dla miłośników sztuki i kolorów | Proj.: MulumStudio

Odważne projekty, w których kolor i nietuzinkowe rozwiązania grają główną rolę to ulubione tematy Martyny Milczarek z MulumStudio. Pomysły architektki przyciągają inwestorów, którzy chcą, by ich wnętrza były inne niż wszystkie. Właśnie dla takich klientów powstał koncept mieszkania nazwany Say YES to the black! Jak sama autorka projektu podkreśla, imperatywem była tutaj wyobraźnia oraz wrażliwość na sztukę i barwę. Proponowane rozwiązania bazują na wyjątkowej selekcji materiałów, oryginalnych elementach wyposażania oraz obrazach, dopełniających artystyczny charakter aranżacji. Sprawdźmy więc jak wyglądają wnętrza dla miłośników sztuki oraz ich 11-letniej córki. 

Salon | Proj.: Martyna Milczarek | MulumStudio

Niebanalne mieszkanie wypełnione marzeniami | Proj.: MulumStudio

Salon sprzyjający rozmowom

Najbardziej reprezentatywną częścią mieszkania, która jednocześnie świetnie ilustruje charakter projektu jest salon. Właśnie tutaj domownicy i ich goście mają być otoczeni przez sztukę, nie tylko pod postacią obrazów, ale i wyjątkowego wzornictwa. Architektka postawiła na opływowe kształty i odważne kolory. Tłem dla wyposażenia jest szlachetna podłoga dębowa ułożona we wzór jodły francuskiej oraz ściany pomalowane na subtelny piaskowy odcień. Pokój dzienny celowo pozbawiono telewizora na rzecz rozmów i spędzania czasu z najbliższymi. Dlatego, też meble wypoczynkowe zostały ustawione w sposób sprzyjający integrowaniu przebywających w salonie osób. Dodatkowo część ta została podkreślona dywanem w abstrakcyjny, wielobarwny wzór. Elementami przykuwającymi wzrok jest lustro w oryginalnej ramie oraz stolik kawowy, którego podstawę stanowią kule.

wnętrza dla miłośników sztuki
Salon | Proj.: Martyna Milczarek | MulumStudio

Wnętrza dla miłośników sztuki – łazienka w czerni

Tytuł projektu Say YES to the black! wziął swoją nazwę od projektu łazienki. Czerń stanowi kolor przewodni salonu kąpielowego i pojawiła się pod postacią marmurowych płyt na podłodze, ścianie z wanną oraz w strefie mokrej kabiny prysznicowej. Pozostałe ściany, do połowy wysokości pokrywają białe cegiełki, ułożone wertykalnie. Zdaniem Martyny Milczarek z MulumStudio łazienka to jedno z tych pomieszczeń naszego domu, gdzie możemy pozwolić sobie na nieco więcej i zrealizować nasze najskrytsze pragnienia. Właśnie dlatego, również w tym pomieszczeniu nie mogło zabraknąć artystycznego i szalonego akcentu. Tym razem pojawia się on w postaci transparentnego fotela kształcie stopy i dłoni, zrobionego z przezroczystego akrylu. Materiał ten powoduje, że siedzisko staje się niemal niewidzialne na tle mocnych, czarno białych płyt. Jednocześnie architektka postarał się o to, by stworzyć tu prawdziwe domowe SPA z wygodną wanną wolnostojącą oraz przestronnym prysznicem typu walk-in. Wyrafinowania łazience dodają złote elementy: armatura oraz oświetlenie.

Czarna łazienka – leksykon produktowy!

wnętrza dla miłośników sztuki
Łazienka | Proj.: Martyna Milczarek | MulumStudio

Strefa nocna

Główna sypialnia ma sprzyjać relaksowi, dlatego też zaproponowano tu uspokojoną gamę barwną i zminimalizowano elementy wyposażenia. Tytułowy kolor czarny pojawia się jedynie w akcentach: pasie wyznaczającym granice lamperii ściennej, kinkietach, stolikach nocnych oraz welurowych zasłonach. Na jasnym tle pięknie prezentuje się drewno, nie tylko pod postacią jodełki na podłodze, ale również łóżka czy biurka, pełniącego również rolę toaletki. Najmocniejszym akcentem kolorystycznym jest szafa w głębokim, kobaltowym odcieniu. Obrazy stanową dopełnienie całości, a tym samym oddają zamiłowanie domowników do sztuki.

Sypialnia | Proj.: Martyna Milczarek | MulumStudio

Bajkowa sypialnia dla dziewczynki

Inspiracją dla sypialni 11-letniej córki inwestorów, był klimat baśni. Królują tutaj kolorowe elementy w pastelowych odcieniach różu i błękitu. Ściany pokrywa, rozbudzająca wyobraźnię, tapeta przedstawiającą łąkę i jej mieszkańców. Punktem centralnym pokoju jest łózko z oryginalnym zagłowiłem, otapicerowane różowym welurem. Nie zabrakło, również ciekawych dodatków takich jak zabawne kinkiety czy okrągłe dywany.

To jest hit! Uniwersalny pokój dziecięcy w leśnym stylu

Pokój dziecięcy | Proj.: Martyna Milczarek | MulumStudio

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków